Mede i dečaci

jomini

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.113
Svi smo čuli strašnu stvar koja se desila u ZOO Beograd.

Bilo šta je bilo, kako je bilo. Ali krenulo prepucavanje - ko je kriv? Vuk Bojović i uprava ZOO, grad koji ne dozvoljava da se ''dira'' spomenik kulture, vlasti kojoj su preči izbori...

Ili možda nešto više?

Možda je sve ok, samo pijani klinci koji su malo izgubili shvatanje o zabavi i pojmu iste?

Kako će se završiti sve ovo?
 
bila sam prosle nedelje u zoo vrtu i stvarno ima zidova koji se obrusavaju i koji su jako niski a puno dece...zavrsice se verovatno kao i sve kod nas....pljuvace se medjusobno i niko nije kriv :evil:
 
I da je Vuk rekao ''dajte mi pare da sredim ZOO'', rekli bi mu - šta? Teraj se, sada imamo prečih stvari: izbori, Kosovo, spasavanje sveta... Zar ne? Kada je ovde preventiva funkcionisala?
 
Mislim da on ne može da ne da Zavodu da vrši radove - cela tvrđava je pod njihovom ingerencijom.
I zašto da ne da?
A što se tiče ovog slučaja: OK, treba sačekati istragu, ali meni ovo najviše liči na zabavu ili sukob pijanih klinaca koja se užasno završila. Ne vidim nigde odgovornost Vuka Bojovića. Šta traži čovek u 5h ujutru na zidu Zoo vrta?

P.S. Jomini, naziv teme je uvredljiv za forumašicu koja se odaziva na "medved" :mad: :lol:
 
medved_bg:
A što se tiče ovog slučaja: OK, treba sačekati istragu, ali meni ovo najviše liči na zabavu ili sukob pijanih klinaca koja se užasno završila. Ne vidim nigde odgovornost Vuka Bojovića. Šta traži čovek u 5h ujutru na zidu Zoo vrta?

QUOTE]

slazem se..........prevelika kolicina piva na jednom mestu..................
 
Oni malo stariji ce se setiti da je ovo peti ili sesti slucaj, pada sa zidina tvrdjave upravo medju medvede........najcesce se to desavalo sa "Kalemegdanske terase"..........

Ne znam koga bi trebalo kriviti, za ovako strasnu sudbinu ovog decaka.......i da li bi trebalo, uopste....
U svakom slucaju, sigurno je da su svi koji bi i malo mogli biti odgovorni , potreseni i da im ne bi bio u kozi, sto se savesti tice.......

Da li je to Vuk, Beer fest, direkcija za zastitu spomenika kulture, pijani decaci........sada je kasno

Da se to ne bi ponavljalo, smatram, da se u svakom slucaju, koliko god sam intimno vezan , kao i svi Beogradjani , za ZOO na Kalisu, vrt mora izmestiti u adekvatnije uslove...........Retko gde, u svetu, u centru grada, u ovako losim uslovima egzistira ZOO........a nigde u okviru spomenika kulture, kao sto je Kalemegdan, koji bi morao imati mnogo prefinjenije sadrzaje od ZOO vrta.......
 
inagadadavida:
Oni malo stariji ce se setiti da je ovo peti ili sesti slucaj, pada sa zidina tvrdjave upravo medju medvede........najcesce se to desavalo sa "Kalemegdanske terase"..........

Ne znam koga bi trebalo kriviti, za ovako strasnu sudbinu ovog decaka.......i da li bi trebalo, uopste....
U svakom slucaju, sigurno je da su svi koji bi i malo mogli biti odgovorni , potreseni i da im ne bi bio u kozi, sto se savesti tice.......

Da li je to Vuk, Beer fest, direkcija za zastitu spomenika kulture, pijani decaci........sada je kasno

Da se to ne bi ponavljalo, smatram, da se u svakom slucaju, koliko god sam intimno vezan , kao i svi Beogradjani , za ZOO na Kalisu, vrt mora izmestiti u adekvatnije uslove...........Retko gde, u svetu, u centru grada, u ovako losim uslovima egzistira ZOO........a nigde u okviru spomenika kulture, kao sto je Kalemegdan, koji bi morao imati mnogo prefinjenije sadrzaje od ZOO vrta.......

pa Vuk je trazio da se zoo izmesti na Ratno ostrvo..........sto bi stvarno bilo fenomenalno........ali ne moze...........bese to pre desetak godinica..........
 
Ako su mediji dobro preneli, to i nije baš dečak, on ima 23 godine. Svakako to ne umanjuje tragediju, ali valjda pretpostavlja i neku odgovornost. Nije to regularna staza kojom šetaš, pa se oklizneš na kamen i padneš među medvede. Pod uslovom, naravno, da je nesrećan slučaj u pitanju, i dalje samo nagađamo.
Ja ne bih volela da se Zoo vrt izmesti, jesam emotivno vezana, a i brinem se da na njegovo mesto ne bi došao "prefinjeniji sadržaj". Koliko god da su loši uslovi na Kališu, mislim da bi propao na nekom drugom mestu. Pitanje kakva bi bila alternativna lokacija.
 

Back
Top