Lipe i snegovi

rastamann

Poznat
Poruka
7.898
Koliko vezujete mirise, zvukove i slike za odredjene ljubavne priche iz svog zivota? Da li ishchezavaju, pa Vam samo deluju poznato ili su Vam urezani u pamcenje? Da li vashi sadashnji partneri imaju neshto protiv kada se naglas podsetite nekih davno sazvakanih momenata?
 
rastamann:
Koliko vezujete mirise, zvukove i slike za odredjene ljubavne priche iz svog zivota? Da li ishchezavaju, pa Vam samo deluju poznato ili su Vam urezani u pamcenje? Da li vashi sadashnji partneri imaju neshto protiv kada se naglas podsetite nekih davno sazvakanih momenata?

Nikad ne spominjem takve momente pred partnerom a isto toliko ocekujem i od njega..
Mislim da bih bilo glupo kad bih mu spomenula "e uz ovu pesmu sam se kresala sa ovim ili onim" ili da mu spomenem takve neke situacije.....
 
Miris... :) Uvek me potseti na neko mesto... Cela kuca kod babe i dede... :) Zmurecki u svako doba nocu bih prepoznao u kojoj se sobi nalazim u toj kuci, koju sam toliko obozavao, kao klinac...

A ima jedan parfem koji me posteca na jedno osobu.... :)
 
rastamann:
Koliko vezujete mirise, zvukove i slike za odredjene ljubavne priche iz svog zivota? Da li ishchezavaju, pa Vam samo deluju poznato ili su Vam urezani u pamcenje? Da li vashi sadashnji partneri imaju neshto protiv kada se naglas podsetite nekih davno sazvakanih momenata?

Mirisi, mirisi i opet mirisi... Ponekad neka kombinacija svetlosti i prostora, ali mirisi na prvom mestu. Sad kad bi pored mene prosla Olja iz bloka 70a, mozda je ne bih prepoznao, ali ako na sebi bude imala isti miris kao pre (oko 100 godina :) ) oma bih se okrenuo.
Bemliga, sve mirise pamtim.
 
rastamann: Koliko vezujete mirise, zvukove i slike za odredjene ljubavne priche iz svog zivota?
dosta... ali ne samo za ljubavne price, vec su mi o najintenzivniji flashback-ovi (mirisi i muzika narocito)

rastamann: Da li ishchezavaju, pa Vam samo deluju poznato ili su Vam urezani u pamcenje?
ne iscezavaju. mada ne mislim o njima, kada neki miris ili melodija iskrsne iznenada u sadasnjosti, imam momentalni teleport u proslost.

rastamann: Da li vashi sadashnji partneri imaju neshto protiv kada se naglas podsetite nekih davno sazvakanih momenata?
ja ne prepricavam drugima ta iznenadna podsecanja na proslost.

p.s. najgora zbunjola koju - ako novi frajer koristi isti parfem kao neki bivsi...
 
Iiiiiijao, sad sam se setio - jednom mi jedna riba rece, dan posto smo se smuvali, da koristim isti parfem kao jedan njen bivsi decko koji nije bio dobar prema njoj i tukao je stalno :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Kad je nisam tu na licu mesta ispichko, jebla mater svo-juu :mad: :evil: :evil: :mad:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Primetio sam da mi sve seznacije udruzene sa dovoljno jakim stresom u datom trenutku ostaju u pamcenju, samo nekada ne mogu odmah da se setim zasto kad se izlozim tim kriticnim senzacjiama :) Skoro sam oprao zavese u svojoj sobi. Kada sam ih okacio sirio se miris omeksivaca okolo i bilo mi nesto cudno... Mislim, lepo je mirisalo ali mi je nesto bilo sumljivo. Sutradan sam se setio. Taj isti omeksivac je koristila i jedna moja (ne)sazvakana uspomena. Sada imam drugi omeksivac :)
 
rastamann:
Koliko vezujete mirise, zvukove i slike za odredjene ljubavne priche iz svog zivota? Da li ishchezavaju, pa Vam samo deluju poznato ili su Vam urezani u pamcenje? Da li vashi sadashnji partneri imaju neshto protiv kada se naglas podsetite nekih davno sazvakanih momenata?
hmmm...da.kad zagori rucak ili se rasiri miris sveze ribe sa pijace.kad se nazdroka pasulja i kupusa i ispuni prostorije bitisanja moga (ne)opojnim miomirisima.kad pripisuje animalne atribute : konju,stoko,skote."sve sam ti pruzila,a kako mi se oduzujes..." nezaboravno :!:
zakljucak:istorija se ponavlja!!
 
Mirisi....da.Recimo,miris jorgovana me podseti na mog bivseg supruga,odmah pored zgrade u kojoj smo ziveli,bili su jorgovani koji su neodoljivo mirisali.Takodje odredjeni parfemi naravno.Oni mi nekako najvise ostaju u secanju.Miris lipa,proleca........takodje mi budi lepe uspomene na jednu veliku ljubav.
Pesme.....neke mi cak izazovu tugu,takodje kada cujem odredjenu pesmu mogu tacno da se setim nekog trenutka,bas do detalja.Neka mesta me podsecaju na neke dogadjaje, osobe.volim na tim mestima da se zadrzim malo da se vratim u neku meni lepu proslost.
Zvuk motora.....i dan danas posle toliko godina me strecne,odmah mi se pred ocima pojavi moj crni,visoki muskarac sa sjajnim ocima,koji vec odavno ne vozi motor,u cijoj kosi se moze naci i neka srebrna nit,i koji nazalost vise nije moj..............
 
Miris prvenstveno,ono kao hodam ulicom i prodje neka cica sa parfremom koji me podseca na neku bivsu,i pocnem da se okrecem levo-desno ko lud,a da i ne mogu da se setim nicega o cemu sam razmisljao,obrise mi sve.
Ponekad kada vidim neku zgradu ili prodjem kroz neki deo grada vrate mi secanje,ali miris...
 

Back
Top