Nešto iz Photoshopa...

Nema šanse! Jako teško! Boje se očigledno razlikuju... Pokušao sam podočnjake ili obrve... Ima li neki drugi način... Kad su me slikali za maturu, izradili su mi dve slike, na jednoj sam obrijan a na drugoj ne... Kako su me obrijali?
 
Vidim ovde ima tema o Photoshop-u pa da ja ne otvaram novu..Imam jedno malo pitanje:
KAko da napravim da mi slika bude prozracna i da se vidi pozadina, kao na ovoj:
s640x4801-1.jpg


(likovi sroz levo i desno).
Hvala.
 
Hvala.Pokusala sam i ne ide. Izvini ako puno zapitkujem,ali nisam radila sa Ph pa ne znam nista.
Znaci isecem ta dva lika sa njihove originalne pozadine i sacuvam ih kao nove leyerse? i posle na new adjustment leyer izaberem koju opsciju na opacity smanjim?
Ako ti nije problem napisi mi korak po korak.
I gde ja vidim te leyerse koje sacuvam?
poz
 
moze li se poboljsati kvalitet slike?
ikako???

nasla sam garfilda na necijem avataru...i htela takav bedz da uradim, ali kazu da ne mogu da stampaju...treba bolji kvalitet...
posto nemam odakle je slika...
je l' to moze u photoshopu da se uradi???
 

Prilozi

  • garfild izjutra s natpisom.jpg
    garfild izjutra s natpisom.jpg
    18,2 KB · Pregleda: 85
  • bad garfield.jpg
    bad garfield.jpg
    2,5 KB · Pregleda: 89
Sta???
Da se nadje odakle je slika Ili da se od nekvalitetne slike napravi kvalitetna???

1. Preko PS ne moze da se nadje odakle je slika... :|
2. Moze da se dobije na kvalitetu samo uz pomoc puno layera, i dobrih brush toolsa.... i naravno da znas dobro da crtas.... (detalje ces morati da docrtas :) )

OMFG, kakvo pitanje, ne mogu da verujem :)
 
jeele:
moze li se poboljsati kvalitet slike?
ikako???

nasla sam garfilda na necijem avataru...i htela takav bedz da uradim, ali kazu da ne mogu da stampaju...treba bolji kvalitet...
posto nemam odakle je slika...
je l' to moze u photoshopu da se uradi???
to sto ti hoces je tako zvana restauracija slike. ta slika je isuvise mala i njenim povecavanjem ustvari povecavas pixele i gudis na kvaliteti slike, a da bih uradila to sto ti hoces ustvari treba dodati jos pixela da bih dobil vecu i kvalitetniju sliku. u ovom trenutku ne znam kako da ti bolje objasnim ali pokusao sam malo da ti nekako docaram.
 
Vrlo jednostavan primer:
Imas 2 jabuke... Ti 'oces 10...
E sada da bi dobila tih 10, moraces da kupis jos 9... (nikad nisam znao da racunam... zato sam i upisao masinstvo :D :) )

Isto ti je i sa ovom slikom... Kad je povecas izgledace grozno... znaci moraces nesto da dodas... A to sto treba da dodas ces morati da nacrtas... jel nema druge... (sem mozda da imas onaj software iz CSI... onaj sto u odsjaju retrovizora zumira boju ociju :) )
 
ArkantoS-Vrbas:
Vrlo jednostavan primer:
Imas 2 jabuke... Ti 'oces 10...
E sada da bi dobila tih 10, moraces da kupis jos 9... (nikad nisam znao da racunam... zato sam i upisao masinstvo :D :) )

Isto ti je i sa ovom slikom... Kad je povecas izgledace grozno... znaci moraces nesto da dodas... A to sto treba da dodas ces morati da nacrtas... jel nema druge... (sem mozda da imas onaj software iz CSI... onaj sto u odsjaju retrovizora zumira boju ociju :) )

Da, da. Ili jos bolje, kamera sa bankomata snimi samo siluetu nekog lika 100 metara daleko, za kojeg se kasnije ispostavi da je glavni osumnjiceni, i onda likovi u laboratoriji CSI-a iz te siluete "izvuku" boju ociju i broj pokvarenih zuba u glavi, na osnovu cega ga detektivi uhvate. :roll: :roll: :roll: STRASNO!!!
 

Back
Top