Rep muzika- od bunta do komercijale

gost 94023

Ističe se
Poruka
2.527
Mislim da sam dovoljno rekao naslovom teme.Ja inače i nevolem mnogo taj rep i hip-hop,ali ipak ponekad puštim na kompu neku stvar od Grandmaster Flash,jer je čovek stvorio rep kao bunt a ostali su ga kasnije komercijalizovali (Eminem,50 cents) što govore reči njihovih pesama (I'll **** your mother,sister i tako dalje...).
 
Че Гевара:
Mislim da sam dovoljno rekao naslovom teme.Ja inače i nevolem mnogo taj rep i hip-hop,ali ipak ponekad puštim na kompu neku stvar od Grandmaster Flash,jer je čovek stvorio rep kao bunt a ostali su ga kasnije komercijalizovali (Eminem,50 cents) što govore reči njihovih pesama (I'll **** your mother,sister i tako dalje...).

Oprosti... ali ne bih se složio sa tobom! Mislim da nisi u pravu što se eminema tiče... eminemove pesme te teraju na razmišljanje - nije sve u jebu majke i to... Eminem je genije... i nije komercijalan... nego je jednostavo mnogo dobar...

Inače, rep je danas mnogo više od bunta! Ko nije čuo grupe felt ili atmosphere neka nabavi te albume pa da vidite... ljubavne rime, životna iskustva na traci... i to na tako predivan način...

mir
 
bunt vs komercijala,vazi za sve vrste muzike

stvori se kao bunt i to radis zato sto volis (logicno,zar ne ?) a kasnije covek zagrize za pare,jer normalno,ne mozes od ljubavi da sebi zaradis za hleb ako mislis ozbiljno time da se bavis,odradis neku komercijalnu stvar...

zato imamo jednog scarfacea koji je po meni najbolji strani reper sa najjacim rimama,a sa druge strane imamo 50 centa sa kolima od pola miliona dolara koji se setka okolo sa cicama...

postoji jos gomila takvih primera iz drugih vrsta muzike...recimo jazz
louis armstrong je radio jazz za svoju dusu,pa je i on morao nesto da jede i odradio je what a wonderful world koja se slusa i dan danas i tako zaradio...

sve u svemu,pre nego sto zaista pocnes da se bavis muzikom moras da razgranicis sebi u glavi sta zelis od toga :)
 
ja slusam 2pac-a i on mi je zakon sto se tice hip hop-a.
Drugog kog slusam jeste Snoop Dogg(pogotovu album Rhythm & Gangsta ; the masterpiece je najjaci)
Ali moram reci da je 2pac najbolji.Zavisno od pesme ali moze i da me nasmeje i natera na razmisljanje...
Ma hip hop je zakon...
p.s.-po meni 50 cent nije komercijala jer ako ste mu dali tu etiketu samo zbog spotova onda ispada da su svi komercijale jer pre ili kasnije svi imaju skupa kola i cice u spotovima
a da nezaboravim ni Diddy-ja nije los za slusanje;a Pharrell Williams (njegova grupa N.E.R.D) je genije...:)
 
bolesna od ljubavi:
ja slusam 2pac-a i on mi je zakon sto se tice hip hop-a.
Drugog kog slusam jeste Snoop Dogg(pogotovu album Rhythm & Gangsta ; the masterpiece je najjaci)
Ali moram reci da je 2pac najbolji.Zavisno od pesme ali moze i da me nasmeje i natera na razmisljanje...
Ma hip hop je zakon...
p.s.-po meni 50 cent nije komercijala jer ako ste mu dali tu etiketu samo zbog spotova onda ispada da su svi komercijale jer pre ili kasnije svi imaju skupa kola i cice u spotovima
a da nezaboravim ni Diddy-ja nije los za slusanje;a Pharrell Williams (njegova grupa N.E.R.D) je genije...:)


Ovaj boldovani deo je nešto NAJGLUPLJE ŠTO SAM ČUO U ŽIVOTU OD KAD SAM SE RODIO! ne stavljamo mi njemu etiketu komercijale zbog spotova, već zbog "pointless" pesama!
 
thruo:
Oprosti... ali ne bih se složio sa tobom! Mislim da nisi u pravu što se eminema tiče... eminemove pesme te teraju na razmišljanje - nije sve u jebu majke i to... Eminem je genije... i nije komercijalan... nego je jednostavo mnogo dobar...

Inače, rep je danas mnogo više od bunta! Ko nije čuo grupe felt ili atmosphere neka nabavi te albume pa da vidite... ljubavne rime, životna iskustva na traci... i to na tako predivan način...

mir
totalno se slazem...
 
E 'vako, danas u svakoj vrsti muzike postoji komertzijala, ali takodje ima i pevacha (grupa, bendova) koji to nisu. Tako da... Ne mozete da pricate da je rap komercijala zato sto ste culi samo Eminema, 50Cent-a, 187, Shajlu i Bed Kopi i MC Stojana (koji sam sebe naziva MC-jem - haha). (Moram se sloziti sa nikolom a.k.a. thruo, da eminem nije komertzijala - neke pesme jesu, ali ima i ne-komertzijale). Poslusajte malo druge grupe i pesme. K'o sto nikola rece: Atmosphere, Felt i jos da dodam NAS (mada i on pada polako na ribe, skupa kola itd, ali mu je prvi album ne prevazidjem), The Game, Bushido a kod nas za sada samo underground (Krang, Flow i Empty - oni su mi sada samo pali na pamet) i mozda Marcelo (ipak za Puzzle Shock kazu da je komercijala i slazem se sa tim) I naravno Juice (do izbacivanja ovog budjavog albuma Brate minli). Naravno ima tu jos ne-komercijale, ali ne mogu da se setim.

Tako da: RAP NIJE SAMO ONO STO RADI POLA DOLARA, G-UNIT I OSTALA DRUZINA!!!

Al necu ja o tome mnogo da kenjam, vec cu stvar prepustiti iskusnijim (Nikola, Tatula i ostali koji kontaju hip-hop pricu)

Mir
 
Jest da se ne razumem bas nesto u celu rep pricu ali kontam da postoje mnogo dobrih stvari i muzicara sa underground scene koji su neopisivo bolji i koji znaju zasto repuju nego ovi pozeri koji se vrte na mtv-ju a da ne spominjem domacu komercijalu... Postujem rap i mislim da samo neki jaaaako cudni ljudi bez imalo ukusa i razumevanja u kvalitet pesama mogu da spomenu fiftija da ima dobre pesme i da je on kao neki satro do jaja muzicar... To je apsurdno.Fifti i ostali su bre... Mrzim ih... Recimo Onyx su do jaja (:
 

Back
Top