Porodični tip" iliti FAMILY GUY?

dakyorlando

A picker, a grinner, a lover, and a sinner
Moderator
Poruka
40.000
IMDB profile

Ako je neko čuo za ovu seriju, verovatno zna o čemu se radi: nastala pod velikim uticajem Simpsonovih, prati avanture jedne šašave porodice u kojoj je glava kuće dosta sličan Homeru. Nažalost serija nikad nije prikazivana kod nas, ali na netu mogu da se skinu ili pogledaju skoro sve epizode + dugometražni film. Ako neko nije čuo za seriju, a voli Simpsonove, savetovao bih mu da pogleda o čemu se tu radi jer ne verujem da mu se ne bi dopao jer humor je dosta sličan...

Čak i ako neko ne voli "Porodičnog tipa", nek slobodno napiše "Ja ga ne volim zbog tog i tog". Neću se naljutiti, iako ga ja lično volim 8-) :-D :wink:

S obzirom da na Vikipediji postoji članak o seriji na srpskom, sigurno bar neko odavde voli "Gaja" ili je bar čuo za njega. Dakle?
 
Jeste, dobar je fazon, samo što moraš da čekaš do kraja klipa da vidiš u čemu je štos, a prethodno ti 30 sekundi Stjui (Stewie se zove) para uši s tim dozivanjem.

I ovaj fazon je fenomenalan:
Dolazi deda u goste porodici. I hoće da uđe u WC. Izlazi unuk i kaže "Deda, ne bih ti preporučio da još ulaziš unutra". A deda, inače zatucani vernik, pop**di: "Nemoj da ti padne na pamet da to opet radiš! Znam ja dobro šta si radio unutra! Gorećeš u paklu zbog tog! Ti misliš da si sam, ali bog te gleda!" itd, itd... i uđe u WC. A unuk kaže za sebe:
"Bog me gleda dok vršim veliku nuždu? Ja sam grešnik, a bog je perverznjak."

:D :D :D taj je ekstra štos
 
skate_bitch:
To da ne volim?????????????????? Ju, obožavam tu seriju!!!!!!!!!!!!!!!!! HHHaahahahahahahahahhaha... XTra je! Imam nekih 20-ak epizoda i super su... Gde mogu da skinem još? A gde taj dugometražni....?

skate_bitch baš mi je osobito drago što sam našao nekog s ovih prostora ko voli tu seriju. S obzirom da sam tek do sad prešao prvu sezonu što se gledanja tiče, ako si je i ti gledala i ako ti nije teško voleo bih da napišeš da li ti je neka od tih epizoda posebno gotivna... ili ko ti je omiljeni lik ili nešto slično... zanima me kako na seriju gledaju ljudi odavde.

A reći ću ti i kako da se "dokopaš" epizoda. Nadam se da imaš dobru Internet vezu. Evo adrese gde možeš da nađeš torent sa pet sezona + dugometražni film.

http://thepiratebay.org/tor/3527984/Family_Guy_Seasons_1-5_with_movie

Što se titlova tiče engleske ćeš lako naći a za srpske pogledaj sajt opensubtitles.org . Ja sarađujem sa tim sajtom i prevodim epizode. Kao što ćeš videti, zasad sam prebacio celu prvu sezonu i radim na drugoj.
 
Ja obozavam seriju!
Imam svih pet sezona (skidao sam sa neta)...
Odlicna serija, sa dosta odlicnih fazona.
I sam sam postavio temu na podforumu TV, ali nema interesovanja, najverovatnije ljudi ne znaju za seriju jer se i ne prikazuje na nekom domacem kanalu.

Inace, najgotivniji lik mi je Kris, najstariji sin.
Ima jedna fora, kada je Quahog bio pod udarom uragana, i cela familija se skvrcila u kuci i Kris kaze:
"Mama, bojim se da ce mi se uragan prikrasti i uraditi mi vazektomiju"... Naravno da bolje zvuci u originalu, ali...
 
