Pomoc-crko Hard disk

coolwoman_ch

Početnik
Poruka
10
cao svima
Ovako bio mi je ukljucen komp cele noci, slusala sam muziku i ujutru je presta da radi. Nemogu da ga ukljucim, pojavljiva se crni ekran. Prepostavaljam da je hard disk crko. Probala sam da stavim cd XP i da ga restartiram ali nista. Kupila sam onda novi HD i probala da restartujem sa novim HD ali on nepoznaje ga... Sta treba da radim? :confused:
Hvala unapred
 
To se deshava posle POST-a ? ( onog shto chujesh "pip" ? )
-Proveri Jumpere
-Probaj da resetujesh BIOS na default, evo kako se to radi: kad se pali rachunar pritiskash F2 ili Delete ( najcheshce su ova dva tastera mada zavisi od ploche ) u kad udjesh trazi stavku "Reset CMOS" ili Load Optimized Default's" pa posle idesh na "Save & Exit" i odgovorish potvrdno ( pritisnesh Y i Enter )
-Probaj josh da odnesesh taj novi HDD kod neke drugarice da vidish dali ce da radi kod nje....
-Ako Hard kod drugarice radi velika je verovatnoca da ti je crko South Bridge na matichnoj plochi....
 
Kakav hard disk si stavila?
sata?
pri instalaciji windowsa na njega treba da prvo instaliraš drajvere za sata hdd ako je to u pitanju . Ne bi bilo loše da malo opširnije ispričaš šta se dešava kada startuješ kompjuter , a ne mi ovde da gledamo u pasulj.
 
ja bi vama rekla ali kada se nerazumem...
hard disc je western digital, sata.
Znaci kupila sam novi HD, ja licno sam ha izvadila iz kesice, znaci da mora da radi. Ali mi nije jasno kada ga stavim da ga komp nevidi, nepoznaje, kako vec da se izrazim.
 
I ja sam imao isti problem kada sam ubacivo WD 120 GB. Odneo sam kod prijatelja koji se razume u to, i on je popravio tako što je u biosu stavio taj HDD na prvo mesto na nekoj listi (zaboravio sam kojoj, bilo je odavno). Ali se sećam da je ta lista na naslovnoj strani biosa. Proveri jumpere, najverovatnije imaš nekoliko mastera. Probaj i da kabal od cd/dvd uređaja prikačiš na HDD i obrnuto.
 
coolwoman_ch:
cao svima
Ovako bio mi je ukljucen komp cele noci, slusala sam muziku i ujutru je presta da radi. Nemogu da ga ukljucim, pojavljiva se crni ekran. Prepostavaljam da je hard disk crko. Probala sam da stavim cd XP i da ga restartiram ali nista. Kupila sam onda novi HD i probala da restartujem sa novim HD ali on nepoznaje ga... Sta treba da radim? :confused:
Hvala unapred

Meni to desilo jednom. Mislio sam da je crko HDD, ali je ispalo da je pao sistem zbog virusa ili sličnog...
 
wow...sony ericsson k 700 i.... nego valjda ima u biosu negde ne znam bas gde zbog razlika u plocama
ali valjda negde imaju dva reda

HDD PRIMARY SLAVE
HDD SECUNDARY SLAVE (mozda stoji bez ovog hdd)

Na pirmarni stavi ovaj tvoj WD (verovatno ce umesto vd stajati veci broj brojeva)...

mozda to resi problem...
 
Pa razlog za te linije je graficka,ali to nema veze sa hdd-om,osim ako mozda napajanje odlazi,pa je usput sprzilo prvo hard,pa sad i graficku. Mada mozda ti je i temp grafe velika. Skini ATITool i vidi temperature. A jel se te linije krecu ili samo stoje u mestu. Moze da bude da maticna crkava.
 
joj.... Vidim da se ama bash nishta ne razumesh u Hardware ili Software pa najbolje bi bilo da ti to sredi neki drugar / drugarica....
Screenshot je slika desktopa.... Slika se tako shto pritisnesh dugme Print Screen pa posle udjesh u Paint i pritisnesh Ctrl+V pa onde save-ujesh na PC ( u JPEG formatu ! ) i okachish ovde na forum.....
 

Back
Top