Dzudo

Da li neko moze da mi kaze gde u bg-u mogu da pronadjem kimono za dzudo (koja marka)

P.S. nisam iz bg-a ali bi dosao da kupim, najvise me zanima adidas

Mozda bih ja mogao da pomognem !
Imam tri komada - sav tri su Danrho. Jedan visine 170 (Nipon 3000, beli) koji trenutno nosi mladji sin , moj - visine 180 (Danrho Randori), i jedan visine 190 (takodje Nipon 3000) od staijeg sina. Svi su bele boje i odlucno ocuvani. Nemojte me pogresno shvatiti - ne napustamo dzudo, vec menjamo velicine :lol:
 
Koliko titula ima Partizan u Dzudou?

Ima ih dosta, u svakom slučaju. Najbolji klub. Gledao sam finale super džudo lige ove godine, vrlo lepo. Džudo je izvanredan sport. Preporuka svima.
Inače, ja sam takođe Zrenjaninac, ali nešto mlađa varijanta (88. god) ali znam sva imena iz Proletera. Trenirao sam u Proleteru 6 godina i posle pauze od isto toliko godina nastavio ovde u Beogradu u Džudo klubu "Hrabro Srce".

Jugoslovenka, kako ti je ime? Znam te sigurno.
 
Hteo bih da probam rekreativno da treniram dzudo,pa me zanima s'obzirom da imam 26 godina da li postoji neki klub u Beogradu koji prima starije pocetnike koji nemaju ranijih iskustava sa dzudom? Unapred zahvalan na odgovoru..
 
Pa vidi ovako. Bez obzira što hoćeš rekreativno da se baviš judo-om, kimono ti je neophodan. Prilikom učenja raznih tehnika (bacanja, parter, poluga, gušenja, zahvata...) kimono služi da u gardu uhvatiš protivnika. Kad postaneš majstor onda može i bez kimona.
 
uh,majstor....za poetak malo rekreacija,razonoda,sticanje i poboljsanje fizicke spreme i da tako kazem motorickih sposobnosti...a do majstora ima vremena... : )
 
a obicno kakvi termini treninga budu?vecernji ili mozda dnevni,zbog posla? znam da to verovatno zavisi od kluba do kluba ali eto cisto informativno..
 
Ja mislim da je u većini klubova večernji termin. Ali kao što kažeš verovatno zavisi od kluba do kluba. U klubu gde ja treniram ima dva večernja i jedan dnevni (subotom).
 
X-Boy, dobrodošao si kod nas u ,,Hrabro Srce" (http://www.hrabrosrce.org.rs/joomla/). Mlad smo klub, imamo i starijih početnika. Bio je neki dečko baš sa Konjarnika, a i ja nisam daleko. Treninzi se održavaju u školi Stefan Dečanski, blizu Slavije, na uglu ulica Tiršove i Svetozara Markovića. Tačna adresa je Svetozara Markovića 85. (http://www.hrabrosrce.org.rs/joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=59&Itemid=70). Treninzi:
- pon, sreda, petak od 20:30 - starija grupa, ;
- uto, čet od 20:15 - isključivo za početnike. Ovaj termin tebe zanima za sada.

Imaš na sajtu sve informacije i kontakt trenera.
Pozdrav,
Boris Gligorijević, član džudo kluba ,,Hrabro Srce".
 
Сећам се да сам имао проблема са боловима у врату и у пределу рамена. Нисам узимао никакве лекове како бих ублажио болове већ сам исте убијао новим упалама.
Врло је битно када си са противником да су ти ноге раширене у пределу рамена (сличан принцип као и у каратеу, док смо вежбали), ако си међу људима мањег раста онда мало шире. Код падова је најбитније да се прво удари шаком од под пре него што тело крене да пада. Уосталом видећете и сами када будете први пут дошли.

Могу да кажем да доста јача и карактер особе. Супер спорт, било да је у питању чисто активности ради или професионално.
 
Poslednja izmena:

Back
Top