Savršenstvo komunikacije

Sokolica_M:
Ukoliko savršenstvo u nečemu postoji, šta podrazumevate pod tim pojmom u komunikaciji sa partnerom?

Volela bih da isključite telesnu komunikaciju iz odgovora.
Interesuje me nivo intelekta.


to je individualno, nekome je savrseno iako se svaki drugi dan svadja sa partnerom, a nekome nije savrseno ako se posvadjaju 1 godisnje....
 
Savrsen je samo Bog... mi obicni smrtnici brljamo i to puno...

ali recimo... dobra komunikacija za mene znaci pricati bez vredjanja, bez optuzivanja i bez povisenog tona...

Alergicna sam na poruke tipa "ti ovo uvek, ti ovo nikad i slicno"

Volim kada neko prica tako sto ce naglasak staviti na svoja osecanja zbog mojih postupaka, a ne na analizu moje licnosti...
 
Meni je savrseno kad pricamo cto cesce ali iskljucivo o glupostima...npr obozavao sam da se setamo i komentarisemo kako izgledaju neki momci/devojke,pa je ja nesto zezam,pa se salim sa njom za njen izgled,kao npr pitam je jel svesna koliko ja NJOJ cinim time sto se setam sa njom kroz grad...Ne znam...neke gluposti cine komunikaciju savrseno,po meni...za neke ozbiljnije razgovore,bolje je pricati sa najboljim drugom/drugaricom...bar po meni,mozda gresim...
 
NatasaNatasa:
Pa sve je individualno .... ti ovde treba da izneseš svoje mišljenje ili svoje iskustvo.

ja sam sa momkom 3 godine, nikad nismo imali ni jednu veliku svadju, sve se dogovorimo za 5 min, obozavamo da smo zajedno i da vristimo od smeha...

meni je savrsenstvo komunikacije, kad smo nas dvoje u gradu sa drustvom, kod mene, njega.... i kad neko kaze nesto sto nas dvoje asocira na neku glupost koju smo odvalili, pa se mi samo pogledamo i umremo od smeha a ne smemo nikom da ispricamo zasto se smejemo....
 

Back
Top