Nije nas bombardovao NATO(SAD)?!

Karlito Brigante

Poznat
Banovan
Poruka
9.306
Beograd -- Većina Srba ima potpuno različitu percepciju događaja u regionu u poslednjih 20-ak godina od ostatka sveta, smatra Vilijem Montgomeri

Bivši američki ambasador u Beogradu Vilijem Montgomeri je u svojoj kolumni za list Danas napisao da iako slične "bolesti" preovlađuju svugde u bivšoj Jugoslaviji, one su u Srbiji izraženije nego drugde. "Redak je slučaj naći Srbina, na primer, koji neće potpuno kriviti kosovske Albance za sve nedaće tamo. Isto važi i za raspad Jugoslavije, zašta su odgovorni drugi", navodi Montgomeri.

"Praktično nijedna od vlada koje su došle na vlast posle pada Miloševića nije sistematski radila na iskorenjivanju nacionalizma i u pravcu realističnog gledanja na prošlost. Krajnji rezultat je bilo tapkanje u mestu, čak i novih generacija, koje prihvataju viziju Srbije kao nevine žrtve zlih spoljnih snaga i smatraju da Srbija ne snosi nikakvu odgovornost za zla koja su je zadesila", smatra on.

"Iako su Slovenija i Hrvatska imale bolje izglede za rast i napredovanje nakon raspada Jugoslavije, Srbija je, da je povlačila najbolje poteze, mogla postati dominantna zemlja u regionu. Imala je značajnu zapadnu podršku i simpatije i daleko najveću populaciju i teritoriju od svih republika, kao i značajan uticaj preko dijaspore u većini ostalih republika. Da se dogodila mirna tranzicija, Srbija, Slovenija i Hrvatska bi bile sada zajedno u Evropskoj uniji", navodi američki diplomata.
B92.
Evo nam opet jedne lepe zamene teza...nacionalizam je štetan,a globalizam koristan! Srbija je sama sebe bombardovala,a nisu je bombardovali raznorazni pljačkaši zbog geostrateških ciljeva??? :roll:
 
Е, толико би сада могао да причам...
Али ме боли *рац за Монгомерија и сновиђење бивше светске силе САД.
(без увреде и ти си мислио исто ово када си писао тему ;) )
 
Alekasandar3:
Е, толико би сада могао да причам...
Али ме боли *рац за Монгомерија и сновиђење бивше светске силе САД.
(без увреде и ти си мислио исто ово када си писао тему ;) )
Jesam...ali je on žestok smarač,i priča toliko gluposti kao da je izašao iz kumrovačke škole.
 
Ko zna mozda je kao mlad ili mu neko od familije, radio na nastavnom planu i programu iste(Kum.Skole.)
Ma sta o hibridnom dembilu pricati, da je na necemu jeste, pogotovo sa urodjenim "politicko max.fac.OSMEHOM", a usput i kod nas su neki (da ne kazem izrazajno jedan) isti vec nabacili dok im isti ne predje u "grc"............. :lol: :wink:
 
"Praktično nijedna od vlada koje su došle na vlast posle pada Miloševića nije sistematski radila na iskorenjivanju nacionalizma i u pravcu realističnog gledanja na prošlost. Krajnji rezultat je bilo tapkanje u mestu, čak i novih generacija, koje prihvataju viziju Srbije kao nevine žrtve zlih spoljnih snaga i smatraju da Srbija ne snosi nikakvu odgovornost za zla koja su je zadesila", smatra on.
__________________________________________________________
А хоће ли икада Амери да почну реалистички да сагледавају не само своју садашњост, већ и своју прошлост и будућност?

Да и шта ће он у Србији након истека амбасадорског мандата, кад већ има толико примедби на Србе и Србију?
 
Karlito Brigante:
Beograd -- Većina Srba ima potpuno različitu percepciju događaja u regionu u poslednjih 20-ak godina od ostatka sveta, smatra Vilijem Montgomeri

Bivši američki ambasador u Beogradu Vilijem Montgomeri je u svojoj kolumni za list Danas napisao da iako slične "bolesti" preovlađuju svugde u bivšoj Jugoslaviji, one su u Srbiji izraženije nego drugde. "Redak je slučaj naći Srbina, na primer, koji neće potpuno kriviti kosovske Albance za sve nedaće tamo. Isto važi i za raspad Jugoslavije, zašta su odgovorni drugi", navodi Montgomeri.

"Praktično nijedna od vlada koje su došle na vlast posle pada Miloševića nije sistematski radila na iskorenjivanju nacionalizma i u pravcu realističnog gledanja na prošlost. Krajnji rezultat je bilo tapkanje u mestu, čak i novih generacija, koje prihvataju viziju Srbije kao nevine žrtve zlih spoljnih snaga i smatraju da Srbija ne snosi nikakvu odgovornost za zla koja su je zadesila", smatra on.

"Iako su Slovenija i Hrvatska imale bolje izglede za rast i napredovanje nakon raspada Jugoslavije, Srbija je, da je povlačila najbolje poteze, mogla postati dominantna zemlja u regionu. Imala je značajnu zapadnu podršku i simpatije i daleko najveću populaciju i teritoriju od svih republika, kao i značajan uticaj preko dijaspore u većini ostalih republika. Da se dogodila mirna tranzicija, Srbija, Slovenija i Hrvatska bi bile sada zajedno u Evropskoj uniji", navodi američki diplomata.
B92.
Evo nam opet jedne lepe zamene teza...nacionalizam je štetan,a globalizam koristan! Srbija je sama sebe bombardovala,a nisu je bombardovali raznorazni pljačkaši zbog geostrateških ciljeva??? :roll:

Ujka Sam Montgomeri se najeo čevapčića i vešalica i više ih neće jesti.
Svetom vlada novac uz podršku armije. Diplomatija je teatralna stvar. Ko ima čime taj hebe. Prosto...