Nema nas mnogo fanova al' nas ipak ima. Što se kaže, mala al' odabrana grupa! :)

Nisam mogao da verujem za Slobu dok nisam pogledao klip. Eno, dodao sam i svoj komentar. Ne mogu samo da provalim šta to drži. "Nisam znao šta da ponesem, pa sam napravio..." šta? "Napravljeno je od ljudi... samo se šalim."

@The One Who... ako voliš fazone za Krisom onda si sigurno upamtio i ovaj što sam naveo gore, sa dedom i "grehom"... pocepao sam se kad sam to prvi put video. Ovo što si citirao podseća me na epizodu s02e03 "Da Boom", kada Piter potrpa celu porodicu u podrum jer mu je rečeno da će između 1999. i 2000. da bude nuklearna katstrofa. Ali ipak znam da nije ista. Ja sam tek počeo da gledam (i prevodim), proći će još dosta vremena dok ne skinem i ne pogledam sve što ima da se skine i pogleda... ;) 8)

Meni lično je gotivna Meg... žao mi ju je, jadnica najviše toga trpi i pati od svih likova. Nazivaju je ružnom i u seriji i izvan nje, ali meni nije, simpatična mi je. Stjui mi je najmanje drag. Ne sviđa mi se njegova dijaboličnost.
 
Dakyorlando:
Nema nas mnogo fanova al' nas ipak ima. Što se kaže, mala al' odabrana grupa! :)

Nisam mogao da verujem za Slobu dok nisam pogledao klip. Eno, dodao sam i svoj komentar. Ne mogu samo da provalim šta to drži. "Nisam znao šta da ponesem, pa sam napravio..." šta? "Napravljeno je od ljudi... samo se šalim."

@The One Who... ako voliš fazone za Krisom onda si sigurno upamtio i ovaj što sam naveo gore, sa dedom i "grehom"... pocepao sam se kad sam to prvi put video. Ovo što si citirao podseća me na epizodu s02e03 "Da Boom", kada Piter potrpa celu porodicu u podrum jer mu je rečeno da će između 1999. i 2000. da bude nuklearna katstrofa. Ali ipak znam da nije ista. Ja sam tek počeo da gledam (i prevodim), proći će još dosta vremena dok ne skinem i ne pogledam sve što ima da se skine i pogleda... ;) 8)

Meni lično je gotivna Meg... žao mi ju je, jadnica najviše toga trpi i pati od svih likova. Nazivaju je ružnom i u seriji i izvan nje, ali meni nije, simpatična mi je. Stjui mi je najmanje drag. Ne sviđa mi se njegova dijaboličnost.


Mislim da je rekao salatu od kupusa
i meni je stvarno zao Meg,svasta joj rade :)
 
Ima i fora u jednoj epizodi (ne znam koja sezona, ni koja epizoda), kada su oni nesto zaglavili kod psihijatra i ovaj im savetuje da snimaju jedan obican dan porodice griffin.

i sad prikazuju pitera, lois, krisa, stjuija i brajana u meginoj sobi, kako citaju njen dnevnik...
i losi cita nesto tipa: 'dragi dnevnice, danas me je prvi put poljubio'... samo zatisje i odjednom svi u smeh! i u tom ulazi meg, i naravno i HATE U ALL!

ili kad preti da ce se ubiti: 'idem sad u sobu, i pojescu punu ciniju kikirikija', piter i lois bledo gledaju i cute.
meg nastavlja 'zato sto sam alergicna na kikiriki'. ovi i dalje cute... ova place i kaze 'you don't know anything about me', a piter pita lois 'who was that man'?

inace, seth mcfarlane, koji radi FG-a, takodje radi i American Dad-a... Otprilike sve je isto, samo sto u American Dad-u, cale nije toliko glup i radi za CIA, i nemaju psa koji govori vec vanzemaljca koji govori.
 
Šta drugo reći osim: jadna Meg... jadna, jadna, jadna Meg... šta li je ona bogu skrivila pa da prolazi kroz sve kroz šta prolazi?

