sticanje...

rile_laki_oblak

Iskusan
Poruka
5.346
ako govorimo o sticanju materijalnog... kuce... stana... i svega ostalog sto je potrebno za normalan zivot i normalno funkcionisanje porodice... da li mislite da je bolje obezbediti sve to pre nego sto se oformi porodica (muz, zena, deca...) ili mislite da je lakse sve to steci zajedno sa osobom sa kojom ste u braku?
 
Rile, shta ti bi sa ovako ozbiljnom temom???


E, a znash gde je catch? - u delidbi posle razvoda ;)
Ono shto steknesh pre braka - tvoje je. Ono shto steknesh u braku - nije bash sasvim.
 
Ma isto ti je..kao se priblizavamo modernom zapadu tako to gubi na vaznosti pokoravajutji se univerzalnom vlasnichkom principu pri podeli-shto je tvoje to je i zenino a shto je njeno to se tebe ne tiche.
 
Derer:
Ma isto ti je..kao se priblizavamo modernom zapadu tako to gubi na vaznosti pokoravajutji se univerzalnom vlasnichkom principu pri podeli-shto je tvoje to je i zenino a shto je njeno to se tebe ne tiche.
e netachno.... i zhene placjaju alimentaciju
 
Derer:
Zato je najbolje ipak praviti onaj predbrachni...da se zna sve lepo...za svaki sluchaj.
gledao sam ja na televiziji kako je to moderno sad... jel bi ti potpisao predbracni? meni sve nesto glupo to da potpisem, ako se ikada budem zenio... kod nas, u mahali, jos uvek vlada pravo jaceg... ili, da prevedem sa romskog: ako moz's istepas zenu, ne sme da trazi pare... :D
 
rile_laki_oblak:
ako govorimo o sticanju materijalnog... kuce... stana... i svega ostalog sto je potrebno za normalan zivot i normalno funkcionisanje porodice... da li mislite da je bolje obezbediti sve to pre nego sto se oformi porodica (muz, zena, deca...) ili mislite da je lakse sve to steci zajedno sa osobom sa kojom ste u braku?
zajedno. ako vec sretnes osobu sa kojom ces da delis zivot, onda upravo to i radis - pocnes da delis zivot. i to od odmah (a ne za X godina kad stanovi kuce i koze budu na broju)
 
Yebi ga, ja sam sve zeznula. Moji su mi fino rekli prvo shkola pa posao pa stan pa udaja pa djeca. Ja sam prvo zatrudnila pa se udala pa se zaposlila, sada se shkolujem, a poslije cu da rjeshavam stambeno pitanje.
Zbunjena tokom deshavanja u svom zivotu pitala sam mamu da se nisam sluchajno rodila na noge. Ko zna, moglo je i to da ide naopachke. Nisam, ali je ona ochekivala sina. Znala sam da i tu mora biti bar jedan promashaj.
 
Vise volim pre..da je onako "pun ko brod" tada ima manje problema.a posle .mozemo po nesto i zajedno ..da steknemo ..dete na primer..sta ces vise i lepse zajedno..
 

Back
Top