Bezicni internet i brzina

inoslava

Početnik
Poruka
3
Molila bih da mi neko objasni (i nemojte odmah: tipicno zena :) ), gde treba da pogledam kolika je brzina. Tj. ja sam mislila da brzinu protoka mogu videti na ona dva mala ekrancica, ali sada ispade drugacije.
Naime, imala sam paket od 64 kb/s /32, pa sam presla na 128kbs/32, ali nista znacajno se nije promenilo, a brzina je i pre i posle ostala 100kb/s. A prijateljici su objasnili da to nema veze, da se gledaju neki drugi parametri???
E, sada, da li gledam gde treba ili je u pitanju prevara????
Unapred hvala na pomoci.
 
Ovako pretpostavka je da imaš wireless sa access pointom koji ti se spaja preko mrežne kartice sa kompjuterom. To što ti vidiš je najverovatnije maximalna brzina na kojoj rade mrežne kartice i ona se ne menja! Dobitak na brzini možeš da primetiš u sledećim stvarima :
- U brzini otvaranja internet stranica , jer je duplo brže učitavanje stranica
- U većoj brzini downloada

Malo mi je čudno za wireles da daju asinhrone pakete za internet 64/32 i 128/32 , obično daju koliko download toliko i upload bude primera : 64/64 ili 128/128 , interesuje me koliko plaćaš mesečno za takav paket ?
Inače možeš da proveriš svoju brzinu interneta na sledećoj adresi : www.speedtest.net
 
Hvala na brzim odgovorima.

Do sada sam placala za 64/32 1000 din. mesecno, pa (pretpostavljam) da su spustili cene, jer je u medjuvremenu uveden adsl, takodje pruzili raznorazne pakete usluga (zbunjujuce!!!) tako da sam odabrala ovaj paket od 128/32, jer vise skidam nego sto saljem, i njega placam 1089 dinara. Neku znatnu promenu nisam primetila.
 

Back
Top