Gasne komore!

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Ministarstvo omladine i sporta uložiće najoštriji protest španskoj vladi zbog torture koju su u Španiji preživeli srpski mladi košarkaši na Evropskom prvenstvu za juniore u Madridu. U Ministarstvu kažu da je za svaku osudu to kako su se španski navijači, organizatori i mediji ponašali prema srpskim košarkašima mlađim od 18 godina i navode da će u dogovoru sa Košarkaškim savezom Srbije odlučiti koji je najbolji način da se reaguju.

Podsetimo, naše mlade košarkaše publika i španski mediji nazivali su najpogrdnijim imenima, a kad su izlazili na teren, bukvalno cela hala im je skandirala: „Srbe u gasne komore", „Kurvini sinovi", „Lopovi", „Prevaranti".

- To što su naša deca doživela u Španiji zaslužuje najoštriju osudu. Najmanje što Španci mogu da urade jeste da se javno izvine - kaže sagovornik Pressa iz Ministarstva sporta.

Gasne komore!

Sagovornik Pressa koji je bio prisutan na utakmicama tvrdi da su tokom finalnog meča između Srbije i Grčke španski navijači zauzeli sedišta rezervisana za delegacije, odmah ispod prazne predsedničke lože, i odatle žestoko vređali srpske mladiće. Sve je kulminiralo trenutak pre ceremonije uručenja medalje, kada su španski navijači zapevali: „Todos los Serbios a las camaras de gas" („Pošaljite sve Srbe u gasne komore").

Kapičić: Kazniti Špance

Predsednik KSS Dragan Kapičić kaže da očekuje da FIBA oštro kazni Košarkaški savez Španije ako se pokaže da je tačno da su navijači vređali srpske košarkaše na nacionalnoj osnovi.

- FIBA to nikako ne sme tolerisati i očekujem da će ovaj slučaj biti sankcionisan. Nedavno je i UEFA novčano kaznila Fudbalski savez Srbije zbog rasističkog ponašanja srpskih navijača na utakmici reprezentacija Srbije i Engleske na Evropskom prvenstvu za mlade u Holandiji. Ne vidim zašto ne bi i Španci na isti način bili kažnjeni - zaključuje Kapičić.


Predsednik UO Košarkaškog saveza Srbije Nebojša Čović oštro je u ponedeljak protestovao zbog rasističkih ispada španskih navijača.

- Ova deca su svašta prošla u Španiji, demokratskoj zemlji koja se služi nedemokratskim metodama. Svaki put kada su izlazili na parket, cela hala je vikala: „Kurvini sinovi!" - rekao je Čović.

Press je juče pitao predstavnike vlasti u Srbiji da li će neko zvanično reagovati na ovakve nacističke i rasističke ispade Španaca. Međutim, osim Ministarstva sporta, niko ništa!

Nismo nadležni

U Ministarstvu spoljnih poslova nezvanično nam je rečeno da „nije uobičajeno da zvaničnici reaguju na skandiranje publike".

- Pa, ne možemo mi sada da kvarimo odnose sa Španijom zbog jednog turnira - rečeno nam je nezvanično u ministarstvu.

Savetnik za medije predsednika Borisa Tadića, Nebojša Krstić, objašnjava za Press da nema razloga da predsednik protestuje zbog ponašanje publike u Madridu.

- Naravno da je grozno to što se desilo. Toliko je odvratno da nemam reči. Ipak, to je sve što mogu da kažem i to u svoje lično ime, jer nije uobičajeno da se predsednici država oglašavaju kada se dese ovakvi incidenti - kaže Krstić.

I u kabinetu premijera Koštunice rečeno nam je da se on lično neće oglašavati ovim povodom.
G. SIMONOVIĆ

http://www.pressonline.co.yu/vest.jsp?id=18009&sectionId=37

Драги моји Срби, јесте ли сада схватили да сте - "Чивути"?
Добродошли у гас.. Европу!

:roll:
 
- FIBA to nikako ne sme tolerisati i očekujem da će ovaj slučaj biti sankcionisan. Nedavno je i UEFA novčano kaznila Fudbalski savez Srbije zbog rasističkog ponašanja srpskih navijača na utakmici reprezentacija Srbije i Engleske na Evropskom prvenstvu za mlade u Holandiji. Ne vidim zašto ne bi i Španci na isti način bili kažnjeni - zaključuje Kapičić.

Ето, драго ми је да ће баш господин Капичић(син комунистичког генерала) имати прилике да се и лично увери у ПОШТЕЊЕ УЕФЕ - и лично да схвати двоструке стандарде у свему када су у питању Срби, јер не верујем да ће Шпанци за ово бити кажњени. Да су у питању Срби, казна би била одрапљена одмах после утакмице.. 8-)
 
ako aco... super je ovo shto se deshava svuda u spaniji, kanadi pa ranije u hrvatskoj, sloveniji i na josh mali milion mesta, nek se deshava josh vishe... videcemo shta ce biti sa rendzersom kad dodju na marakanu...
 
