Dzudo

dzudo je vrhunski sport, a ovo sto neko kaze da mozes da ubijes protivnika, svakako da je moguce pogotovo u realnim uslovima ali svi pravi majstori izbegavaju sve te opasne poteze, pa i ne uci se dzaba padanje na prvim casovima,,,,, mada povrede mogu biti u nekim slucajevima ozbiljne, mada nisu tako ceste
 
Nisam bas puno kompetentan posto sam se bavio samo karateom cetiri meseca ali dosta znam o borilackim vestinama i krenucu na leto dzudo da treniram.Ono sto ti mogu reci je da je bolji dzudo. Aikido je vise okrenut filozofiji boriti se bez borbe znaci kako da protivnika smiris recima a ne tucom. Tako da treba puno godina da bi savladao tehnike samoodbrane ali i tada ako bi ti primenio na nekom to ne bi vise bio aikido jer aikido te uci izbegavanju tuca.

Dzudo je odlicna vestina koja je nastala iz nekih tehnika dziudzice po meni dzudo je mnogo bolja vestina od aikida,taekwonda,karatea(moderni stil), karate kyokosinkau stil je dobar a ovaj moderni se totalno srozao. Dzudo takodje u sebi sadrzi elemente rvanja,akrobatike,primenjiv je u praksi,potrebna je dobra tehnika ali i snaga. Fizicki je dosta naporan. Moj predlog je dzudo. Cak je i realni aikido primenjivilji od tradicionalnog aikida.

Dobar dan!

''Dosta znam o borilackim vestinama '' je krajnje relativan pojam. Po onome sto si napisao, reklo bi se da to dosta i nije nesto. Za sve one koji misle da dosta nesto znaju o aikidou ocigledno grese jer u protivnom ne bi pisali to sto pisu.

Elem, kao sto je (ne)poznato aikido je nastao u potpunosti iz ju-jutsu skole Daito-ryu, ciji je naziv opet novijeg datuma. Kompletan naziv skole je Daitoryu aiki ju jutsu. Po vama je verovatno ono jujutsu greskom napisano.

Svakako je ono aiki dominantno u savremenom aikidou jer daje odgovor na 2 kljucna problema - sta ako je protivnik MNOOGO JACI i - sta ako ima jos (samo) jedan protivnik vise?

Ali to aiki - princip uklapanja (pogresno tumacenog kao harmonizacije) postoji kao kljucan element borbe i u savremenom judo-u i kao predmet i lik u ogledalu principa ju.

Za sve nedoumice oko judo-a, aikido-a, jujutse uputno bi bilo da pogledate neke video snimke koji su dostupni celom svetu.

Jigoro Kano

I sad probajte bez tipicne srpske pristrasnosti da sklopite svoje vidjenje jedne iste vestine u nekoliko razlicitih oblika ili specijalizacija.

Naravno, ljudi koji predstavljaju, predaju i propagiraju ove vestine nisu uvek i najbolji u svojoj vestini, ani najbolji ljudi (karakterom). Tu imamo problem i kod judo-a, sto biti sampion u borilistu ne znaci da je stvarno i najbolji u vestini.

Pozdrav.
 
To je tacno, decko mi trenira kik boks i do sad nije imao povrede nosa a i ako vec odgovaras na ovu temu onda ne treba da se plasis ni udaraca ni padova. A i dzudo ti koristi da naucis kretanje koje ti mnogo znaci ako predjes nesto drugo da treniras.
Pozz

Decko ti je imao srece do sad...Cisto da te informisem boxeri se poznaju po nosevima...tako da je samo pitanje vremena i niceg vise kad ce da dobije udarac po nosu...
 
