Filozofski fakultet- odsek psihologija

Ja sam na Psihologiji, na novosadskom fakultetu... od oktobra IV godina! :D
Za prijemni se polaze test znanja, test opste kulture (informisanosti) i test sposobnosti.
Preslo se na Bolonju... ovo su predmeti na I godini:

Uvod u statistiku
Osnovi humane genetike
Fiziološke osnove psihičkih pojava 1
Metodologija načnih istraživanja
Uvod u psihologiju
Psihologija percepcije
Napredna statistika
Fiziološke osnove psihičkih pojava 2
Metodologija istraživanja ponašanja
Psihologija učenja
Kognitivna psihologija
Strani jezik (jedini dvosemestralni)
Izborni kurs

Plan i program svih godina na novosadskom fakultetu, imas na www.psihologija.edu.yu/plan.htm

Ako te jos nesto zanima, samo pitaj!
Poz! ;)
 
Forma_Ideale:
Ja sam na Psihologiji, na novosadskom fakultetu... od oktobra IV godina! :D
Za prijemni se polaze test znanja, test opste kulture (informisanosti) i test sposobnosti.
Preslo se na Bolonju... ovo su predmeti na I godini:

Uvod u statistiku
Osnovi humane genetike
Fiziološke osnove psihičkih pojava 1
Metodologija načnih istraživanja
Uvod u psihologiju
Psihologija percepcije
Napredna statistika
Fiziološke osnove psihičkih pojava 2
Metodologija istraživanja ponašanja
Psihologija učenja
Kognitivna psihologija
Strani jezik (jedini dvosemestralni)
Izborni kurs

Plan i program svih godina na novosadskom fakultetu, imas na www.psihologija.edu.yu/plan.htm

Ako te jos nesto zanima, samo pitaj!
Poz! ;)

Mene zanima u kom smislu TEST ZNANJA. Koji su to predmeti??? A i ovi drugi šta predstavljaju generalno? Kako nema prijemnog iz srpskog jezika?
 
Legend 4ever:
Mene zanima u kom smislu TEST ZNANJA. Koji su to predmeti??? A i ovi drugi šta predstavljaju generalno? Kako nema prijemnog iz srpskog jezika?

Za prijemni za test znanja, sprema se knjiga iz Psihologije za II razred gimnazije, autori su Nikola Rot & Slavoljub Radonjic. Predmeti koje sam navela, su predmeti u I godini. U I i II godini su "opstiji, manje psiholoski" predmeti... dominacija metodologije, statistike i kognitivne psihologije (misljenje, paznja, svest...).
A zasto bi na prijemnom trebalo da bude test iz srpskog? :confused:
 
Legend 4ever:
Pa ono ne znam tako. A sta je to test opste kulture? A sposobnosti?

A kako samo za II razred? A 3. i 4. ?

Test znanja sprema se SAMO iz te knjige koju sam rekla. Psihologija se u gimnazijama i svim srednjim skolama uci samo tu jednu godinu. Test opste kulture je zapravo test informisanosti, iz razno-raznih oblasti... Taj deo prijemnog fakticki ne moze da se spremi, ali koristi pracenje kvizova, listanje encikopedija i sl. Sto vise, to bolje. Kad sam ja polagala prijemni, taj je test imao 30 pitanja, i radio se 10 minuta. Test sposobnosti zapravo znaci razlicite "testove inteligencije". Bude obicno vise razlicitih testova na prijemnom: numericki-nastavljanje numerickog niza, racunske operacije..., verbalni, sa figurama... Ti se testovi rade jako kratko, svi zajedno otprilike oko 5-10 minuta. Zato se tu slabo sta stigne uraditi. Vazno da se za test znanja spremis jako dobro i detaljno, jer su preostala dva testa faktor iznenadjenja. U testu znanja, pitanja su do sada bila u formatu tacno/netacno, ili visestrukog izbora (ponudjeni su odgovori, pa se odabere tacan).
 