Stoka!!! Bezobrazluk. I sam Gasol je priznao da je sve bilo regularno i da su i oni to isto radili na nekim ranijim takmicenjima. Mada nasi momci kazu da su igrali ozbiljno.
Kada smo vec kod dvostrukih arsina evropskih sportskih organizacija, cekam samo da vidim odluku UEFA u slucaju Lacio. Pet rumunskih navijaca izbodeno, neredi na stadionu. Da vidim, da li ce Laciju biti dopusteno da nastavi takmicenje, ili ce proci kao Partizan. Mislim da odgovor vec znam unapred, ali da vidimo.
 
decimus:
Stoka!!! Bezobrazluk. I sam Gasol je priznao da je sve bilo regularno i da su i oni to isto radili na nekim ranijim takmicenjima. Mada nasi momci kazu da su igrali ozbiljno.
Kada smo vec kod dvostrukih arsina evropskih sportskih organizacija, cekam samo da vidim odluku UEFA u slucaju Lacio. Pet rumunskih navijaca izbodeno, neredi na stadionu. Da vidim, da li ce Laciju biti dopusteno da nastavi takmicenje, ili ce proci kao Partizan. Mislim da odgovor vec znam unapred, ali da vidimo.

Izbodeni su ali nema snimaka tog dogadjaja pa nesto ne verujem da ce ih kazniti... :roll:

Ovi nasi kad biju,rade to da vidi ceo svet... :grin:
 
minos:
Izbodeni su ali nema snimaka tog dogadjaja pa nesto ne verujem da ce ih kazniti... :roll:

Ovi nasi kad biju,rade to da vidi ceo svet... :grin:

Ja sam oduvek bio za varijantu da se direktni prenosi javnih dogadjaja, a pre intervencije snaga reda i mira, zamene sa intermecom tipa - probala sam nove uloške, probao sam novo pivo, evo praška koji stvarno pere...
 
eremita:
- FIBA to nikako ne sme tolerisati i očekujem da će ovaj slučaj biti sankcionisan. Nedavno je i UEFA novčano kaznila Fudbalski savez Srbije zbog rasističkog ponašanja srpskih navijača na utakmici reprezentacija Srbije i Engleske na Evropskom prvenstvu za mlade u Holandiji. Ne vidim zašto ne bi i Španci na isti način bili kažnjeni - zaključuje Kapičić.

Ето, драго ми је да ће баш господин Капичић(син комунистичког генерала) имати прилике да се и лично увери у ПОШТЕЊЕ УЕФЕ - и лично да схвати двоструке стандарде у свему када су у питању Срби, јер не верујем да ће Шпанци за ово бити кажњени. Да су у питању Срби, казна би била одрапљена одмах после утакмице.. 8-)

Verovatno su svraćali na Krstaricu pa videli šta pišeš...
 
minos:
Izbodeni su ali nema snimaka tog dogadjaja pa nesto ne verujem da ce ih kazniti... :roll:

Ovi nasi kad biju,rade to da vidi ceo svet... :grin:
Bravo, ubo si poentu. Lepo kaze jedan moj drugar. Treba da ucimo od Engleza i drugih zapadnjaka. Dok si na utakmici sve super, navijanje i ostalo, a kad odmaknes negde u grad, divljanje pocinje. Tu UEFA vise nema nadleznost.
 
Шон:
ako aco... super je ovo shto se deshava svuda u spaniji, kanadi pa ranije u hrvatskoj, sloveniji i na josh mali milion mesta, nek se deshava josh vishe... videcemo shta ce biti sa rendzersom kad dodju na marakanu...

Ajd ne sviraj u sviralu nego lepo napiši koje su sve zemlje sankcionisane u 2007-oj zbog "vatrenog navijanja".
Ako su Englezi mogli da se smire, mogu i drugi.
Ej divljaci se smirili...
 
Iron Lord:
Ja sam oduvek bio za varijantu da se direktni prenosi javnih dogadjaja, a pre intervencije snaga reda i mira, zamene sa intermecom tipa - probala sam nove uloške, probao sam novo pivo, evo praška koji stvarno pere...


:lol: :lol: :lol: :lol:

odlicna ideja! :)


Inace, Eremitica je lepo rekao sve, i umesto mene, kao i uvek :)
 
decimus:
Stoka!!! Bezobrazluk. I sam Gasol je priznao da je sve bilo regularno i da su i oni to isto radili na nekim ranijim takmicenjima. Mada nasi momci kazu da su igrali ozbiljno.
Kada smo vec kod dvostrukih arsina evropskih sportskih organizacija, cekam samo da vidim odluku UEFA u slucaju Lacio. Pet rumunskih navijaca izbodeno, neredi na stadionu. Da vidim, da li ce Laciju biti dopusteno da nastavi takmicenje, ili ce proci kao Partizan. Mislim da odgovor vec znam unapred, ali da vidimo.
Има да се такмичим све у шеснаест ... наравно испред њиховог гола !
taureau.gif
 
KoscheiBesmertnii:
Pa posle kažu da predamo Ratka... pa ko će onda da nas brani od ovakih???
Мој пашеног уме да каже : "Ма пусти го_вно да смрди."

