Guča

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Država hoće od guče da napravi reprezentativno kulturno okupljanje....

I sve više para ide na guču....

I onda vidim pored redara prevarante koji naplaćuju za korištenje WC ili za ulaz na travu, ili šta im padne na pamet da bi moglo da prodje....

Pa prilično oslikava koliko ima etike i poslovnosti u srbiji.
Etike zato što je etika snadji se, a poslovnosti jer obezbedjenje nije dužno da ih uklanja "ako ne prave nered", baš kao što na bazenima u bg kad neki muškarci uhvate da dave i maltretiraju (i vaćare) neku devojku u bazenu i nedaju joj van.
I jednostavan odgovor spasilaca je da dok ne počne da se davi , nije njegov posao.
Što i jeste tačno. Istovremeno nema obezbedjenja na bazenu , ili je to obaveza dva pandura koji naravno koriste to svoje dodeljeno zaduženje da se izgube u nepoznatom pravcu....

I nije ni čudo što se mnogo starijih ljudi stalno oglašava da ih je prilično sramota što su srbi. I odgovor dece i divljaka obično biva, nisi se borio nizašta pa čuti.
I onda dodjemo do ratnih veterana, oni se jesu borili , ali zbog političke situacije nisu mogli da budu obezbedjeni , a možda ni zbog sebičnosti ostalih društvenih struktura....

I tako dolaze nove generacije, kojima će ovo stanje biti prava srbija....i kojima će biti ugadjano više , da bi bili novi početak i da bi presekli bilo kakve veze sa starim mišljenjem.....i nivoima kvaliteta....

Guča......osvit novog dana....
 
TP naveo svoje nezadovoljstvo opstim upravljanjem u ovoj drzavi, što i nije neka novina ali opet treba skrenuti pažnju, na malo direktniji način. no dobro ,, to je sada druga tema ,,
ja bi Guču uporedila sa recimo ,, karnevalom , onako da narod malo da oduška sebi i svom monotonom životu a to je sigurno potrebno, ali opet , kakvom narodu se daje neki deo slobode to je vec drugo pitanje ,, ja bi ovu temu uporedila sa ,, razuman ćovek na slobodi ima pravo na život ,,, dok degenerik masovni ubica ima pravo da sedi u ćuzi ,,, recimo ,,
 
guca...osvit novog dana... i tema se sasvim logicno zaokruzuje. zanimljivo.
ali ja veceras nisam za teske teme.
interesuje me samo, pace, jel si ti ono spasio tu devojku od davitelja ili sam pobrkala loncice?
 
elitaizguce11iu2.jpg



elitaizguce04cx5.jpg



elitaizguce08kd2.jpg
 
djipas uz trubace na nekom stadionu
to ovi mladi
ovi stariji piju pice i jedu prasice pod satrom (valjda)
ja bila kad sam bila mala majusna
sto se kulturnog aspekta tice to ti je trubacki festival
 
Iivija:
kakve su to naoruzhane flashe? jel to lepljena kora ananasa il shta?


nisu lepljene , to su prave flashisharke (ukrshtanjem praznih flasha i chetinara) i rastu i okolini Guche, endemska vrsta ...a da vidish trubice shto rastu na okalemljenoj bundevi

tema
ne djeluje mi da je Gucha gora od bjezanja pred bikovima, kopanja puta u sredishte zemlje, pod izgovorom trazenja piramida ili kupanja u paradajzu itd itd...
 
dragi patče
kao i obično ne vidim gde ti vidiš toliki problem
dakle niko još uvek mene ili tebe nadam se ne sili da budeš pripadnik većinskog ili bilo kakvog drugog mišljenja
hoćeš nećeš ne moraš i gotovo
gledaj svoja posla uživaj u životu
i pusti druge ma kakvi bili da uživaju na svoj ma kakav način
 
Nisam nikad bila, a i necu, osim ako mi neko ne zapreti smrcu! :lol:
Ne podnosim gužvu.
Nemam ništa protiv težnje da se od toga napravi festival, ili sta već.
Pa ko voli, zna se!
 
Nikad nisam,nikad necu.
Pre bi crko nego tamo.
Ali verujem da ima potencijal i to Evropskih razmera.
Zato optimistichno prorichem da ce broj stranaca-posetilaca rasti iz godine u godinu.
Taj nivo retardiranosti u konceptu chak ni razvijena jEvropa josh nije dosegla-idesh negde da bi se toliko rasturio od alkohola da mozesh da se prezderavash do mile volje i slushash pleh-"muziku".Exit je ipak neshto vec vidjeno-pokushaj balkanskih chobana da budu fancy a Gucha je stvarno nash unikatan home-brand.
Treba ipak poraditi na nekim stvarima koje bi mogle da se explatishu u chisto komercijalne svrhe-uvesti neki "Gucha autfit"ili tako neshto,tipa Chobanska kapa od prirodne vune(ono shupavo iz filmova o partizanima shto chobani nose na glavi),Shajkacha kao kachket ispod,opanci u raznim varijantama-od klasichnih do Nike verzije za mlade generacije,onda one ko pantalone..ne mogu sad da se setim kako se zovu ono uvucheno oko nogu a gore dronjavo..zelene,ali i u svim drugim bojama i dezenima...i sve to naravno radjeno 100% autentichno i prirodno,starosrpski bez moderne tehnologije....i uvaljivati ta g.ovna strancima ko suvenire...ima lova da se zgrne.To je samo 1 od pravaca u kome dalja komercijalizacija brenda treba da ide.
 
