Active desktop ili tako nešto.....

Desni klik na desktop, properties, drugi jezicak desktop, pa dole levo dugme Customize desktop, drugi jezicak Web, tu ne bi trebalo da bude stiklirano Lock desktop items.

Ili desni klik na My Computer, properties, jezicak advanced, pa prvo dugme Settings u opciji Performance, prvi jezicak Visual Effects, mozda je stiklirano Adjust for best performance.

Ako ti je obelezena opcija Custom, onda treba da bude stiklirano pri dnu Use drop shadows for icon labels on the desktop.
 
Probala sam to što si rekao i ne vredi..... stvarno ne znam šta je u pitanju. Evo prilog.
 

Prilozi

  • untitled.jpg
    untitled.jpg
    27,3 KB · Pregleda: 34
Sad, ja naravno ne želim da su sve ove ikonice non-stop selektovane i nisu, boja je malo svetlija, ironija, mogu da im podesim boju..... Properties - Desktop - i tamo ima color..... e sad ne znam el to inače stoji, pošto to nije klasična boja selekcije, ako je iko razumeo šta sam napisala.....
 
Ajd' probaj ovako: desni klik na My computer idi na Properties pa na karticu Advanced, pod Performance idi na Settings i na prvoj kartici Visual Effects u onoj listi silnih nekih opcija predzadnja stavka 'use drop shadows for icon labels on the desktop' treba da ti bude stiklirana. Apply, pa javi da li je onda OK.
 
Desktop > desni taster "Propertis" >kartica "apperance"
namesti na "Windows and buttons " da stile bude Windows xp style , ili da tu na istoj kartici klikneš na "advanced" taster i kada uđeš na karticu "advanced apeereance" odabareš u padajućem meniju Icon i podesiš ga onako kako želiš.
 
Da, sve sam to radila, tako sam došla to zelenog taskbara i sličnih glooposti, ali ovo ne mogu da promenim. Mogu da promenim boju te pozadine ikone, ali ne mogu da je sklonim nikako.
Ne postoji opcija. Radi se o tome da ovo što se pojavilo ima neku funkciju, nisam ništa prčkala po Windows-u nego me je Win. nešto pitao - hoću li? i pisalo je "active desktop blabla"..... I ja sam, naravno, odobrila, to se desilo prilikom postavljanja neke slike na desktop, mislim fajla slike, ne radi se o tapetu. I možda je ta slika bila isečena iz Adobe Reader-a, ali nisam sigurna. Palo mi je na pamet da vratim Win. u stanje pre nedelju dana, ali ne znam da li se i na koliko čuvaju automatski ta podešavanja.
 
Nije ni to. Da li neko može da uslika i pošalje ovaj prozor sa svog računara? To bi mi pomoglo. Desktop - desni - appearance tab - advanced - desktop (prvi u padajućem) i to slikajte...
Posle apply, primetićete šta u prozoru menja boju tih pozadina... color 1 crno, pa crveno.
 

Prilozi

  • untitled.jpg
    untitled.jpg
    27 KB · Pregleda: 7
  • untitled1.jpg
    untitled1.jpg
    27,1 KB · Pregleda: 9
Snejks, nije taj prozor. Klikni advanced na tom prozoru, u padajućem neka bude Desktop, zanima me šta vama stoji tamo za boju. Ako ja promenom boje menjam pozadinu ikonica koju nisam ni imala, zanima me kako vama izgleda taj prozor. Bilo ko da uslika to, bilo bi super. Ako ne, ondaK će biti restore, verovatno.
 
Odradila sam restore i nema više užasnih senki. No, ostaće večna misterija šta se zapravo dogodilo i kako sam ih ikada khm... generisala :)
A čačka mi se sad po onim bojama, da vidim šta će da se desi :lol:
Waljda neću. Ae uzdravlje svima i hvala :wink:
 

Back
Top