Док су на паролама и нису опасни. Али, види се да су "отровани" деценијском кампањом ...

... па после кажу идемо у ЕУ ??? :confused: Нисам ваљда луд ... :lol:
 
Iron Lord:
Ajd ne sviraj u sviralu nego lepo napiši koje su sve zemlje sankcionisane u 2007-oj zbog "vatrenog navijanja".
Ako su Englezi mogli da se smire, mogu i drugi.
Ej divljaci se smirili...

mozda ja sviram u sviralu, al' ti svirash u shuplje drvo koje nije muzichki instrument... lepo sam pisao izmedju redova o konstantnom tretmanu prema nashim sportistima, bilo pojedincima. bilo ekipama...ako imash samo srednje obrazovanje pa ne razumesh idi pa dse doshkoluj..... tri najsvezhija primera... ovaj shpanski, "kiks" :) oko noleta, priprema terena da glazgov prodje dalje sa sve uefom.... o primerima da se samo srbi sankcionishu a ne drugi imash toga bezbroj... od onoga u cg... pa ustashe kad su pravile kukasti krst od svojih tela.. pa kad su imali transparente za gotovinu, pa opet najsvezije pizdarije laciovih navijacha kojima nish nece biti ko po obichaju... znachi nekom majka nekom maceha...fashizam je dozvoljen u uniji, iskljuchivo i samo njihov-solidaran i proleterski.... i 'ebala te britanija o njoj znash ko marica o krivom qurtzu..... i dan danas kad neki chamuga u bilo kojoj ligi dobije loptu rulja urla sa majmunskom onomatopejom... to je rasizam na nivou anglosaksonske kulture.
 
Шон:
... pa ustashe kad su pravile kukasti krst od svojih tela..

a ovo je doista zanimljivo;)

u hrvatskoj je ZABRANJENO veličanje nacističkih simbola.na slici o kojoj je riječ VIDI se o kojim osobama se radi,ali pravosđe NIJE poduzelo ništa.

zato što te osobe NISU HRVATSKI DRŽAVLJANI,

radi se o malenoj grupi provokatora iz srbije;)
 
Ал ми је мило што им се дигао воз пун крвопија шпанских и западњачких у мадриду пре пар година. Како раде Србима, тако нека им се врати.

Нема "демократа" на теми да урлају како су то варвари, дивљаци, нешто што би сигурно радили да су Срби то радили шпанцима. Шпанија је бацала бомбе на босанске Србе 1995 и на Србији 1999 са натом. Тако да би Срби имали право то да кажу шпанцима, али не обрнуто.
 
cash:
a ovo je doista zanimljivo;)

u hrvatskoj je ZABRANJENO veličanje nacističkih simbola.
Али су дозвољени концерти извесног Тупсона који окупља масе својим стиховима зачињеним српским вратовима и крвљу ... (60.000 случајних пролазника са плаћеним картама + приказивање на ХРТ). Ма демократија, бре ... ал' стварно. Иста као и у УСА и ЕУ, мислим, не бих ја те интеграције ... те демократске. Ни проток роба, робова и капитала. Ни културе. :wink:
 
cash:
a ovo je doista zanimljivo;)

u hrvatskoj je ZABRANJENO veličanje nacističkih simbola.na slici o kojoj je riječ VIDI se o kojim osobama se radi,ali pravosđe NIJE poduzelo ništa.

zato što te osobe NISU HRVATSKI DRŽAVLJANI,

radi se o malenoj grupi provokatora iz srbije;)

shmrc... shmrc... jes', ishli srbi u italiju obucheni ko bbb i sa shahovnicama navijali sve vreme za njih, a kda su popili gol onda u znak protesta napravil svastiku... :lol: :lol: :lol:
 
Budala i takvih likova koji skandrijaju ima svuda..proiblem je shto kad se tako neshto desi kod nas,odma dolaze razni nadri-sociolozi psiholozi i "kulturolozi"partiJski obojeni da nam objashnjavaju kako,eto to bash pokazuje koliki smo mi divljaci pa je lepo za analizu a kad se desi u tom"civiliziranom"zapadu onda se glava okrece na drugu stranu.
 
Lacibg:
Мој пашеног уме да каже : "Ма пусти го_вно да смрди."

Док су на паролама и нису опасни. Али, види се да су "отровани" деценијском кампањом ...

... па после кажу идемо у ЕУ ??? :confused: Нисам ваљда луд ... :lol:


Laci, batice.........nigde ti ne ides :wink: .......ostaces ceo svoj zivot , omedjen atarom svoga sela.............eventualno, ako bas budes avanturisticki nastrojen, odes na vasar u susedno selo, ili na stocnu pijacu, u susednu opstinu...........

A i sta bi ti radio, dalje od toga??? :confused: ......Nisi valjda lud ;)
 
Ma bre,Spanci su za Norvezane mali,smrdljivi Cigani,juzna Evropa,ja ih ne vredjam,samo sam gledao neki dokumentarac o Norveskoj gde jedna devojka kaze da se nikada ne bi udala za Spanca.To sve govori.
 

Back
Top