Centipede, iliti desetonoge

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Verbal_Kint

Iskusan
Poruka
5.339
Imate li ove domaće životinje u svojim sobama i/ili kućama. Ne postoji živo biće koje manje podnosim...

Elem, zovu se desetonoge (iliti centipede), a u našem narodu su poznate i kao galije. I šta se sad zbiva... Svako 'ebeno veče bar jedna mi se pojavi na zidu sobe i kida mi živce. I šta ja radim: uzmem lepo onu kutiju u kojoj se drže diskovi (poklopac od kutije-štapa), uhvatim je i izbacim napolje. Ali stalno se pojavljuju nove i nove iako je sve zatvoreno... Međutim, sinoć uhvatim jednu, bilo mi mrsko da izlazim napolje odmah da je izbacim, nego je ostavim u onoj kutiji, reko, da prenoći do ujutru... Al' 'oćeš vraga, pojavi se još jedna, doduše manja... i ku' ću šta ću, metem ti ja i nju u tu istu kutiju i ajd', ko, da vidim šta će da bude... I ništa, malo se pipale onim gadnim nogama i antenama, malo bežale jedna od druge, kad, a bio sam malo odvratio pogled, velika desetonoga (zapravo imaju tačno 15 pari nogu) ščepala malu desetonogu za vrat i davi li je davi... Ja protresoh malo onu kutiju ne bi li se raskačile, al jok, davi ova, ne pušta... Međutim, šta se događa dalje, VELIKA GALIJA JEDE MALU GALIJU, i to, ne ono ko što insekti jedu, da joj isiše telesne sokove, već jede, isto iksan... žvaće... i, za 10-ak minuta, nema male desetonoge... ostale samo glava i nogice... Daklem, ne samo što su odvratne, ne samo što jedu druge insekte, nego su i kanibali...
Sad, ne znam zašto sam ovo ispričao, ali može nekome da koristi... uglavnom neće da škodi... a ako ne škodi, znači da koristi... pa, da...
 
attachment.php


Ovo sam trebao da ubacim u prvom postu ali nisam mogao da shvatim kako se stavljaju slike
 

Prilozi

  • Cent100a.jpg
    Cent100a.jpg
    24,5 KB · Pregleda: 33
Joj, ja sam jednom imala problem, al' ne sa ovim bubama..vec drugim..onim smrdibubama...jednom kad sam iznajmila sobu i cimerka mi prichala da je u stanu umrla jedna baka...a onda sam upoznala gazdaricu, jednu debelu zenu, opakog nastupa...ja je slusham skupila se uz dasku raspadnutog kreveta...
i baba pita mene:''A, ti, volish zivotinje?''
i ja kazem:''...volim...''...
i onda baba pochinje monolog:''Jao, i ja i deda volimo zivotinje...i imamo na placu machku...i kako je imala divne machice...jedno shareno i dva crno bela i bla bla bla...i stvarno su bili lepi machici...deda ih je udavio u kanti vode...shta ce nam..a u ovom stanu je zivela moja tetka...a ona jadnica umrla ...et' ja sam je pripazila...ma, ona nocu izadje oznojena na terasu...i ja joj kazem...nemoj tetka...al' ona ne chuje...i dobije upalu pluca...a umrla je od gangrene...ma , doktor nije vidio da joj je pochela na nozi, imala je charape, a ja neshto nisam bila tu, ona se nije sjetila da kaze...
i da znash ti mala, kakva su pravila, jel' ti rekla cimerka...nema poseta, niko ne moze da dolazi...eventualno majka moze jednom, dvaput''
...a ja da padnem u nesvjest od monologa...
i baba ode, a mene cimerka isprepada da je baba umrla u mom krevetu...i cimerka otputuje, ja sama, dize mi se kosa na glavi...i u sred noci ''zzzzzzzzzzzz...bup...'', ja brze upalim svjetlo...trazim, kad ono smrdibuba...izbacim je napolje, kad posle dva minuta opet isti nastup...a ne mogu da je zgnjechim, gadi mi se...opet je izbacim i tako mi se vracala pet-shest puta
i sledeceg dana...i ja pomislim''chovjeche, al' bi ovi reinkarnacionisti rekli, baba se vratila''...i sledece vece smrdibuba opet...i ja popizdim, uhvatim je u kesu i odnesem tri ulice dalje i bacim otvorenu kesu u kontejner i kazem ''ako se vratish sad, pojeshcu te, zivota mi''...i proshlo tri dana, ja pricham drugarici telefonom shta je bilo s bubom, kad odjednom ''zzzzzzzzzzzzz...tup'' i smrdibuba na zavjesi...''o, ne, nije valjda''
...shteta je shto ne znam jel' ona ista...
 
Ranije sam imala te bube u sobi...Bljak...Užasno su brze i gadne. Mrzim bube i bilo koje insekte koji se tokom leta pojave tamo gde im se najmanje nadaš - u spavaćoj sobi npr.
Nisam mogla da ih se rešim tako lako, znam da je mama kupovala one sprejeve protiv insekata, zatim krede kojie sam krunila i pisala duž lajsni iza kreveta jer odatle su se pojavljivale, i to nema ih preko dana nego noću su tu obavezno. Ma katastrofa. Prestale su da se pojavljuju kada smo generalno renovirali kuću, stavili laminat i nove lajsne. :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top