Kad mogu Amerikanci da izvoze svoje djubre od hrane(Mek) i"umetnosti"(Holivud) shto ne bi i mi isto radili sa Guchom i Turbo-Folkom?
 
Zaboravio sam i prsluke!
A ko shto ima fora da moze da ti se veeoma brzo stavi na majcu shta god ocesh treba na prslucima napred i nazad nuditi istu stvar-5 baba prsluchara da stoje sa strane,ti lepo naruchish kokardu na ledjima ispletenu na prsluchetu i dok kazesh"popio sam bure piva"vec imash gotovo svoje unikatno prirodnoekoloshko srpsko prsluche.
 
Lexa:
Da pretpostavim... ovaj kozoliki si ti?

kako se balansira flajka posle gajbe pivca...... A?

a udri brus li cepaj brus li ......uz metalni zvuk trube? ... ne daj niki da prezivi od ovi olosi (ili tako nesto) (hit sezone zaboravih koje)
 
avesic:
ja bi Guču uporedila sa recimo ,, karnevalom , onako da narod malo da oduška sebi i svom monotonom životu a to je sigurno potrebno, ali opet , kakvom narodu se daje neki deo slobode to je vec drugo pitanje ,, ja bi ovu temu uporedila sa ,, razuman ćovek na slobodi ima pravo na život ,,, dok degenerik masovni ubica ima pravo da sedi u ćuzi ,,, recimo ,,

E da li guča može postati karneval, ponos jednog naroda, to je možda pitanje ove teme.

Jer gledam koliko poštovanja ima u Brazilu prema karnevalu , to je njihova tradicija, i kad nemate novca , a prodaju one šarene maske i pitaš ih da ti daju , oni ti daju.....kad poštuješ , onda očekuješ i znaš da će i drugi poštovati ono što poštuješ.....i očekuju da ćeš doći kasnije i platiti, i čak i da ne platiš pamtićeš i vratićeš dobrim na drugom mestu.....
Ponos učestvovati na nečemu što je nacionalno , a ne predstavlja samo zabavu....

Tamo bi (a i ovde bi trebalo tako da bude) bilo sramota da neko stoji pored WC kabina koje je grad obezbedio stoji i naplaćuje od gostiju, naivnih , neupoznatih WCerinu.

I hajde još svežiji primer.
Festival Piva u BG.
Prisutan sam na toj manifestaciji od prve, i u početku je to bilo tipično okupljanje kao pred prodavnicom i cirkanje piva, naravno "kao sa povodom" su bile dovedene i grupe koje bi osušile grlo.
Pa je onda krenula glad za lovom , pa je drugi bio kao valjanje po blatu i narkos žurka....
A ove godine je recimo to već ozbiljna manifestacija i može se lepo primiti kao oktobar fest u nemačkoj.....

MB kao sponzor prve večeri je dao veliki pomak celoj manifestaciji, jer recimo dovesti luisa (jeste u 3, jeste da su mnogi otišli, jeste da nisu verovatno platili punu cenu luisove tarife) znači da osim rokenrola i ponekog popa i uvek tehnohausa (što odbijajuće deluje za mnoge mlade koji nisu u klabingu) postoji i izazov za dolazak i upoznavanje sa manifestacijom i onih koji ne slušaju tu muziku.
Jer luis je i mainstream (slušan od većine) pop (možda i jazz) , ali i narodnjak.....
I šta znači za manifestaciju to da se privuku ljudi svih muzičkih orjentacija.
Veću prodaju piva samo kod MB?
Ne , ali znači veću posetu svima i znači posetu i sledećih dana , jer veća širina ukusa , znači veća interesantnost ljudi koji su tamo.....
A i igra svetala gledano sa kalemegdana ne izgleda loše kao pozivnica.

Odvojena bina za tehnohaus, je samo ulepšala hepening , jer svi su na svome.....a moguća su i šetanja izmedju....
------------------------------------------
Vlada i vlada iz senke pokušava da proda Srbiju tamo gde može (i kroz svojinu i kroz radnu snagu , ali i kroz potrebu mladih da se zabavljaju....)
Ovo se isto desilo u sličnom ekonomskom trenutku u USA.
I naziva se havajski sistem....
Iskoristiti težnju naroda za zabavom , otvoriti to kao uvijenu ponudu seksa i zabave onima koji to hoće da plate .Havaji su iskorišćeni , ali su platili cenu tako što je po nekim informacijama preko 65% zaraženo sidom (ne hiv pozitivno).Ali se nisu obogatili.....

Da ne pomislite da sam protiv ovih festivala, nije tako. Ali treba znati da nešto što se čini lepo na prvi pogled može biti rezultat mudrog (ili lukavog) promišljanja nekih struktura u jevtinoj manipulaciji masa.....(em ti platiš, em činiš mnoštvo , em daješ energiju , em mi naplatimo tu energiju kroz turizam itd....)
Čak eto pozvao bih ljude da posete beer fest jer ove godine , bar prvo veče, nije bilo toliko nafiksanih na glavnoj sceni (zaobišo sam tehno scenu), nije toliko ni mali prostor, ima gde i da se sedne i uživa kao VIP.......
Ako pivari ukapiraju postaće ovaj beer fest nalik oktobarfestu.....
 

Back
Top