Sve sto vas zanima o Dzudou upisite u wikipediu ... ali ja vam mogu rec da je to najbolja borilacka vestina i najteza koliko je dobra toliko je losa i za tebe i za protivnika ...treniram 2 godine , u kadetima ove godine sam bio 2. na drzavnom nakon toga sam sve upropastio u sarajevo sam slomio ruku , jos je nisam vratio kao nekad ali treniram po malo , za dzudo vam je potrebno sve , Snaga,Tehnika,Pamet, Sreca , kondicija i volja , nakon godinu dana treniranja tek se oseti posle sta je dzudo , i dzudisti su mirni i stalozeni ljudi, i dzudo se ne uci da bi se tukao sa nekim na ulizu vec ako bas neko naidje neki mangup eto moze da okusi neke stvari iz dzudoa ali mu nebih preporucio znam kako boli kad se udari ledjima na strunjace kamoli na beton :D:D:D pozzdrav >>> Judo KLub TUTIN <<< Ako ima neki dzudista/dzudistkinja nek me doda dzeniss@hotmail.com
 
Pozdrav svima!

Ako pričamo o sportu, a Ju-Do jeste sport onda se ponašajmo sportski i ferplej. Bez vređanja i omaložavanja drugih sportova i članova na forumu. Ja sam počeo da treniram Ju-Do u martu 2008 u 36. godini i imam samo reči hvale za ovaj sport.
Vidim da se dosta ljudi interesuje za Ju-Do. Pa sam osetio potrebu da i ja nešto napišem i pokušam da im eventualne nedoumice razjasnim i približim ovu veštinu od strane jednog početnika. Sve što ću reći je iz ličnog iskustva.

Sama reč Ju-Do u bukvalnom prevodu zanči Ju-mekan, Do-put odnosno na Mekan-Način. Kada sam počinjao da treniram (posle 12 godina pauze od drugih sportskih aktivnosti) imao sam 135 kg na 185cm visine. Partneri na treningu su mi bili momci od 18-20 god i max 85 kg koji su u treningu već 3 god. I svaki put sam ja bio taj koji je završio na strunjačama (bez i jedne povrede). Znači snaga (nije da je nemam) i masa nasparm dobro uvežbane tehnike nema šanse. Naravno potpuna kontrola od strane sparing partnera iako je lakši od mene izuzima bilo kakvu mogućnost povređivanja.
Svaki borilački sport je dobar ako ga doživljavaš kao sport i posvetiš mu se dovoljno. Samo tada dolaze rezultati (pojasi i medalje). Svi oni imaju svoje prednosti i mane. Ono što sam ja video kao prednosti u Judou u odnosu na ostale je sledeće:
U odnosu na Aikido (stariji sin mi je sa njega prešao na Ju-do), je to što ti u Aikidou ne možeš da proveriš koliko si dobar (nemaš realnih borbi). A poluga, gušenja i zahvata u Judou nenedostaje. Naspram karatea, Tae-Kwon-Doa i sličnih da kažem dinstancnih veština u Jodou dok traje borba (5 min) nema "praznog hoda" nema cupkanja i skakutanja levo, desno. Nego su svi mišići od glave do pete sve vreme u funkciji. A skoro u svakoj borbi se na kraju dođe do klinča, e tu Judo nema konkurenciju. Samo da napomenm i u Judo imaju tehnike udaraca. To su za mene bili glavni razlozi da ja svoju decu upišem na Judo, e onda nisam izdržao pa sam i ja počeo da treniram. I dalje sam beli pojas sada već 105 kg.
Da rezimiram: veoma psiho-fizički zahtevan sport. Jer izvesti kontru u nekom od pokušaja bacanja traži savršenu koordinaciju sa vremenom i prostorom, a bogami podosta fizičke sange o tehnici i da ne govorim.
Da se proba ne boli, možda se i zavoli. Savet svim roditeljima u nedoumici. Pustite svoje klince na Ju-do, za 3 godine nećete ih prepoznati.
 
Pozdrav svima!

Ako pričamo o sportu, a Ju-Do jeste sport onda se ponašajmo sportski i ferplej. Bez vređanja i omaložavanja drugih sportova i članova na forumu. Ja sam počeo da treniram Ju-Do u martu 2008 u 36. godini i imam samo reči hvale za ovaj sport.
Vidim da se dosta ljudi interesuje za Ju-Do. Pa sam osetio potrebu da i ja nešto napišem i pokušam da im eventualne nedoumice razjasnim i približim ovu veštinu od strane jednog početnika. Sve što ću reći je iz ličnog iskustva.

