Stop islamskoj Bosni !!!

Karlito Brigante

Poznat
Banovan
Poruka
9.306
ŽELIMO jasan status za Republiku Srpsku, a to je najmanje federalna jedinica u okviru BiH. Ako se to ne desi, onda ćemo svoje zahteve pojačavati. Ne mislimo, ni po koju cenu, da idemo ka unitarnoj državi i brisanju Srpske - kaže za "Novosti" Milorad Dodik, premijer RS, koja se mesecima "davi" u bosanskom ustavnom loncu.
Je li vas zatekla izjava nemačkog ambasadora u Sarajevu Mihaela Šmunka da je jedan od ciljeva ustavne reforme i stvaranje jedne nacije u Bosni?
- Neprimereno je da ambasador komentariše političke prilike u zemlji domaćina. To je nabolji dokaz kakva je, u stvari, Bosna. Šmunk već duže vreme pokazuje jednu tendenciju nepoznavanja BiH. Glumi profesora koji bi da drži lekcije, a da nije upoznat sa elementarnim činjenicama. Bosna nikako ne može biti jedna nacija i u tom pogledu će i dalje biti veoma podeljeno društvo. Sukobljeno po raznim političkim i nacionalnim osnovama. Nema sumnje da je Šmunk ovom tvrdnjom samo ohrabrio kocept centralizacije koji dolazi od Bošnjaka.
Slažete li se da je RS praktično na korak do brisanja, ako je prethodno ukinuta vojska, a preti se i policiji?
- Ne. Treba biti precizan: ja sam za to da se ukine vojska u BiH. To, međutim, danas nije bosanska armija, već NATO. Ne možete da imenujete nijednog generala ako ne dobijete odobrenje iz Alijanse. A ukidanje obaveštajne službe i izmena fiskalnog sistema urađeno je pod neviđenim pritiskom raznih međunarodnih struktura.
Ostaje li, onda, policija poslenji bastion kakve-takve samostalnosti?
- Ubeđen sam da nećemo ostati bez svoje policije koja, svakako, organizaciono može da bude vezana sa strukturama u Federaciji. Ali, neke nadležnosti moramo da zadržimo.
Može li nepovoljan ishod pregovora o Kosovu i Metohiji da ustalasa i RS? Po principu: ako Albanci dobiju državu, zašto to ne mogu da ostvare i prekodrinski Srbi?
- Ovde je još prisutan jak stereotip da je Kosovo poseban slučaj koji ne dotiče okruženje. Ali, ljudi u Srpskoj, Kosovo doživljavaju veoma emotivno. Više znaju šta se dešava u pregovorima o KiM nego šta se radi u Sarajevu, i to najbolje govori o njihovom interesovanju. Nikada nećemo priznati nezavisno Kosovo, kao što nećemo priznati ni aktivnosti nekih da se to sprovede unilateralno. Najbitnije je što su razgovori Beograda i Prištine nastavljeni i što će Savet bezbednosti UN biti jedino mesto gde će se odlučivati o sudbini srpske pokrajine.

ULjUDNI LAJČAK
LORDA Ešdauna nedavno je zamenio Miroslav Lajčak, kako se slažete sa njim?
- Naši odnosi su kurtoazni, a videćemo kako će se dalje odvijati. Lajčak deluje uljudno, ali ne znam kako će se ponašati u eventualnom prvom neuspehu prilikom rešavanja problema policije RS. On, bez sumnje, ima ambiciju, u skladu sa težnjama dela međunarodne zajednice, da ubrza reforme. Ali, jasno je da se to nemoguće uraditi na štetu interesa RS.


FINO U GUČI
KO se nedavno bolje veselio uz trubu u Guči - Vojislav Koštunica ili Velimir Ilić?
- Svima nam je bilo fino.
Novosti.
 
Karlito Brigante:
Dok god je RS deo BiH,važno je da mudže nemaju nikakav uticaj na RS. 8)


...ne sekiraj se...privatizacija je zavrsena skoro 100%, sve kupili srbi il' rusi...a znas onu-cije ovce toga i planina...bitna je lova, ostalo je kozmetika...jos da se namesti par jakih kupovina istima i no sikiriki...neki dan se dodik opkladio sa ministrom in. poslova alkalajem da ce rs biti samostalna il' deo srbije za najdalje 10 god...ne znam koliki je ulog...
 
ЛАЈЧАК ЈЕ ЂУБРЕ типа Свилановића........запамтите то! Али, надам се да су моји Срби у РС свесни тога.......сигурно више него ми овде.......
 
Karlito Brigante:
Lajčak je ljigav,i suviše je vremena proveo kao ambasador na ovim prostorima.

Мислим да је Словак - и оно што ма највише нервира је управо то што је Словак јер ја веома, веома волим Словаке......... тако да би му слатко разбио нос........ :evil:
 

Back
Top