Filozofski fakultet- odsek psihologija

Zanima me da li je moguce ovo upisati iz srednje strucne skole i da li su toliko bitni bodovi iz srednje koliko svi pricaju? :)

Могуће је ако си четворогодишња, а што се тиче бодова из средње, минимум ти је бар 30 да имаш, и уз максималних 60 на пријемном сигурно имаш шанси за буџет.
 
Htela bih da pokrenem ponovo ovu temu. Ja tek sledece godine upizujem faks, ali bih vec polako krenula da se raspitujem. Mislim da me interesuje psihologija na filozofskom u Bg-u. Zanima me da li postoji nacin za pripremu opsteg obrazovanja i da li slucajno ima neko ko je imao dosta poena, a pod dosta mislim na bas 20 iz opsteg obrazovanja? Takodje me interesuje da li ima mozda neko iz ekonomske ko je upisao psihologiju i kako mu se cini. :)
 
Poz svima, htio bih da obnovim ovu temu. Ja upisujem tek za godinu i po , ali već se počinjem raspitivati za NS. Kakvi su sada tamo prijemni ispiti, tj. da li je sve ostalo isto kao i prethodnih godina i koliko bi trebalo, otprilike, bodova za upadanje na budžet. Znam da zavisi od konkurencije, ali na osnovu zadnjih par godina kakvo je stanje? Ja sam inače iz BiH, Republike Srpske. Idem u ekonomsku, na pravni smijer i imam veoma solidne prosječne ocjene i očekujem da ću iz srednje ponijeti 36+ bodova.
Hvala unaprijed. z:poz:
 
Zdravo, može li mi neko reći nešto o prebacivanju na psihologiju sa drugog faksa? Konkretno, ja sam iz Banjaluke, idem prvu godinu psihologije, ali sam planirao drugu da predjem u NS.. Pa me zanima otprilike sve, i proces prebacivanja, i mogućnost budžeta i dom i sve što ide sa tim. Hvala unaprijed :)
 
Zanima me sa li se dobijaju pitanja za prijemni 2016/2017 god?Znam da pre nisu,nzm za proslogodianji prijemni,ali npr. znam da se za pravni dobijaju pitanja.Na infostud-u pise da se na prijemnom polaze samo psihologija(upisacu fax u Novom Sadu),a u prethodnim komentarima sam procitao da se polaze i test sposobnosti i TOI...stvaro mi vise nije jasno
 
Pozdrav, imam jedno pitanje.
Koliko je potrebno bodova da se upadne na budzet za psihologiju u Novom Sadu?

To sve zavisi od toga kako kandidati urade prijemni ispit. Moze se desiti da prvi na listi bude neko ko je na prijemnom imao 85 bodova a moze i neko ko je imao svih 100, znaci nema pravila. Ti svakako gledaj da sto bolje uradis prijemni jer je to jedan od popularnijih smerova i uvek bude puno prijavljenih pa je tako i teze upisati taj smer a pogotovo upasti na budzet
 

Back
Top