Filmovi od 2000. godine naovamo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

usernamed

Aktivan član
Poruka
1.401
svodoci smo katastrofalno velike (pogotovo americke) produkcije filmova od 2000. naovamo... svi znaju floskulu da kvantitet uglavnom ne donosi kvalitet, sto moze da znaci da u masi novih naslova postoje i neki vredni provodjenja vremena pred ekranom. voleo bih da se na ovoj temi baziramo na te neke naslove koji mozda nisu toliko poznati siroj populaciji (ne reklamiraju se na tv-u, nema ih po bioskopima, i sl), koji spadaju u noviju produkciju, a izdvajaju se svojim kvalitetom (scenario, rezija, gluma,,, sta god vam je bitno).
 
Meni su od boljih, recimo: Amores Perros (mada to baš i nije baš korektan odgovor na zadatu temu, elem, Inarritu je ekstremno poznat i eksponiran), Requiem for a Dream od Aronofskog, Amen. Koste Gavrasa i recimo Proof Johna Maddena. Sad, koliko su poznati-nepoznati 'široj populaciji' je diskutabilno... Verovatno ima još nekih (puno nekih!) kojih ne mogu trenutno da se setim, a i ne pratim nešto pomno te nove filmove... kada ih 'nabavljam' uglavnom tražim starije filmove... Mislim, realno, ima dovoljno dobrih starijih filmova, verovatno stotine, koje još nisam odgledao, pa ne moram da jurim za novijim, i to još kad su 'bioskopski snimci'...
 
Ma tema je besmislena,takvih filmova na stotine......i sada treba da se navode svi pojedinačno..smaranje....niko konkretan odogovor ne može dati,nego čisto da pišemo ovde nazive filmova......pa dokle stigne stigne....
Mislim da je cilj navesti filmove koji su se nama svideli, a da su uradjeni od 2000. god. pa nadalje...
Meni je "Pan`s labyrinth" najbolji od ovijih novih, koji mi padaju na pamet...
 
Meni su medju najboljima: Memento,The others,The Devil's Backbone,21 grams,Lucky number Slevin,House of Sand and Fog,Io non ho paura,The Fabulous Destiny of Amelie Poulain,Phone booth,
Kontroll,The Prestige,Donnie Darko,Salinui chueok,Sophie Scholl - Die letzten Tage itd.
 
iguman stefan:
Mislim da je cilj navesti filmove koji su se nama svideli, a da su uradjeni od 2000. god. pa nadalje...
Meni je "Pan`s labyrinth" najbolji od ovijih novih, koji mi padaju na pamet...
Pa ja sebe smatram velikim filmofilom,bavio sam se tim stvarima,držao sam DVD klub.....ja bih znači trebao nabrajati sve filmove u kojima ne glume poznate zvezde,nije dobra režija itd itd.....

Ili kao Milaneta da nabrajam od Pena,Del Tora i ostalih glumaca (a tema je za anonimuse) koje treba izgleda smatrati nepoznatim??? :shock:

Kao što rekoh ima tu filmova i filmova,tema je bzvz-e i kraj priče....
 
dvr:
Pa ja sebe smatram velikim filmofilom,bavio sam se tim stvarima,držao sam DVD klub.....ja bih znači trebao nabrajati sve filmove u kojima ne glume poznate zvezde,nije dobra režija itd itd.....

Ili kao Milaneta da nabrajam od Pena,Del Tora i ostalih glumaca (a tema je za anonimuse) koje treba izgleda smatrati nepoznatim??? :shock:

Kao što rekoh ima tu filmova i filmova,tema je bzvz-e i kraj priče....
ne razumes jer ne citas pazljivo ti "koji sebe smatras velikim filmofilom, koji si se bavio tim stvarima, drzao dvd klub", pfffff kakva glupost :roll: steta sto nema potpisa na ovom forumu, ovo svakako zasluzuje da bude procitano...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top