bezicni internet

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
*P*A*B*L*O*:
Snejks nemoj da se palish..... ;) Nije komplikovano ali kad vidim da na ovom forumu ima ljudi koji kazu da bezzichni internet ne postoji, zamisli kako bi bilo kad bi mu dao da stavi konektor na kabal i on te pita pa shta ce ti kabal kad je bizzichni internet ?

Ne emituju na istoj frekvenciji nego ima 11 kanala koji se koriste i razlika izmedju svakog je nekoliko MHz ;)

Snejks ovde apsolutno nisu u pravu.... Ako imash Dish antenu ( uradjenu od setelicke ) i ako je mecava i sneg se zalepi na antenu signal se osetno smanji ili nestene ( zavisi od jachine a isto to se deshava i sa jakim pljuskom ako je signal na recimo -81dBm ( da ima i takvih provajdera shto te puste sa takvim signalom da budesh njihov korisnik :? ) padne na -85dBm i odmah im rushish njihov AP na 1mbps i svi koji su na tom AP-u dele tih 1mbps ( znam shta pricham poshto sam bio kod takvog provajdera i bilo nas je oko 10-15 korisnika na jednom AP-u a kad taj jedan shto ima slab signal obori AP na 1mbps protok kod svih je blago recheno ochajan - ne moze google da se otvori )
Ajde da josh neshto kazem: AP gadjam kroz kroshnju drveta i imam oko -69dBm i to je signal kad je mirno i bez vetra a kad vetar pochne da duva signal pada na -77 ili -79dBm
- objasni zashto ! ( ovo se ne deshava zimi kad nema lishca na drvetu ) jel to zato shto lishce sadrzi vodu a voda absorboje wi-fi talase ? ;)
Ajde što se ljudi tiče nesposobnjakovića uvek ima i svugde , ko moj komšija koji je "električar" a zove drugog komšiju da mu zameni sijalicu :)
Kao drugo wireless kartice rade na 2.4 Ghz po standardu iEEE 802.11b/g , a kanali kako ih ti zoveš su sasvim druga priča (ovaj moj provader čas radi sa 11 čas sa 7 čas sa pet) , prema tome nemože NOD (AP) da emituje signal na 11ghz već mora da emituje na standardu koji je 2.4 Ghz , postoji i standardi IEEE 802.11 a, q , e koji rade na drugim frekvencijama ako si možda na njih mislio ? Primera radi a standard radi na 5Ghz , i ima protok od 54Mbit/s nasuprot b koji ima protok od 10 Mbit/s , postoje i neki budući standardi kao što su y i n , koji će uskoro početi da se primenjuju primera radi n standard će moći da prima signal i kroz zgrade tj prepreke.
I zadnje zasada nemoj nikada da gađaš AP kroz krošnju drveta ako si zaboravio to ti je prepreka na putu.
 
@Tsutomu
E kad bi sve sto radim bilo pisanje programa....

Pre svega veliki deo mojih prihoda se sastoji od tkzv. "technical support", za to napolju placaju debele pare. Tesko je naci nekoga ko ce suvereno vladati nekim programom, pomagati klijentima a i menjati kod ako zatreba pa upload pa opet support.... a uglavnom sam im ja sve napisao, pa baratam time.

Znas li ti koliki upload/download treba da se recimo radi istovremeno sa Netmeting-om, sa Skype (ako klijent ima problema sa vezom) i jos eventualno sa CrossLoop?
Treba mi zvuk, treba mi desktop sharing, treba mi file sharing (transfer) i to sve maltene u realnom vremenu u smislu brzine. Ne mogu ja gledati klijentov desktop dok startuje aplikaciju i pokazuje mi gresku a on vec vidi dijalog sa greskom a kod mene tek vidim da se program startuje i polako iscrtava prvi ekran...

Znas li ti da ja nedeljno barem jednom drzim zbirne technicals za vise klijenata odjednom iz cele USA, da im dajem savete i uputstva za rad sa nasim programima, pa koliko samo to bandwidtha pojede kad imas preko SkyPe konferenciju a preko Netmeetinga sharing ili preko CrossLoop a sve to za 10 klijenata odjednom? Bolje da ne znas...

