Filozofski fakultet- odsek psihologija

axxxx,napokon neko :worth:
koja si godina? kakvi su tvoji dosadasnji utisci?savetujes li ljudima da je upisuju?
e,to su moja pitanja za pocetak:D


:))
Prva godina sam...
Ja sam odusevljena.
Ne kajem se sto sam upisala ni malo.
Savetovala bih svakome ko iskreno voli psihologiju da pokusa da upise i da se ne plasi prijemnog, jeste tesko stvarno, malo je vremena za rad, ali ako nesto stvarno zelis, i ako se trudis isplati se.
Ja sam htela samo to da upisem i nista vise, rizikovala sam, trudila sam se i eto, sada sam student prve godine. :)
Na prvoj godini se uce neke opste stvari, ucis o culima, genetiku, fiziologiju, statistiku...ali nista nije tako dosadno...tj. zavisi od osobe do osobe....kasnije dolaze sve bolji i bolji predmeti i sve je zanimljivije. Nije lako, ali opet, uz trud se sve moze.
Ako stvarno volis psih. moj savet ti je da obavezno polazes, jer ko ne rizikuje ni ne dobija.
Ako te jos nesto zanima slobodno pitaj ;)
 
pa mene u sustini nista dugo i ne zanima osim psihologije tako da mi nema druge...u koju si srednju skolu isla?koliko si se i kako pripremala?kakva su bila pitanja iz opste kulture?imas li neku skriptu koja bi mogla da mi koristi u pripremi tog dela?
jooooj,hvala ti mnogo,nemas pojma koliko su mi bitne ove informacije!
 
pa mene u sustini nista dugo i ne zanima osim psihologije tako da mi nema druge...u koju si srednju skolu isla?koliko si se i kako pripremala?kakva su bila pitanja iz opste kulture?imas li neku skriptu koja bi mogla da mi koristi u pripremi tog dela?
jooooj,hvala ti mnogo,nemas pojma koliko su mi bitne ove informacije!


znam koliko ti je bitno prosla sam kroz sve to prosle godine :)

Zavrsila sam ekonomsku, nisam imala psihologiju u srednjoj skoli ali krenula sam negde od februara da ucim kako bih sve postigla. Iz srednje sam nosila 36 bodova.
Ucila sam iz knjige, bitno je bukvalno sve da znas...
Sto se tice opste kulture ja sam imala puno skripti sa pitanjima i nijedno pitanje nije bilo na testu...za to nikako ne mozes da se spremis, tu ti sve zavisi od srece sta ti zapadne. Tj. prati kvizove, resavaj ukrstenice....gde god mozes naci nesto prati, ko zna mozda nesto i zapadne.
Bilo je tesko zaista moram priznati, tu nisam imala puno bodova.
Radio se cini mi se 10 minuta i bilo je 30 pitanja
Test znanja je imao 60 pitanja i radio se pola sata
A za test sposobnosti smo imali 3 testa.
Jedan se radio 8 minuta, drugi 2 minuta i poslednji jedan minut
To niko ne moze da postigne sve da uradi tako da nemoj da se brines za to...bitno ti je da se dobro koncentrises pa koliko stignes...
koju srednju skolu zavrsavas? koliko bodova nosis iz srednje?
 
a na koji fazon su bila pitanja iz testa znanja?jel se secas nekih pitanja sa opste kulture? dobijaju li se negativni bodovi? a na koji fazon su zadaci iz sposobnosti?
ja zavrsavam graficku i ako sve bude po planu imacu 39 bodova:)



pa...pitanja za test znanja su bila na zaokruzivanje sva...ne secam se nijednog zaista...
sto se tice opste kulture bilo je par iz filozofije koje ne znam, jer nisam imala filozofiju tako da to nisam ni uradila, onda, bilo je u fazonu da odredis koliko ima piksela neka dimenzija, onda za olimpijske igre u kini kako se zvao stadion- zvao se pticije gnezdo...
sad mi nista vise ne pada na pamet...
zadaci iz testa sposobnosti su razni...niz brojeva, slicice, tekstualni npr. ako je danas sreda koji je dan bio tri dana pre prekjuce-sad sam lupila, ali na taj fazon...takvih tekstualnih je bilo 5 i radilo se jedan minut.
 
auf,sad sam vec uplasena:(
a ima li negativnih bodova?
ta pitanja iz opste kulture su isto na zaokruzivanje ili da sam pises?

ma nemoj se plasiti nije to tako strasno...
negativnih bodova nema..
iz opste kulture na zaokruzivanje a za test inteligencije ima i da se pise. Tacnije da dopises brojeve ili neku rec samo.
ali veruj mi nije to sad tako strasno ne znam da li si pogledala, prvi na listi je imao 89 bodova niko nije imao maksimum...nemoj se plasiti...samo dobro nauci tu knjigu i sve ce biti ok ;)
Jel u Ns-u upisujes?
 
aj ako ti tako kazes...jasno mi je da je opsta kultura stvar vise srece nego pameti,pa cu knjigu sigurno nauciti od korice do korice...dada u ns:) kako tebi sad ide,kako ispiti,profesori?


pisala sam ti por.
pa ok je za sada....kazem ti, nije lako ali trudim se...ako radis ono sto volis nista nije problem..
profesori su fer, korektni...bas svi, uvek na raspolaganju kada imamo neko pitanje, problem. (tj. znam za one koji mi trenutno predaju)...zadovoljna sam celokupnim studuranjem.
Veruj mi ako upises, neces se pokajati.
 
Da li se secash mozda josh nekih pitanja koja su bila proshle godine na testu psihologije ili opshte informisanosti?
Da li je stvarno toliko teshko, ima li slobodnog vremena? :)

pa stvarno se ne secam, ako mi padne nesto na pamet napisacu....
ukoliko sve dobro organizujes, tj. pravilno rasporedis, slobodnog vremena uvek ima :)
ma nije tako tesko, stresno je dosta jer smo svi uplaseni i kad uradis prijemni nemas predstavu da li ces biti prvi ili poslednji....ali kad prodje i kad vidis da si uspeo, to je divan osecaj :)
 
Pricao danas sa profom filozofije covek je zavrsio faks i kaze da je kompletan bullshit! Kao psiholog jedino mozes da popunjavas neke formulare i izvodis statistiku i eventualno da radis u skoli,vrticu ili birou za zaposljavanje! Bez uvrede,ali sa 90% smeraova na filozofskom faksu nista ne mozes da radis,a po meni je bolje biti psihijatar! Inace hvala za informaciju,sa tolikom skolarinom ja mogu da finansiram sebi 2 fakulteta i odjednom da ih zavrsavam!
 

Back
Top