koliko ste puta u zivotu bili istinski zaljubljeni u nekoga?

mina:):
Ovo pitanje je namenjeno svima pod uslovom da iskreno odgovore(prednost imaju deca do 16 god).KOLIKO STE PUTA U ZIVOTU BILI ISTINSKI ZALJUBLJENI U NEKOGA???? :cry: :?

Ja imam malo vise godina, 19.
Istinski... Pretpostavljam da tu mislis na zaljubljenost u smislu lupanja srca kad on prodje, pisanju ljubavnih pisama (u moje vreme nisu postojale poruke, au, ala sam stara!:) i slicno.
U osnovnoj skoli 2 puta - jednom u jednog sasvim bezveznog decka, i to je trajalo od prvog do sestog razreda. (luda sam bila, sta da kazem). A posle sam bila godinu ipo zaljubljena u brata moje drugarice. To je bilo pre 4 godine.

E, sad... Mislim da ne mozes bit istinski zaljubljen do 16 godina samim tim sto ni sama nisi formirana licnost, a kamoli tek da znas sta zelis od drugih...
Ali, dobro, to je sve u sklopu odrastanja.
Ja se, na primer, sebi cudim kako sam mogla biti zaljubljena u njih. Boze svasta! Sa godinama, tvoj ukus se menja, a onda ti se cini da je sve u tvojoj proslosti bilo pogresan izbor.

Znas, mozda ce ti ovo bezveze izgledati, ali - iako je ljubav sasvim apstraktno, neopisivo osecanje, ona mora u sebi imati i dozu RACIONALNOG, jer nije dobro voleti nekoga "tek tako", jer je sladak, jer ima plavu kosicu - moras razmisljti o njemu kao licnosti, o njegovim vrlinama, a posebno manama. I da kazes sebi - on nije savrsen, ali nisam ni ja. Prihvaticu ga upravo takvog kakav jeste. I da njegove mane volis vise nego vrline, jer ga upravo one cine tako posebnim. A decja zaljubljenost nije takva. Zato to i nije "istinsko" zaljubljivanje.

Zato mogu reci da sam i srcem i dusom i telom i razumom, ZAISTA, bila zaljubljena samo jednom. Na kraju, samo je to ono sto se racuna...

Izvini ako sam te smorila, ali ovo je za mene zivotna istina :
 
Samo jednom,na neki nacin je bilo uzvraćeno,ali nismo bili zajedno.Postojali su samo pogledi,dodiri strepnja i zelje.I bilo je prelepo pored svega.Mada pomalo i čudno.Postojalao je tu nešto sto neznam da objasnim.Oboje smo zeleli ali nije se dalo i trajalo je tri godine od moje trinaeste.Sada je drugacije zrelija sam i ono osecanje od pre se ne moze ponoviti.Jer sam ga tek sada upoznala kao osobu i na neki nacin sam razocarana jer sam zivela u iluziji on nije ni deo onoga sto sam ja mislila o njemu.
Mada dok je trajalo bilo je .........
 
BIla sam zaljubljena nekoloko puta (nisam tachno sigurna) i svaki put je bilo istinski. Zapravo, svaki puta sam mislila da je istinski, sada mozhda ne mislim.

Nishta lakshe nego zaljubiti se :D

E sad, shto se malo ozbiljnijih stvari tiche, mogu izdvojiti 2 dechka. Jedan, koga sam volela nekih 5 godina, pa me je zeznuo zhestoko (ali dobro, deshava se) i jedan, koga sam verovatno volela najvishe ( i ne, ovo ne pishem jer mozhesh da vidish, nego zato shto stvarno to mislim), ali su se izdeshavale neke svadjice i posle 2 godine, ta ljubav se preobrazila u neshto malo manje vredno...

Sad mi ostane da chekam novu 'istinsku' ljubav :?
 
Pa... mnogo puta :oops: izgledace smesno jer imam svega 15, ali ja sam stvarno tako osecala...
Godinu i po - jednog decka - bili smo kliiiiiinci - ali hm, bilo je uzvraceno :wink:
Posle toga - drugog decka - 4 duuuuuge godine - ja sam se njemu svidjala samo otprilike prvi mesec u te cetiri godine, smrc... :(
Onda jedan tip za kog danas cudom ne mogu da se nacudim kako mi se mogao svidjati...
I najnovije - iz osmog razreda - eeeeeee o tome bih mogla roman napisati... bila je to stvarno tuzna ljubav....
Sad mi se svidja jedan decko, ali jesam li zaljubljena? Ne bih rekla... Vreme ce pokazati... Mislim da imam sanse kod njega... videcemo, videcemo... :wink:
 

Back
Top