Sama reč Ju-Do u bukvalnom prevodu zanči Ju-mekan, Do-put odnosno na Mekan-Način. Kada sam počinjao da treniram (posle 12 godina pauze od drugih sportskih aktivnosti) imao sam 135 kg na 185cm visine. Partneri na treningu su mi bili momci od 18-20 god i max 85 kg koji su u treningu već 3 god. I svaki put sam ja bio taj koji je završio na strunjačama (bez i jedne povrede). Znači snaga (nije da je nemam) i masa nasparm dobro uvežbane tehnike nema šanse. Naravno potpuna kontrola od strane sparing partnera iako je lakši od mene izuzima bilo kakvu mogućnost povređivanja.
Svaki borilački sport je dobar ako ga doživljavaš kao sport i posvetiš mu se dovoljno. Samo tada dolaze rezultati (pojasi i medalje). Svi oni imaju svoje prednosti i mane. Ono što sam ja video kao prednosti u Judou u odnosu na ostale je sledeće:
U odnosu na Aikido (stariji sin mi je sa njega prešao na Ju-do), je to što ti u Aikidou ne možeš da proveriš koliko si dobar (nemaš realnih borbi). A poluga, gušenja i zahvata u Judou nenedostaje. Naspram karatea, Tae-Kwon-Doa i sličnih da kažem dinstancnih veština u Jodou dok traje borba (5 min) nema "praznog hoda" nema cupkanja i skakutanja levo, desno. Nego su svi mišići od glave do pete sve vreme u funkciji. A skoro u svakoj borbi se na kraju dođe do klinča, e tu Judo nema konkurenciju. Samo da napomenm i u Judo imaju tehnike udaraca. To su za mene bili glavni razlozi da ja svoju decu upišem na Judo, e onda nisam izdržao pa sam i ja počeo da treniram. I dalje sam beli pojas sada već 105 kg.
Da rezimiram: veoma psiho-fizički zahtevan sport. Jer izvesti kontru u nekom od pokušaja bacanja traži savršenu koordinaciju sa vremenom i prostorom, a bogami podosta fizičke sange o tehnici i da ne govorim.
Da se proba ne boli, možda se i zavoli. Savet svim roditeljima u nedoumici. Pustite svoje klince na Ju-do, za 3 godine nećete ih prepoznati.

Imaš moju punu podršku, samo napred....:super: Dzudo je divan sport...
 
po mnogima, da bi savladao ponesto solidni neki 3,4 godine

vestine se vezbaju zzzaaaaaaa CEO ZIVOT....jer nikad nece biti izucene dovoljno, a i nije samo telo i fizika u pitanju.

na nekim drugim temama je bila disrtacija o instant vestinama, sportovima i stilovima, pa sad ne bih o to me.

Videcu mnoge od vas/nas za deset godina... dali (lida dila ladi) ce (mo) i dalje biti u tim vodama!!!

Poz.
 
Caos...Ja se bavim aktivno dzudom,vec deset godina i imam crni pojas,polagao sam u Spensu,kod Slavka Obadova,sto je veoma vazno za razliku od mnogih koji nose crne pojaseve,a ne znaju ni dve tehnike.Dzudo je vrh sport i stvarno ga toplo preporucujem za treniranje,ali kod nas je dosta on iskvaren,a to je sve zato sto se politika uvukla u sport...Ko se aktivno bavi zna o cemu pricam.Hteo bih samo da iznesem jednu kritiku,na racun Vladana Stojanovica,jako se dobar decko,kao i sportista,ali me je jako iznenadio,kad mi je sudio jedan mec na turniru,ostetio me je,radio sam protiv borca iz njegovog kluba,ja razmumem i pristrasnost i sve,ali se u toku meca,na svaki potez okrene ka Lakiju,pa kako on kaze tako sudi.Nije smeo da sam odsudi mec.Mislim da to nije dobro za negovu sudijsku karijeru...Toliko za sad...
 

Back
Top