TV+FM kartica preporuka?

Za prvo pitanje probaj da pronađeš odgovor na
www.TV-cards.com
Za oko 55 € možeš u SCG naći Leadtek WinFastTV
2000XP Expert.Sve radnje radi:snima real-time ili odloženo,čak i sa nekog spoljnog izvora(video rikorder...);TXT,fenomenalan daljinac,FM;ako imaš jaku makinu možeš direktno snimati na DVD rezač ili CD rezač ili snimati odmah u DiVX na hard-disk,a inače podržava more formata DVD,VCD,SVCD,AVI... pa ih posle enkoduješ u DiVX npr.
Voleo bih kada bi se javio neko ko koristi neku
skupu TV karticu npr. Hauppage da kaže nešto više o njoj.
 
Od svih tunera koje sam probao (a probao sam ih preko 30, raznih), najbolja je Pinnacle System PCTV (u običnoj ili Pro varijanti). Ima sve što jedan tuner može da ima. Grebovanje u sve moguće formate i to realtime, što znači - nije potrebna nikakva rekompresija u DivX kasnije. Podržava VCD, SVCD, DivX, DVD i sve vrste MPEG-a, ima odličan daljinski koji se lako programira za sve ostale stvari, ima kompozitni i S-VIDEO ulaz. Od dodatnih stvari ima poboljšani deinterlace filter, noise filter, timeshifting (odloženo emitovanje)...

Što se tiče osnovnog pitanja oko dekodiranja kanala na kablovskoj, to NEMA NIKAKVE VEZE sa samim tunerom. Uglavnom se problem rešava softverski. Koji programi su tačno sada aktuelni - ne znam, jer ne koristim preterano kablovsku da bi me to interesovalo.

Što se Hauppaugea tiče, kartica je vanredno dobro izrađena. Odnos signal/šum je prilično sličan Pinnacle-ovoj kartici, ali softver nije nešto što izmamljuje uzdahe, kao ni Pinnacle-ov uostalom. Dobro, ali ne dovoljno za te pare.
 
jel mozes da kazes cenu Pinnacle System PCTV (u običnoj ili Pro varijanti )?
Koja je razlika izmedju obicne i Pro ?
Jel velika razlika izmedju USB i PCI kartica?
Sa PCI drustvo ima problema sa driver-ima a jedan lik koji ima na USB kaze da je majka mara ( kartica kosta oko 75 e )
 
Za StORM 48:
Hvala što si javio za mogućnosti skupljih kartica.Usput i Leadtek može snimati direktno i u
DiVX ili XViD ili bilo koji kodek koji imaš na kompu,
ali na mojoj osrednjoj makini ipak malo secka(Athlon
1800+,256 DDR,ATI Radeon7500LE...).Uz Expert varijantu dobijaš 4 cd-a:1 sa drajverima i Uleadov
DVD Movie Factory 2.5,isto Uleadov Video Studio 7 se
DVD i Cool3D se.
Pozdrav.
 
Cena PCTV-a je oko 65e, a PCTV Pro oko 100-110e, zavisi od dobavljača. Što se tiče razlika... hmm. Nisam baš siguran da su vredne razlike u ceni. Prva i najvažnija razlika je što PCTV Pro ima FM tuner pride, što za nekog i nije mala stvar, ali 40e više za to? Ne ja, hvala! Druga razlika (i poslednja) je stereo zvuk, koji kod nas apsolutno nema smisla, pošto su i tako SVI kanali mono. Toliko o tome.

Što se USB varijante tiče, ona je dobra sve dok se koristi ISKLJUČIVO za posmatranje. Čim je malo opteretiš, počinje da posustaje i ne postiže konstantan framerate za grebovanje u nekoj višoj rezoluciji. Jedina varijanta koja dobro funkcioniše na USB-u, a ujedno je i globalno najbolja je Pinnacle Systems-ov PCTV Bungee, koji je pravi USB2.0 video rekorder! Jedina mana mu je, kao što već naslućuješ, cena. Kada sam probao tu stvarčicu pre više meseci (možda je čak u pitanju i čitava godina, ne sećam se), koštala je cca 400 evrića! Nazdravlje! Hvala lepo, ali za te pare ću da kupim Hauppauge Nexus i ostaće mi kusur. I tako ne volim naše kanale.

Novosađanine, hvala za informaciju o softveru za Leadtek, pošto nisam nikad ni video šta sve ima u kutiji. Obično instaliran samo drajvere, osnovni softver i ćao! Dovoljno je da radi.

Što se tiče "seckanja" tokom snimanja, uglavnom se to dešava i na PCTV-u, ali ne uvek. Zavisi od kompresije koja se podesi, ali NIKADA ne utiče na framarate samog snimka. Pri reprodukciji sasvim je normalan. A ako se ne varam, tako bi trebalo da je i kod tvoje kartice. Grešim li?
 
Za StORM48:

Naterao si me da malo istražim podešavanje opcija pri snimanju sa WinFast.Imao si pravo uglavnom,ali si mi puno pomogao.
Najbolje rezultate sam dobio kada sam koristio XViD
kodek.Probao sam sa 900 i 1500 kbs i nisam video baš neku preteranu razliku tako da ću od sada koristiti
900kbs za uobičajeno svakodnevno snimanje.Slika je posle bila stabilna i na plejeru koji se dobije uz Winfast i na Mv2.
Sasvim druga stvar se dešava kod DiVX kodeka5.0.
Pri 933kbs je slika jako loša,secka,ubrzava itd.Kada povećam na 1500 kbs još gore,a na 3000 kbs ne može se gledati od ogromnih kockica.
Najgore se pokazao neki MS MPEG-4 VKI codecV3.pri 1500 kbs.Kao slideshow.
Za probu sam namerno koristio neki akcioni film sa puno promena scena.
Prilično su me začudili rezultati kod DiVX i V3.Napominjem da imam instaliran program CoolMoon koji pokazuje opterećenje procesora i memorije i nikad kod snimanja nije pokazao neko preopterećenje:
cpu usage 50-80%,a kod memorije konstantno 190 used,a 65 free.
Pozdrav iz NS.
 

Back
Top