problem sa drajverom(bar ja tako mislim)

e pa sad vec nisam siguran da je drajver (jedini) problem :?
juce je moj burazer dosao kod mene i ugradio mi skoro nov drajver koji jedva da je koriscen...
sada podjednako ucitava i obicne diskove i DVD - ali kao prazne ! osim toga,doslo je do niza promena na racunaru,slika je dobila neku zutu nijansu,par puta sam morao da ga restartujem i isto toliko puta sam bezuspesno pokusavao da ga pokrenem...ponovo mi je ugradio onaj stari drajver i sada je skoro sve ok...skoro sve ok,zato sto su posledice ostale u vidu pokretanja racunara iz drugog/treceg puta i cesta blokiranja...mozda je za to kriv neki skriveni virus,ali redovno skeniram i cistim od virusa/spijuna/djubreta kojih bogami ima...
stvarno ne znam sta da radim,nadam se da cete me posavetovati...
 
Fency_Killer:
e pa sad vec nisam siguran da je drajver (jedini) problem :?
juce je moj burazer dosao kod mene i ugradio mi skoro nov drajver koji jedva da je koriscen...
sada podjednako ucitava i obicne diskove i DVD - ali kao prazne ! osim toga,doslo je do niza promena na racunaru,slika je dobila neku zutu nijansu,par puta sam morao da ga restartujem i isto toliko puta sam bezuspesno pokusavao da ga pokrenem...ponovo mi je ugradio onaj stari drajver i sada je skoro sve ok...skoro sve ok,zato sto su posledice ostale u vidu pokretanja racunara iz drugog/treceg puta i cesta blokiranja...mozda je za to kriv neki skriveni virus,ali redovno skeniram i cistim od virusa/spijuna/djubreta kojih bogami ima...
stvarno ne znam sta da radim,nadam se da cete me posavetovati...

Jel ti znash shta je driver ? :roll:
Nije ti ugradio driver nego drive !
Najbolje bi bilo da ti kupish novi a ne skoro novi drive i onda mozemo da reshavamo problem !
 
Pozdrav!

Polako,nemoj jos da kupujes novi uredjaj.Radi se o sledecem:
Pre nekog vremena sam radio reinstalaciju sistema na nekoj trojcici.Posto taj racunar nije imao DVD rom,a moji programi,kao i sam Windows su na DVD disku,ja sam ugradio svoj DVD RW koji je potpuno ispravan.Medjutim desavalo se da mi DVD diskove,kao i obicne diskove vidi kao prazne.Posle mnogo nerviranja ja sam stavio i svoje napajanje koje je bilo jace i tada je sve radilo kao podmazano.
Pokusaj da proveris svoj uredjaj na drugom kompu ili probaj sa drugim napajanjem.
 
Covece drajver za cd ne postoji ja ti preporucujem da izvadis optiku iz kucista i ocistis je na sledeci nacin: kada izvadis citac otvori ga tako sto ces da ispravis spajalicu i gurnes u onu rupicu koja se nalazi na prednjoj strani zatim odsrafi sve spoljne srafove i skini metalnu masku... e sad zeznut deo... uzmi jedan stapic za usi i natopi ga alkoholom samo jednu stranu. Ocisti laser ali pazljivo jer se on nalazi na dve zicice koje ako pokidas uprskao si. Sad jednostavno ga ponovo sastavi i to je to... :)
P.S. kada skines masku i naidjes na neki metalan deo koji krije laser sto je stvar j=kod pioneera obicno samo ga skini i vrati obavezno kako je bilo inace ces da polomis svaki cd koji ubacis... nadam se da sam pomogao pozzzz
 
snejks:
Šta ti je uradio??????????????'
:lol:

Crkava mi ista stvar, samo nije DVD. E sad, kao možda i ne crkava, ali šta koji moj da mu radim? Neće da čita ništa, ne tripuje da su prazni diskovi ništa, nego zaqca, Win. ga prepoznaje, sve je u redu, svetli blabla, ali kada ubacim disk samo ga posmatram kako se muči :(

Rezač je relativno nov i, pre svega, neupotrebljavan, ali postoji caka. Kada je bio sasvim nov, pre par meseci, explodirao je CD u njemu i ti komadi su povađeni zajedno sa nekim minijaturnim plastičnim delom koji nije baš od CD-a :) ali je, ironije, radio sasvim lepo i posle toga. Evo, zaqcao je pre par nedelja. Možda imam neke viruščiće, ali ne verujem da je do toga, nisu se baš razmahali. Nekako je mnogo nov da bi laser otišao, sad ne znam, šta biste vi uradili? Čisto pitam, pre nego qpim novi :(
 
Mr_Killer:
Ako ti je cd eksplodirao u njemu baci ga jer to nema sanse da se ocisti kako treba, ako je on radio pa sad ponovo prestao moguce je da je neki delic zapao( pomerio se )i zeznuo stvar, preporucujem ti da ga odneses na servis,to je rezac koliko popravka moze da bude skupa??
Pa nemam pojma, može da bude mnogo skupa ako odnesem nekome kome je cilj da uzme pare (a kome nije?) :)
Ima on neq kaseticu i kojoj je sve ostalo, mislim svi komadi nesrećnog diska..... sve je to izbačeno, radio je posle, ali ko zna, verovatno je ovo neka od posledica na duge staze :(
Zakačiću ga na neki drugi komp pa ako ni tamo ne radi, ćao.
 

Back
Top