Debeli amerikanac ne zna da je problem sa Šiptarima postojao i u Kraljevini SHS. Muke su se mučile sa ondašnjim tandžarama da se stane na put drumskim razbojnicima. A to što se devedesetih godina prošlog veka neko dosetio pa naplaćivao vozilima "ekstra profit" na policijskim punktovima to je više privredni kriminal nego provociranje manjina. U manjim mestima se obično zna ko ima koliki u gaćama pa se tako i naplaćivalo.

Što se nacionalne politike tiče, ovo je Evropa i ne možeš nekom Ameru, Kanadjaninu ili Meksikancu da objasniš da se ovde na svakih 200Km vadi pasoš i menja istorija. Kao što ni ja ne mogu da shvatim da će ta Amerika da gazi onog Crnca i da ga izbacuje iz autobusa ali opet može da zbog "prava Amerikanaca na ovoj planeti" iskoristi tog istog Crnca kao izgovor na napad na neku državu ako mu se nešto desi u istoj.

Srbija je trebala da bude centar trgovine za jugoistočnu Evropu. To nisu mogle biti ni Hrvatska ni Slovenija već Srbija a samo zbog svog položaja. Zbog dvostruke politike Slobodana Miloševića mi smo tu priliku izgubili za naredni period jer je sve pripalo Madjarima.

Hajde što militantni deo ćelavih starkelja iz SANU-a s vremena na vreme iskrivi istorijske činjenice, nego što razni debili pokušavaju meni da objasne šta je bilo krajem 80-ih i tokom 90-ih, da ne pričamo o periodu posle 2000-te jer nekima smeta što ne mogu da kradu pa huškaju dokone domaćice i impotentne starkelje koji redovno zaokružuju istorijsku poziciju stranke na listiću...
 
Karlito Brigante:
On sebe smatra ''biznismenom'',a ne špijunom,i čini mi se da sam čak par puta čuo kako je rekao da je ''prijatelj Srba''!...možda onih najljigavijih među nama,koji nas prodaju za male pare? 8-)

Zimbabwean_cotton_Farmers..JPG

Za male pare?
Ja bih vas i džabe dao samo kad bi neko smatrao da ćete mu biti korisni za plantažu pamuka...
 
Careca:
Pa, kao mala deca kad uzmes da ih tabas jer su nesto zassrala. Znaju samo ko ih taba,ali nemaju pojma zasto su zasluzili batine. Kada kao narod shvatimo zasto dobijamo shamare i batinanja mozda nesto i krene na bolje.


mozda si ti malo dete i debil pa ne znas zasto te neko taba al ja recimo nisam taj slucaj.

meni je sasvim jasno zasto je amerika napala i okupirala deo moje zemlje.
 
ja volim da zivim slobodan u svojoj zemlji, i preduzecu sve sto mogu da se oslobodim okupatora i zivim u nezavisnoj i slobodnoj Srbiji.

Ne volim da sam americka sluga, dupeuvlaka, ljiga, pusiqrcevic , sisoje - ne hodam cetvoronoske, volim da hodam uspravno, na dve noge, uzdignuta cela kao svaki pravi slobodan i pravdoljubiv Srbin.
 
Jerry Ropero:
ja volim da zivim slobodan u svojoj zemlji, i preduzecu sve sto mogu da se oslobodim okupatora i zivim u nezavisnoj i slobodnoj Srbiji.

Ne volim da sam americka sluga, dupeuvlaka, ljiga, pusiqrcevic , sisoje - ne hodam cetvoronoske, volim da hodam uspravno, na dve noge, uzdignuta cela kao svaki pravi slobodan i pravdoljubiv Srbin.

Cekaj bre ***** mu sitno zito,pa ja sam vec sa ovim mojim banditima popio celu kafanu kada je Srbija postala nezavisna. Prosle godine. Svi smo uzeli kolektivni godisnji odmor da bi se otreznili.
Nije valjda da je mrski neprijatelj pnovo atakova,sissu mu ***** onu nedoyebanu.
Dok je mene,a bogami i tebe niko u Srbiji nece ici cetvoronoske.SVI NA DVE NOGE!!!
 
Jerry Ropero:
ja volim da zivim slobodan u svojoj zemlji, i preduzecu sve sto mogu da se oslobodim okupatora i zivim u nezavisnoj i slobodnoj Srbiji.

Ne volim da sam americka sluga, dupeuvlaka, ljiga, pusiqrcevic , sisoje - ne hodam cetvoronoske, volim da hodam uspravno, na dve noge, uzdignuta cela kao svaki pravi slobodan i pravdoljubiv Srbin.
SVAKA CAST, JERRY, ovo ti je dobro i SLAZEM SE SA TOBOM !! Poz LilyL
img
 
Karlito Brigante:
E,vidiš...nema svako u Srbiji pristup internetu,ni Krstarici.Propaganda služi da bi se zaradile pare,da nije tako čika Monti bi bio negde na Tahitiju.
Potpuno nebitno gde bi on bio, ali ima mnogo istine u toj teoriji.
Ne stoji da nas nije bombardovao NATO, ali on to i nije rekao, ali za Kosmet, raspad SFRJ...mi nismo krivi ni za ono crno ispod nokta. :roll:
 

Back
Top