Lekari nista,da li vi znate?

Najgluplja stvar na svetu je lazna skromnost. To nije ono sto je dobri Bog podrazumevao pod vrlinama!

A ti si mi najslabija tacka, znas valjda...bas negde u visini sinoatrijalnog cvora: takoreci srce mi kuca samo zbog tebe!

Xexexxeee....drago mi je da upoznajem neko tvoje novo,bolje lice...pazi kada mi se jos i svidja..pa visoko se kotiram...jos dajem impuls...ne smem onda da idem sa ovog foruma,da ti srce ne stane...bicu tu samo zbog tebe,obecavam...altruizam i humanizam na delu...;)
 
Nadutost trbuha,providna sluz koja hoce napolje sa vetrom i cesta potreba za velikom nuzdom.O cemu se tu ustvari radi?Molim bez onog idi pitaj doktora jer sam pitao,a i svakog novog pitam ali mi ni jedan do sada nije pomogao.Svaki ima svoju teoriju koja se razlikuje od onoe predhodne.
 
Nadutost trbuha,providna sluz koja hoce napolje sa vetrom i cesta potreba za velikom nuzdom.O cemu se tu ustvari radi?Molim bez onog idi pitaj doktora jer sam pitao,a i svakog novog pitam ali mi ni jedan do sada nije pomogao.Svaki ima svoju teoriju koja se razlikuje od onoe predhodne.

A da se manes bilo cijih teorija i prakticno odneses stolicu u laboratoriju na prakticnu proveru?
 
Nadutost trbuha,providna sluz koja hoce napolje sa vetrom i cesta potreba za velikom nuzdom.O cemu se tu ustvari radi?Molim bez onog idi pitaj doktora jer sam pitao,a i svakog novog pitam ali mi ni jedan do sada nije pomogao.Svaki ima svoju teoriju koja se razlikuje od onoe predhodne.

Jeste li uzimali neke antibiotike skoro i ako jeste koje?
Da li ste bili kod gastroenterologa?
 
Poslednja izmena:
Za Cruelu
Vec sam bio.Stolica je tada bila normalna i receno mi je da je sve uredu.Kasnije kada sam stvar objasnio lekaru opste prakse receno mi je da kupim bocicu za uzorke i onda ulovim pomenutu sluz pa sve izpocetka.Vremenom problem je poceo da jenjava pa sam odustao od toga.
Za MilgredBulf
Svojevremeno sam imao upalu grla,tada mi je dat Dovicin ali nemogu da se setim jel problem poceo pre ili posle.Naime ozbiljnosti situacije sam postao svestan tek kad su mi simptomi postali intenzivni.Kasnije pri jednoj drugoj upali grla dat mi je Sinacilin i nekako posle njega kao da se stisalo.Problem i jeste u tome sto se sad sve stisalo i samo retko se javlja ta sluz ali je ostala nadutost i cesta potreba za velikom nuzdom.Takodje reakcije jednog dela velikog broja lekara kojima sam se obracao su me obeshrabrile.Neznam sta je gastroenterolog,nisam upucivan mada pamtim da mi je neko rekao da se tamo javim.
 
Ovo sve mirise na pseudomembranozni kolitis , s obzirom da si uzimao dovicin koji moze da ga izazove. Da ne sirimo pricu ubio si dovicinom dobre bakterije i namnozile su se lose. Uzeces Orvagile 400 mg 3X na dan 10 dana da pobijes lose bakterije i neki probiotik da uneses dobre bakterije u svoja creva. Ove bakterije koje izazivaju pseudomembranozni kolitis se ne vide u nalazu stolice, bar ne u klasicnom s obzirom da su anaerobne tako da ne treba da te buni to sto je nalaz bio cist.

Naravno posetices gastroenterologa da te pogleda s obzirom da sluz moze da bude i znak necega mnogo ozbiljnijeg.
 
Da se razumemo ja sam student stomatologije. Ali me tvoja prica jako potsetila na jedno predavanje mog profesora iz internemedicine koji je pricao o ovim stvarima posle dovicina i jos nekih antibiotika i skrenuo paznju da mnogi lekari na to zaborave. I bar pricao o tome. I da izbegavamo da dajemo problematicne antibiotike kad god mozemo. Tako da ja to ono sto se secam od njega.

Ali ti opet kazem idi kod gastroenterologa, da te pregleda. Za kazem ne daj boze da je nesto drugo.
 
Vec sam bio.Stolica je tada bila normalna i receno mi je da je sve uredu.Kasnije kada sam stvar objasnio lekaru opste prakse receno mi je da kupim bocicu za uzorke i onda ulovim pomenutu sluz pa sve izpocetka.Vremenom problem je poceo da jenjava pa sam odustao od toga.

E vidis,trebao si da uhvatis tu sluz jer je mozda u njoj bio uzrok tvojih problema.Tesko da ce ti neko na forumu reci o cemu se radi.Idi kod lekara opste prakse po uput za gastroenterologa.
A ne mislim da se radi o pseudomembranoznom kolitisu jer tesko da bi doslo do smirivanja simptoma posle sinacilina.
 
Na forumu mi je dosad objasnjeno sve jako dobro, bolje nego od svih lekara i ostalh koje sam pitao sve zajedno.
Generalo simptomi su se smirivali duzi vremenski period,samo povremeno su se vracali.Neznam dali je Sinacilin uticao na to stanje stvari nego ja pamtim da je u tom periodu nakon tog bolovanja doslo do znacajnijeg smirivanja i mog odustajanja od lova na sluz i odlaska na dalja ispitivanja.Ipak je ostala nadutost trbuha i cesta potreba za velikom nuzdom sto mi posle svega nije tesko palo.Neznam sta je gastroenterolog i kako izgleda pregled kod njega?To bi voleo da mi neko objasni jer svasta su mi pricali i plasim se da odem tamo.
 
Veliki problemi sa organim za varenje...
Simptomi su:
bolovi u stomacnom predelu
nenormalna nadutost stomaka
nesnosljivi gasovi
"grgurenje" u stomaku
nadimanje
cesto kao da mi se hrana "vraca" i dolazi do povracanja
Nijedan lek (od laksih)mi ne pomaze,a lekari nikako da mi kazu sta je problem...
Mislim da mi smetaju odredjene vrste namirnica,kao sto su luk,mlecni proizvodi...
Pomoc!!!

Jasno, sva industrijska je hrana više puta prejodovana, so deset puta i tu ti lekari stvarno ništa ne mogu pomoći.
Moraš se snači sama u izboru namirnica i soli.
 

Back
Top