Broj sa Metro Kartice

A kad firmi na koju je izvadjena kartica stigne porez ???

Ili si naivan kao Crvenkapa, ili si pokvaren kao zli vuk....

Ku­po­vi­na u me­ga­mar­ke­tu "Me­tro keš end ke­ri" pre­se­la je mno­gim pred­u­zet­ni­ci­ma i vla­sni­ci­ma ma­lih fir­mi, ko­ji su po­zajm­lji­va­li kar­ti­ce ove tr­go­vi­ne svo­jim ro­đa­ci­ma i pri­ja­te­lji­ma. Na­kon pro­ve­re po­slov­nih knji­ga, po­re­ski in­spek­to­ri su im, na­i­me, na­lo­ži­li da pla­te po­rez od 20 od­sto za ne­prok­nji­žen ma­njak, od­no­sno za ku­po­vi­nu ro­be za lič­ne po­tre­be.
Pred­u­zet­ni­ci is­ti­ču da su iz­ma­ni­pu­li­sa­ni i do­ve­de­ni u za­blu­du. Pr­vo im je omo­gu­će­no da ku­pu­ju ro­bu u ovom me­ga­mar­ke­tu, da pla­te PDV, i da na kra­ju bu­du i opo­re­zo­va­ni. I to, za onaj deo ko­ji oni sa­mi ni­su po­tro­ši­li, ni­ti fak­tu­ri­sa­li. Pi­ta­ju se za­što ni­je bi­lo oba­ve­šte­nja da se ne sme ku­po­va­ti ro­ba za ko­ju ni­su re­gi­stro­va­ni. Jer, ka­ko ka­žu, da su zna­li sva­ka­ko se­be ne bi do­ve­li u ta­ko ne­za­vid­nu si­tu­a­ci­ju. Mno­gi su do­bi­li na­lo­ge da pla­te i mi­li­on­ske iz­no­se na ime po­re­za na do­ho­dak.

( Izvor: Večernje novosti )
 
Pa u većini zemalja u svetu stranac ne plaća V.A.T. osnovni porez od 18 %.
Tamo gde mu ga prodavnica naplati, izda mu potvrdu, i na granici dobija povraćaj novca.

ZATO u Madjarskoj nisi ništa platio, JER SI STRANAC ! Madjari ITEKAKO plaćaju tih 18 %.
 
Ovo sto se u Srbiji placalo nije VAT (tj. na srpskom PDV). To se placalo jos prilikom kupovine u Metrou. Kao sto si sam rekao, ono sto su u Srbiji morali da plate (mada ne svi, ja opet znam bar 3-4 firme koje jesu kupovale za licne potrebe, a nista nisu platili) jeste taj po­rez od 20 od­sto za ne­prok­njizen ma­njak. Tako nesto se u Madjarskoj nije desavalo, ili bar moje kolege za to ne znaju.

U Madjarskoj se za nase drzavljane moze reci da od toga nema opasnosti zato sto madjarske poreske vlasti ne jure srpske drzavljane iz prostog razloga sto su im van nadleznosti. Potpuno je drugo pitanje da li strani (srpski) kupac u madjarskom Metrou placa i PDV (AFA). Naime, potrebno je potrositi neku minimalnu sumu da bi se radio povracaj (valjda 50.000 Ft ako nisu menjali), zatim se provede nekoliko zanimljivih sati na granici gde vam overe VAT racun (osim nedeljom, kada nema zive duse), i potom se - prilikom sledece posete Madjarskoj - moze naplatiti taj VAT cek uz neku proviziju. Znaci, PDV se prvo plati, a potom se refundira.
 
Au bre smoriste coveka... Hteo je da pogleda samo katalog. Evo resenja:
Na njihovom sajtu ima deo koji govori o tome kako doci do kartice i tu ima slika kako izgleda kartica. Procitaj sa te slike (sa bar koda) broj i upisiga tamo gde ti trazi da se ulogujes da bi dobio katalog. I to je to. (znam da odgovor stize malo kasno ali mozda jos nekome zatreba)

pozdrav.
 
Au bre smoriste coveka... Hteo je da pogleda samo katalog. Evo resenja:
Na njihovom sajtu ima deo koji govori o tome kako doci do kartice i tu ima slika kako izgleda kartica. Procitaj sa te slike (sa bar koda) broj i upisiga tamo gde ti trazi da se ulogujes da bi dobio katalog. I to je to. (znam da odgovor stize malo kasno ali mozda jos nekome zatreba)

pozdrav.

LOL ovo ne pomaze
 
amm..pa one malo bolje su oko 4,5 hiljade. s tim što moraš i sam da je sklopiš i ne garantuju ti da će se unutra naći i svi potrebni šrafovi, delovi i to su nam i rekli prodavci......ja sam kupio i uspešno je sastavio. čak je udobna i lepa, ali računaj da ne mora uvek da bude tako...
 
amm..pa one malo bolje su oko 4,5 hiljade. s tim što moraš i sam da je sklopiš i ne garantuju ti da će se unutra naći i svi potrebni šrafovi, delovi i to su nam i rekli prodavci......ja sam kupio i uspešno je sastavio. čak je udobna i lepa, ali računaj da ne mora uvek da bude tako...

Pregledao sam ovu ponudu u Metro-u i tvrdim da je to sve luk i voda.z:hm:
Sve ovo možete naći i u drugim prodavnicama po istoj ceni a ne trebaju pečati,PIB-ovi,kartice i gluposti.:sanke:
 
Tacno.Ja imam karticu,ne hajem.Ima drugih prodajnih objekata slicnih ili istih kapaciteta.
To je za one sto im fali da budu privilegovani negde,da im se podigne ego,sto kao neki vlasnici,privatnici,biznismeni,jedini imaju jatu pristup,ne kao svi obicni smrtnici.........:sanke:
 

Back
Top