Latino Americki plesovi!!!!

alexandrica

Početnik
Poruka
29
Ja sam bivsa plesacica, bavila sam se 15 godina plesom i zalim sto sam prekinula, ali takvi su uslovi i ja ne mogu da i dalje da igram. Pitam onog koji zna, zbog cega se ples gasi kod nas, u stvari zasto nije zastupljen i zasto se ne forsira kao preko na zapadu. Svesna sam da je sport skup ( jedan od razloga sto sam prestala)ali je ples fenomenalan! Toliko opusta ljude, toliko se uziva u muzici, a da ne pricam o izgledu, tj. o gradji tela!
 
E u poslednje vreme ljudi su poceli da se interesuju za ples-da se bave rekrativno,ali za takmicenje treba imati dosta vremena,strpljenja,i povrh svega i para-treninzi,cipele,kostimi...I treba znati i voleti ples i uzivati u njemu,usled nedostatka barem necega od toga,ljudi odustaju,ali ja mislim da je doslo bolje vreme za ples,sve vise se ljudi interesuju,pogotovo sa salsu,i vise izlaze na takva mesta,izadji na jedno od takvih mesta pa ces se uveriti.
 
Mislim da je razlog sigurno u statusu nase zemlje,i u tome sto jos uvek nemamo jakog reprezenta plesa iz Srbije-kao npr u tenisu koji bi podigao popularnost ovog sporta...Takodje veliki uticaj igra novac kojeg je sve manje i roditelji nemaju dovoljno sredstava da odvoje detetu za ovaj divan sport...Tesko je i pronaci idealnu varijantu -da se par slaze medjusobno,da dobro prate i pariraju jedno drugom,i uz to da mnogo ulazu u svoje znanje...Nije samo sa plesom losa situacija kod nas...Sport je inace manje cenjen nego u dr. zemljama...Kod nas se ljudi jos vise cude kada kaes nekome da je ples sport.Tesko je jako naci partnere bez kojih ne postoji plesni par,a uz to da budu istrajni u ovom sportu...Jako kompleksan i skup sport...Predivno je igrati pobednicki ples,ali je potrebno mnogo godina i ulaganja kako sebe tako i novca...Uvek postoji nada i postoje "fanatici" koji rade iz dana u dan...Njihovo vreme tek dolazi,i nadam se da ce ih biti sve vise...:)
 
da :)tesko ljudi poveruju kad im kazes da je i ples sport....i da..treba nam jak predstavnik u plesu..pa da ga stalno gruvaju na TVu..pa mala deca da kazu "ej ocu i ja da budem kao oni"(zasad klinci oce da budu mocni rendzeri,al ok nije ni to tako lose,bolje nego da gledaju KUMa..)
Kod nas u Smederevu je problem sto instruktor nije u mogucnosti da dolazi chesto,pa imamo treninge samo 1x nedeljno(sat vremena)..imamo parove spremne da przhe ples ceo dan svaki dan...al neeeeeeeeeeeemaaaa seeee
 
Ljudi, ja sam trenirala sportski ples samo ( na moju veliku zalost ) 2 godine, i prestala sam zbog obaveza u skoli. Sada se jako kajem, i ne prodje gotovo ni jedan dan a da ne pomislim kako bi bilo lepo kada bih trenirala ponovo. Ples je tako dobar sport, i ovom prilikom bih ga preporucila svima koji se makar malo interesuju za plesanje. . . verujte mi , necete se pokajati. . . .
 
Ja sam bivsa plesacica, bavila sam se 15 godina plesom i zalim sto sam prekinula, ali takvi su uslovi i ja ne mogu da i dalje da igram. Pitam onog koji zna, zbog cega se ples gasi kod nas, u stvari zasto nije zastupljen i zasto se ne forsira kao preko na zapadu. Svesna sam da je sport skup ( jedan od razloga sto sam prestala)ali je ples fenomenalan! Toliko opusta ljude, toliko se uziva u muzici, a da ne pricam o izgledu, tj. o gradji tela!

Da ti odgovori jedna muška osoba, tj. ja koji već 7 godina u kontinuitetu treniram sportski ples : Mislim da si sama sebi u obrazloženju svog napuštanja plesa odgovorila na pitanje zbog čega je sve manje plesnih parova kod nas i zašto se ples gasi. Novac i nedostatak vremena za bavljenje plesa, a šta drugo? Koliko sam samo čuo od različitih ljudi: "pa ne idem više na ples, toliko je postalo skupo, plati ovo, daj pare za ovo, a i nemam vremena tome da se posvećujem toliko..". Oprema, cipele, haljine, muška odela, članarina, privatni časovi, odlazak na takmičenja - sve to košta, na kraju ne preostaje roditeljima ništa drugo nego da prodaju bubreg ne bi li finansirali svoju dečicu-plesače. Eh da je više ovakvih zaludjenika za ples poput mene :D
Iz godine u godinu svedoci smo sve manjeg broja takmičara na turnirima, sponzora ima sve manje, klubovi i igrači se rasipaju a ni negativni komentari vezani za brojne malverzacije kojih je bilo u pojedinim medijima prethodnih par godina nisu puno pomogli popularizaciji plesa u Srbiji. Kao ni puštanje snimaka na Tv-u sa medjunarodnih turnira subotom posle ponoći, samo da bi se popunio termin u programu. Da mi je znati ko to gleda tada.. :roll: S druge strane, sve je više plesnih škola u velikim gradovima poput Beograda, Novog Sada i Niša u kojima se pleše salsa, salsa i ništa osim salse, a valcere više niko ne želi da nauči da igra. Luda kuća !
 

Back
Top