Da ne pominjem svakodnevni download/upload razlicitih datoteka, azuriranje ogromnih datoteka, sredjivanje stanja sa fajlovima, sve to preko interneta i sve to u barem 10 USA drzava dnevno, a svima je njihov problem najveci na svetu i ocekuju sad i odmah kvalitetni resenje...
Da, treba mi i vise od 10Mbps - ne bi verovao kako se covek brzo navikne na tu brzinu i vremenom biva ono "... pa brzo jeste ali brate, moglo bi i malo brze..." Zato i ne mogu da zamislim dial-up, to je za mene (srecom) kameno doba, a opet (nazalost) za veliki deo Srbije - sadasnojst...

Ne mislis valjda da je prebacujem programski kod? To bi bracu sa zapada kostalo i za njih i pisalo se sa podosta nula :) Saljem im samo izvrsne fajlove, ostalo je moje...

A sto se tice DVD ili filmova, o tome se i radi - vecina prvo pomisli na to, a veruj mi, nisam do sada skinuo ni jedan film niti bilo sta sto nema veze sa poslom. Jednostavno ne bih imao kad da to sto skidam i pogledam. Zbog toga mi i nisu jasni oni koji 'ladno kazu da puste racunar da downloaduje ceo dan i noc i onda se hvale koliko su GB mnaterijala skinuli za mesec... A kad ih pitam da li su to i pregledali, odgovor je obicno "***** li ga, nemam pojma sta tacno ima, ali IMA brateeee..."
 
snejks:
Ajde što se ljudi tiče nesposobnjakovića uvek ima i svugde , ko moj komšija koji je "električar" a zove drugog komšiju da mu zameni sijalicu :)
Kao drugo wireless kartice rade na 2.4 Ghz po standardu iEEE 802.11b/g , a kanali kako ih ti zoveš su sasvim druga priča (ovaj moj provader čas radi sa 11 čas sa 7 čas sa pet) , prema tome nemože NOD (AP) da emituje signal na 11ghz već mora da emituje na standardu koji je 2.4 Ghz , postoji i standardi IEEE 802.11 a, q , e koji rade na drugim frekvencijama ako si možda na njih mislio ? Primera radi a standard radi na 5Ghz , i ima protok od 54Mbit/s nasuprot b koji ima protok od 10 Mbit/s , postoje i neki budući standardi kao što su y i n , koji će uskoro početi da se primenjuju primera radi n standard će moći da prima signal i kroz zgrade tj prepreke.
I zadnje zasada nemoj nikada da gađaš AP kroz krošnju drveta ako si zaboravio to ti je prepreka na putu.

snejks:
Obično svi Acces pointi emituju na istoj frekvenciji Pablo

11 Channels: 2.412GHz~2.462GHz

1 <--> 2412000 KHz = 2.412 GHz
2 <--> 2417000 KHz = 2.417 GHz
3 <--> 2422000 KHz = 2.422 GHz
4 <--> 2427000 KHz = 2.427 GHz
5 <--> 2432000 KHz = 2.432 GHz
6 <--> 2437000 KHz = 2.437 GHz
7 <--> 2442000 KHz = 2.442 GHz
8 <--> 2447000 KHz = 2.447 GHz
9 <--> 2452000 KHz = 2.452 GHz
10 <--> 2457000 KHz = 2.457 GHz
11 <--> 2462000 KHz = 2.462 GHz
( ovo je snandard za Ameriku a u Japanu se koriste josh 12/13/14 kanal a u Europi josh 12/13 mada nisam video AP kod nas koji je na 12 ili 13 kanalu )

