samo za (ne)pusace

ariela

Aktivan član
Poruka
1.483
Bila je sigurno slicna tema , pa sam je ja previdela i zato bih volela da malo vise o ovome diskutuju oni koji su prestali da puse...zanima me kako jedan savremeni muskarac najbrze i najbezbolnije da se odrekne cigareta? imate li to iskustvo, vazno mi je da cujem misljenja...
 
Imaš temu na zdravlju o tome.

bug.gif
 
ariela:
Bila je sigurno slicna tema , pa sam je ja previdela i zato bih volela da malo vise o ovome diskutuju oni koji su prestali da puse...zanima me kako jedan savremeni muskarac najbrze i najbezbolnije da se odrekne cigareta? imate li to iskustvo, vazno mi je da cujem misljenja...
Mene moj tata uhvatio, imao sam 9 godina, da kяišom puяnjam njegove cigaяe i izmlatio me toliko da i dan danas imam tяaume kad samo pomislim na iste, let alone nešto više... Eto, možda da ti izmlatiš svog sina/muža/bяata/oca...
 
Ja sam bio pusac od svoje 16-te godine i to strastan, pravi narkoman. Minimum 2 pakle dnevno ( trosio sam ponekad i 5 pakli u 24 sata sa trovanjem, naravno ). Stalno sam bio bolesljiv, hronican bronhitis, temperature, lekovi, pad vitamina C. Nista me nije odvracalo od cigareta pa cak i taj bronhitis pored koga sam uz uzasne muke pusio i dalje. Kada su me dobronamerni savetovali da bacim cigare ja nisam govorio da ne mogu nego da necu jer ih volim. Jednog dana u decembru 1999 mi padne na pamet da prekinem. Ustao sam ujutru i nisam hteo da zapalim. Nosio sam do pola ispraznjenu paklu cigareta i upaljac sa sobom ali nisam palio. Kum kada je saznao doneo mi je cak i knjigu " Bez cigarete jos danas " koja mi je i te kako pomogla da prevazidjem krizu za koju kazu da je ravna kokainskoj jer se duvan na isti nacina veze u mozgu kao taj narkotik.
Prva 3 dana su najteza: zenice su mi bile rasirene, usta puna vode, neverovatna nervoza i razdrazljivost. Hodam a osecam da mi donji deo tela ne postoji, kao da lebdim. Trecu noc nisam spavao uopste i ustao sam ujutru neispavan ali bez zelje za duvanom. Zelja mi se vise nije vracala ali mi je od tog jutra nekada kvalitetan san ostao trajno poremecen i dan - danas patim od nesanice ali sam zato zdravlje doveo na zavidan nivo ne samo zahvaljujuci odricanju od poroka nego i urednom postu.
 
  1. Uzmeš 2-3 kutije cigareta (pod kutija ne mislim na paklice, već na velike kartonske, sa po 50 boxova);
  2. Zatvoriš se u neki špajz samo sa tim kutijama (i odgovarajućom količinom upaljača ili šibica);
  3. Ne izlaziš dok ne ispušiš i poslednju cigaretu.
Ukoliko ti ovo ne ogadi pušenje za sva vremena čemu onda i prestajati? Da, neki ljudi zaista prestaju da puše tek tako kada im se rodi potomstvo, ali taj nju ejdž šit je uglavnom za pomodare.
 
DJM:
I sta sada...
Ova slika treba da me natera da prestanem da pusim...
Ali zasto... Meni je lepo ovako...
Who wants to live forever?!
Ne,pogreshno si shvatio.
Zabole me da li cesh ti ili bilo ko drugi prestati ili ne.
Ta slika je samo crno-na belo neminovnost vishegodishnjeg pushenja.
Pametnom dosta.
 
ariela:
Bila je sigurno slicna tema , pa sam je ja previdela i zato bih volela da malo vise o ovome diskutuju oni koji su prestali da puse...zanima me kako jedan savremeni muskarac najbrze i najbezbolnije da se odrekne cigareta? imate li to iskustvo, vazno mi je da cujem misljenja...

Da sam žensko ja bih ga ucenjivala seksualno.

p.s. ne primenjivati "patent" u Srbiji
 
Tsutomu:
Ja sam par godina koristio to smeće od duvana i samo od
sebe mi se odbilo, sada ne mogu da smislim cigarete,a ni
da budem u prostoriji gde se mnogo puši.

Da, zaista je smeće to što kupujemo u domaćim radnjama.
Ima tu svega i svačega, najmanje onog nikotina i katrana.

Gledam neke reportaže o dugovečnim ljudima bilo kod nas bilo na Kubi...
Trik je što oni zapale čist duvan a ne ovo hemijom natopljeno djubre.
 
Derer:
Kazesh mu/joj kakve sve lepote u vidi tumora ochekuju onog ko ne prestane..ili pokazesh slichicu..kao npr. ovu:

smokers%20lung.jpg

HA HA HA HA HA!
Pluća se regenerišu inače bi pocrkali posle tri meseca...

Vidi čega su se setili lekari:
Žvaćite ORBIT žvake jer povećavate PHP vrednost u ustima i verovatnoću da Vam ispadnu stare plombe. Takodje, povećavate lučenje želučane kiseline pa ćete morati i kod naših kolega...

Niko da kaže: zayebi život u zagadjenoj metropoli...
 
HA HA HA HA HA!
Pluća se regenerišu inače bi pocrkali posle tri meseca...

Vidi čega su se setili lekari:
Žvaćite ORBIT žvake jer povećavate PHP vrednost u ustima i verovatnoću da Vam ispadnu stare plombe. Takodje, povećavate lučenje želučane kiseline pa ćete morati i kod naših kolega...

Niko da kaže: zayebi život u zagadjenoj metropoli.
хахахах, то лаве!!!!
 
Ео како сам се ја одрекао цигара ...
Наиме кад сам почео поново да се бавим вежбицама типа склекићи, трчање, трбушњаци и слично приметио сам да ми се не умарају мишићи већ да не могу да дођем до даха, тј. да дишем. Од сутрадан сам престао да купујем цигаре а ту и тамо би се огребао од родитеља или ортака за дим ... како сам престао да пушим за мање од недељу дана сам се угојио скоро 3 киле, претрчао 4 пута већу дистанцу него први пут, вратила ми се нормална боја коже (а не она мртвачка бледа), имам много више новца за пиво ( е ово никад нећу оставити) и да не набрајам даље једноставно се боље осећам иако сам стварно волео (и и даље волим) цигаре, једноставно мука ме натерала а и имао сам редовно преблеме са бронхитисом (заборавих да напоменем) ...

е сад имам само један проблем од како сам престао да пушим а то је да сам постао мало хиперактивн, раздражљив и помало агресиван, ал добро де, проћи ће
 

Back
Top