Forma_Ideale:
Test znanja sprema se SAMO iz te knjige koju sam rekla. Psihologija se u gimnazijama i svim srednjim skolama uci samo tu jednu godinu. Test opste kulture je zapravo test informisanosti, iz razno-raznih oblasti... Taj deo prijemnog fakticki ne moze da se spremi, ali koristi pracenje kvizova, listanje encikopedija i sl. Sto vise, to bolje. Kad sam ja polagala prijemni, taj je test imao 30 pitanja, i radio se 10 minuta. Test sposobnosti zapravo znaci razlicite "testove inteligencije". Bude obicno vise razlicitih testova na prijemnom: numericki-nastavljanje numerickog niza, racunske operacije..., verbalni, sa figurama... Ti se testovi rade jako kratko, svi zajedno otprilike oko 5-10 minuta. Zato se tu slabo sta stigne uraditi. Vazno da se za test znanja spremis jako dobro i detaljno, jer su preostala dva testa faktor iznenadjenja. U testu znanja, pitanja su do sada bila u formatu tacno/netacno, ili visestrukog izbora (ponudjeni su odgovori, pa se odabere tacan).
Pa to ne bi trebalo da je tesko. Samo ti nisi na Filozofskom u Beogradu. Boga mi, ne znam da se kod mene u Filoloskoj gimnaziji uci samo jednu godinu.
 
Forma_Ideale:
Test znanja sprema se SAMO iz te knjige koju sam rekla. Psihologija se u gimnazijama i svim srednjim skolama uci samo tu jednu godinu. Test opste kulture je zapravo test informisanosti, iz razno-raznih oblasti... Taj deo prijemnog fakticki ne moze da se spremi, ali koristi pracenje kvizova, listanje encikopedija i sl. Sto vise, to bolje. Kad sam ja polagala prijemni, taj je test imao 30 pitanja, i radio se 10 minuta. Test sposobnosti zapravo znaci razlicite "testove inteligencije". Bude obicno vise razlicitih testova na prijemnom: numericki-nastavljanje numerickog niza, racunske operacije..., verbalni, sa figurama... Ti se testovi rade jako kratko, svi zajedno otprilike oko 5-10 minuta. Zato se tu slabo sta stigne uraditi. Vazno da se za test znanja spremis jako dobro i detaljno, jer su preostala dva testa faktor iznenadjenja. U testu znanja, pitanja su do sada bila u formatu tacno/netacno, ili visestrukog izbora (ponudjeni su odgovori, pa se odabere tacan).
Lele samo deset minuta,tesko meni!
 
Zdravo! Ja sam iz Makedonije i spremam diplomski rad na temu"Povezanost medjuljudskih odnosa i radne napregnutosti na radnom mestu".Trazio sam literaturu na internetu ali nikako ne mogu da nadjem, pa molio bih da ukoliko neko ima nesto u vezi toga da mi pise. Moze i neki diplomski rad sa fakulteta u Srbiji. Hvala vam unapred!
 
Ljudi, da li neko zna, kada obnavljas godinu, da li se placa celokupan iznos godine od
65 000 (srpski jezik -samofinansirajuci studenti) i plus 17 000 po semestru ili se placa samo tih 17 000 po semestru? I, da li se placaju one 4 hiljade za upis godine, ako si samofinansirajuci i obnavljas godinu. Hvala narode!!
 
Imam ja jedno pitanje... Kakvog su tipa pitanja na testu psihologije, ima li dvosmislenih pitanja i slicno... I kako da ucim za prijemni... Sve, ali samo ono vazno... I da li se moraju uciti one brojke iz onih eksperimenata?

Ma knjigu moraš da znaš apsolutno od korice do korice napamet,a i tad su šanse 1:10000000000000000000000000000 da prođeš ako ne ubodeš dovoljno na opštoj kulturi
 

Back
Top