Ajde objasni kako svi emituju na istoj frekvenciji ?
Da oni rade na 2.4 GHz ali ima 11 sub kanala da se signali nebi meshali...... I kad se postavlja AP jedan pored drugog ( ili u dometu jedan drugome ) razlika u kanalima mora da bude min. 3 kanala ( 3 je minimum ali da bi bilo savrsheno trebalo bi da bude 5 kanala ako je jedan na 1. onaj shto je u njegovoj blizini bi trebalo da bude na 6. kanalu ) da bi wireless radio normalno... Znachi ako jedan AP emituje na 1. kanalu onaj drugi shto mu je u dometu mora da emituje na min. 4 kanalu ( ako je ista polarizacija )

Zamisli sad da ja uzmem Senao AP ( od 400mW ) i stavim ga u AP mod i setujem na isti kanal na kome emituje ovaj shuplji ISP ovde u selu ? Jel mislish da bi se iko ko se nalazi u krugu od recimo 1 Km od mene mogao konektovati na ISP-ov AP koji radi na istom kanalu kao moj AP ? Nebi... Zashto ? zato shto provajder ima neku jeftinu opremu i ima nekih 100mW izlazne snage i signali bi se meshali - o takvoj zagadjenosti etra govorim.... ;) Zamisli sad koliko Wi-Fi ISP-a ima u BG i koliko signala se tu mesha ? Inache po zakonu Republike Srbije maximalna izlazna snaga sa wireless uredjaja je ogranichena na 100mW ali sreca pa to niko nekontrolishe.....
Jednostavno da ti neobjashnjavam kao detetu: znash shta se desi kad u kolima slushash radio na 101.2 i udaljavash se od predajnika i tu recimo ima neka radio stanica koja emituje signal na 101.3 i jel ce se meshati signali ? Normalno da oce ;)

 
Pablo , malo ti kasno odgovaram , ali si sada i sam napisao lepo , da svi ti uređaji rade po nekim standardima , kao što sam i rekao , i emituju na istim frekvencijama , to što oni idu tri kanala gore dole nije bitno , jer su i oni (kanali) standardizovani. Meni nije jasno šta imaš toliko protiv Wireless interneta , jer ga ja imam i u firmi (1024/1024) i kući (512/512) i savršeno šljaka na oba mesta , a to što vi u selu imate nekog šupljeg provajdera , to ti ne daje za pravo generalizacije celog sistema kao lošega , a što se etra tiče on je već odavno zagađen nestandardizovanim tv i radio emiterima , koji kada se uključe ometaju sve živo u okolini , a to nije slučaj sa WiFi standardom.
Uostalom ako krećemo da vodimo ovde polemiku oko zagađenosti etra i i EMT zračenjima ajmo onda da krenemo sa mobilnim telefonima , jer po ispitivanjima su naučnici usttanovili da prilikom razgovora sa mobilnim telefonom čovekov mozak se zagreje za celih 2 stepena celzijusa.
 
snejks:
Pablo , malo ti kasno odgovaram , ali si sada i sam napisao lepo , da svi ti uređaji rade po nekim standardima , kao što sam i rekao , i emituju na istim frekvencijama , to što oni idu tri kanala gore dole nije bitno , jer su i oni (kanali) standardizovani. Meni nije jasno šta imaš toliko protiv Wireless interneta , jer ga ja imam i u firmi (1024/1024) i kući (512/512) i savršeno šljaka na oba mesta , a to što vi u selu imate nekog šupljeg provajdera , to ti ne daje za pravo generalizacije celog sistema kao lošega , a što se etra tiče on je već odavno zagađen nestandardizovanim tv i radio emiterima , koji kada se uključe ometaju sve živo u okolini , a to nije slučaj sa WiFi standardom.
Uostalom ako krećemo da vodimo ovde polemiku oko zagađenosti etra i i EMT zračenjima ajmo onda da krenemo sa mobilnim telefonima , jer po ispitivanjima su naučnici usttanovili da prilikom razgovora sa mobilnim telefonom čovekov mozak se zagreje za celih 2 stepena celzijusa.

Pa ko je rakao da sam protivnik Wireless-a ?? Samo sam dao moje misljenje i to je to...
Chak i kuci imam Wi-Fi....

903941fc3b.gif
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top