Mozda neko nije pogledao.......

mene je iskreno malko i uplasilo,zamisli scenu,budimo se sutra,sve ono najnormalnije,i odjednom uz jutarnju kafu i tv cujes sirene...na tv vazno saopstenje...ono na foru svi paljba iz grada,bez da kupite bilo sta cisto golu glavu izvucite....******,ispraznise tolike gradove bez da trepnu...koliki je taj SSSR:)kazem ja sebi,maltene region vojvodine ispraznise bez da su osetili ono,blam,ili tugu neku,mrtvi ladni...650.000 ljudi poslali da rasciste teren,bez opreme,a znali su gde ih salju,mrtvi ladni,bez blama

kazem sebi,zamisli budis se jedno jutro:):):)
 
ljuta_mamba:
mene je iskreno malko i uplasilo,zamisli scenu,budimo se sutra,sve ono najnormalnije,i odjednom uz jutarnju kafu i tv cujes sirene...na tv vazno saopstenje...ono na foru svi paljba iz grada,bez da kupite bilo sta cisto golu glavu izvucite....******,ispraznise tolike gradove bez da trepnu...koliki je taj SSSR:)kazem ja sebi,maltene region vojvodine ispraznise bez da su osetili ono,blam,ili tugu neku,mrtvi ladni...650.000 ljudi poslali da rasciste teren,bez opreme,a znali su gde ih salju,mrtvi ladni,bez blama

kazem sebi,zamisli budis se jedno jutro:):):)


A kao da su nasi nesto bolji, 500 000 ljudi je prognano iz svojih domova iz Krajne, iz BiH ko zna koliko, sa KiM jos oko 250 000, a tadasnjim nasim politicarima ni oko da zaigra, kao svet im je kriv, ili ko zna ko, a kao ustvari najvece su zrtve upravo ti nasi jadni tadasnji politicari, sekirali se ljudi dok su sedeli u svojim apartmanima i pijuckali viski i gledali TV. Da ne govorim o nastradalima, njihovim porodicama i konstantom stresu koji i dan danas trpe. Cernobil je malo dete za ove nase mirotvorce.
 
marko antonije:
A kao da su nasi nesto bolji, 500 000 ljudi je prognano iz svojih domova iz Krajne, iz BiH ko zna koliko, sa KiM jos oko 250 000, a tadasnjim nasim politicarima ni oko da zaigra, kao svet im je kriv, ili ko zna ko, a kao ustvari najvece su zrtve upravo ti nasi jadni tadasnji politicari, sekirali se ljudi dok su sedeli u svojim apartmanima i pijuckali viski i gledali TV. Da ne govorim o nastradalima, njihovim porodicama i konstantom stresu koji i dan danas trpe. Cernobil je malo dete za ove nase mirotvorce.

kako uopste mozes da poredis te dve stvari?
 
Obersturmfuehrer:
kako uopste mozes da poredis te dve stvari?

Znam, nije umesno, ali nisam mogao da odolim a da ne prikazem da ljudska glupost nema granice, i da nije ogranicena samo na Cernobil. Sokantno je to da se je Cernobilska katastrofa dogodila 1986, cetiri godina pre pocetka svih nesreca koje su nas zadesile, a ocito nije dala nikakvu pouku ljudima. Ljudi jednostavno ne slusaju i ne gledaju ocite stvari koje su im pred nosom, iznova ponavljaju greske za greskama, kao u nekom zacaranom krugu.
 
jerotije:
Imas zelju da obidjes Pripjat ? Mislim da bi se pokajao kao ovi turisti koji su zagazili 15-tak km. I ja imam zelju ali samo ovde dok sedim za komjuterom !

Nisam mislio na obilazak Cernobila, jednostavno me je ova cura odusevila svojim bajkerskim nacinom zivota, deluje nekako nestvarno, opustajuce, bas bi mi prijao jedan bajk i surfovanje nasim drumovima, to mi bas treba.
 
jerotije:
To daaaaaa ali da krenes u Pripjat iliti uopste Cernobilj.......pa sta mislis da ti se negde batali motor ? Nema servis, mobilni, fiksni, prijatelji.......nema nista i nigde. Nebi ti niko dosao. Pa ni roditelji !

jbs motor, motorom ne bi putovao ni do novog sada, nego nekim puzdanim terenskim vozilom...sto se tice telefona, uzmes Thuraya satelitski telefon i nadas se najboljem :)
 

Back
Top