Najbolji tenk na svijetu

Najbolji tenk na svijetu

  • Leopard 2A6 EX - Njemačka

  • M1A2SEP Abrams - U.S.A.

  • Challenger 2E - Velika Britanija

  • Leclerc - Francuska

  • Merkava Mk4 - Izrael

  • T-80UM2 (Black Eagle) - Rusija


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Poruka
34
Po meni bez konkurencije Leopard 2A6 EX - zvijer u doslovnom smislu te riječi! :D

4kf1353.jpg


4lhch13.jpg


Evo i web stranice proizvođača: Krauss-Maffei-Wegmann
 
licno sam glasao za Merkava... po svemu sto znam o njemu, najkompletniji tenk u postojanju... black eagle bih preskocio, jos nije serijski.. a po nekim prethodnim komentarima korisnika In hoc... smatram da je glasao za leopard jer ce hrvatska da nabavi odredjeni broj istih, sto ne smatram objektivnim, vec vrlo subjektivnim i neljudskim (bez uvrede, prosto cenim razum i bezosecajnost iznad svega u ovakvim stvarima)
 
е мој ти, па меркава пуца ко химен, само погледај пар напада либанаца на изрелску војску и посебно обрати пажњу чиме су их гађали ...
 
@In_Hoc-Signo_Vinces
Шта си ког ђавола убацивао црног орла, а нема великог и непревазиђеног Т-90 Владимир???
У, јбт., овај банован... :eek: :grin:


ПС. Где овај попи бан? :confused:
 
Hammerhead:
licno sam glasao za Merkava... po svemu sto znam o njemu, najkompletniji tenk u postojanju... black eagle bih preskocio, jos nije serijski.. a po nekim prethodnim komentarima korisnika In hoc... smatram da je glasao za leopard jer ce hrvatska da nabavi odredjeni broj istih, sto ne smatram objektivnim, vec vrlo subjektivnim i neljudskim (bez uvrede, prosto cenim razum i bezosecajnost iznad svega u ovakvim stvarima)

Najkompletniji ne znachi najbolji, vec uglavnom, najekonomichniji. Za tenk su bitne samo tri stvari
1 oklop
2 top
3 mobilnost
tj. balans ova tri.
 
a i ruski tenkovi imaju rotirajuci magacin sa municijom na podu tenka tako kada krne PT mina ode kupola u susedno selo....ko u Vukovaru i sl.Nacin upotrebe Ruskih i Zapadnih tenkova se razlikuje pa otuda i razlika u dizajnu kao i u manama i prednostima
 
mastercat:
a i ruski tenkovi imaju rotirajuci magacin sa municijom na podu tenka tako kada krne PT mina ode kupola u susedno selo....ko u Vukovaru i sl.Nacin upotrebe Ruskih i Zapadnih tenkova se razlikuje pa otuda i razlika u dizajnu kao i u manama i prednostima
Kada su rusi ugradili sistem mokrog poda u svoje tenkove, i poseban sistem okidanja, pa do toga vise ne dolazi... davno proslo vreme
 
KiZo:
"i dalje su ostali balisticki prozori" dakle problem je ublazen ne i otklonjen to je cena samoga dizajna tenka sa vozacem u sredini.
Nema tu sta, kada se sve sabere i oduzme t90s jeste najbolji tenk, posebno zbog arsenala oruzja kojim raspolaze, i zbog sigurno naj naprednijeg oklopa koji je za klasu iznad svih ostalih, kontakt 5 je nedostizna tehnologija za druge...
 
haha... svidja mi se ovaj crtez... ali kakva su svojstva tog hvaljenog oklopa? mislim konkretna? kad smo vec kod toga, kakva su svojstva svrsotnog oklopa na "neunistivom" abramsu (cisto da napomenem, neunistiv je zato sto ih vise ne proizvode, pa svaki put kad iracani skantaju jedan, ovi vrate olupinu u fabriku i naprave "nov" od toga)
 
ZORANNS83:
Nema tu sta, kada se sve sabere i oduzme t90s jeste najbolji tenk, posebno zbog arsenala oruzja kojim raspolaze, i zbog sigurno naj naprednijeg oklopa koji je za klasu iznad svih ostalih, kontakt 5 je nedostizna tehnologija za druge...
tebi ne vredi pricati pa ti bre pojma nemas t-90 ima jajgori oklop oklop sovjetskog dizajna iz 70tih a sovjetima je bila znacajna masovna produkcija ne i zastita posade,oklop je sasvim prosecan i racunalo se sa malom siluetom,po pokretljivosti jeste najbolji ali su razlike male.za naoruzanje sam vec rekao.
 
ja mislim da t-90, kao i drugi moderni tenkovi, ima nakakav reaktivni oklop, kada je pogodjen, oklop eksplodira na tom mestu gde ga je udarila mina, tako da u mnogome smanji jacinu pritiska same granate na unutrasnji oklop tenka (kupole, trupa). nisam neki strucnjak za to, ali od prilike znam sta je, mozda neko moze malo da pojasni...
 

Back
Top