pre 66 godina

?

  • partizani

  • cetnici

  • nedicevci

  • ljoticevci

  • krasnaya armia

  • ustase


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Sa cetnicima, tada jedinom regularnom oruzanom formacijom koja je stajala iza onih koji su bili na vlasti tj. Kralja, tadasnje Vlade itd. Partizani su u celoj prici zapravo bili teroristi.
 
SiIent Bob:
U vojsku K. Jugoslavije do sloma. Posle toga bi se vяatio na selo/gяad i pokušao da vodim neki noяmalan život u nenoяmalno vяeme.
А не би се борио против окупатора?
Где год.

Мислим, било је и оних који су покушали, и који су доиста и водили "нормалан живот", колико-толико. Али, ипак је мањи број људи то могао да бира.

Друго, било је и оних који су отишли да се боре против окупатора а да нису то морали.
 
Norma Kampl:
А не би се борио против окупатора?
Где год.

Мислим, било је и оних који су покушали, и који су доиста и водили "нормалан живот", колико-толико. Али, ипак је мањи број људи то могао да бира.

Друго, било је и оних који су отишли да се боре против окупатора а да нису то морали.
Ne, ne bi se boяio pяotiv okupatoяa, posle Apяilskog яata, naяavno. Ja volim "čiste" situacije. Našli smo se na bojnom polju, izgubila je moja stяana, i šta da se яadi? Dяžava je zvala, ja sam se odazvao, dяžava je pukla i gotovo. I šta sad da яadim? Pa da zalivam baštu i tяudim se da što bezbolnije to pяeživim. Ne osećam nikakvu, niti političku, niti emocionalnu vezu sa bilo kojom opcijom da bi za nju яizikovao život. To jednostavno više nije moj яat.
 
SiIent Bob:
Ne, ne bi se boяio pяotiv okupatoяa, posle Apяilskog яata, naяavno. Ja volim "čiste" situacije. Našli smo se na bojnom polju, izgubila je moja stяana, i šta da se яadi? Dяžava je zvala, ja sam se odazvao, dяžava je pukla i gotovo. I šta sad da яadim? Pa da zalivam baštu i tяudim se da što bezbolnije to pяeživim. Ne osećam nikakvu, niti političku, niti emocionalnu vezu sa bilo kojom opcijom da bi za nju яizikovao život. To jednostavno više nije moj яat.
Све то је, како би се рекло "легитимно" размишљање.
Али, шта да су те, и против твоје воље, отерали у рат, да ниси био у прилици да бираш, као што се с многима десило?

Многи кажу, и тако мисле "то није мој рат". Али, често - ниси у прилици да бираш.

Околности те "баце" у рат.
 
Što se tiče ww2 u Srbiji najveći broj je imao jedan jedini izbor ˝ko te prvi pokupi˝,a tek 44 počinje masovnije ˝ idemo kod pobednika˝.Samo je možda 10-tak procenata ljudi zaista biralo gde će iz ideoloških ili nekih drugih razloga.
 
SiIent Bob:
Ne, ne bi se boяio pяotiv okupatoяa, posle Apяilskog яata, naяavno. Ja volim "čiste" situacije. Našli smo se na bojnom polju, izgubila je moja stяana, i šta da se яadi? Dяžava je zvala, ja sam se odazvao, dяžava je pukla i gotovo. I šta sad da яadim? Pa da zalivam baštu i tяudim se da što bezbolnije to pяeživim. Ne osećam nikakvu, niti političku, niti emocionalnu vezu sa bilo kojom opcijom da bi za nju яizikovao život. To jednostavno više nije moj яat.



Tipicni izgovori "pacifista" (da ne upotrebim tezu rec...) :roll:
 

Back
Top