Čuo sam i za seriju "Američki tata". Zasad još nisam istraživao tu seriju dublje, što ne znači da neću...


A na koga to Piter misli kad kaže "Who was that man?" Na Meg ne bih rekao jer je ona više "woman..." :)

Who was that man?
I'd like to shake his hand...
He made my baby fall in love with me...

na tu pesmu si me sad podsetio. 8-) :wink:
 
Hteo bih nešto da pitam one koji su (ako ih ima) gledali dugometražni film Stewie Griffin: the Untold Story. Čujem da u tom filmu ima psovanja, i da postoji cenzurisana varijanta u kojoj se za cenzuru koristi čuveni "blip" sistem (kao u Saut Park seriji). Ne bih voleo da naletim na tu verziju, pa ako neko zna neki torent ili bilo koje drugo mesto gde može da se skine taj film a da je provereno NEcenzurisana verzija, bio bih mu zahvalan... na ovom torentu čiju sam ja adresu dao je i taj film, ali ne znam da li je "editovan" ili ne...

E pa stvarno je bruka da za sopstvenu ćerku kaže "ko je ovaj čovek". Sve, sve, ali to nisam očekivao. ;) 8)
 
miljan06:
Da li postoji uopste prevod (SRB,CRO) za ovu seriju ?

Postoji, ali zasad za prvu sezonu i početak druge. Idi na sajt www.opensubtitles.org i tu ćeš naći. Ja sam se latio posla da prevedem seriju. Za sad sam stigao do početka druge sezone, ali već za koju nedelju će biti još. Naravno, ja bih voleo kad bih mogao brže da upload-ujem, ali velik je to posao - ne mogu da radim brže od jedne epizode na dan ili dva. :wink: 8-) :-D
 
The One Who:
...i sad prikazuju pitera, lois, krisa, stjuija i brajana u meginoj sobi, kako citaju njen dnevnik...
i lois cita nesto tipa: 'dragi dnevnice, danas me je prvi put poljubio'... samo zatisje i odjednom svi u smeh! i u tom ulazi meg, i naravno i HATE U ALL!

ili kad preti da ce se ubiti: 'idem sad u sobu, i pojescu punu ciniju kikirikija', piter i lois bledo gledaju i cute.
meg nastavlja 'zato sto sam alergicna na kikiriki'. ovi i dalje cute... ova place i kaze 'you don't know anything about me', a piter pita lois ' who was that man'?

Pogledao sam ta dva klipa na youtube-u (još uvek nisam download-ovao te epizode). Meg se nije baš rasplakala, mada naravno nije zvučala ni srećno. A čini mi se da Piter ipak nije mislio na nju kad je rekao "who was that man?", ipak nema nimalo smisla. Rekao bih da je mislio na tipa s kojim je Meg imala poljubac koji su neposredno pre toga prikazali na TV-u. A i ovo s dnevnikom je super... Meg kaže "I hate you all" i otrči a Piter mrtav 'ladan otvara konzervu piva i kaže Lois "Nastavi..."

Još jedna super fora na istoj toj
: Kris razbije nešto i Lois kaže "Piter, pljesni ga". Piter mu kaže "znaš šta treba da radiš" i Kris uzme da pljeska sam sebe i kaže "ovo više boli mene nego tebe..." xaxaxa :lol: :lol: :lol:
 
W.A.S.P.:
мени је бољи 'american dad' а и 'futurama'

"Futurama", kažeš? Dobro, ovo je sad možda oftopik ako kažem dve-tri reči o njoj, ali valjda je OK da napravim malecki oftopik u sopstvenoj temi, a? :lol: 8-) ;)

Ja sam za početak skinuo par PDF stripova, jer njihov download je brži a i da se upoznam sa radnjom i likovima... i moram reći da su Fraj, Bender, Lila i kompanija prilično gotivni. Zato sad skidam preko torenta prvu polovinu prve sezone. Za razliku od "Porodičnog tipa", ovde mogu lako da nađem srpski prevod. Verovatno se ranije našao neki entuzijast s ovih prostora koji je zavoleo seriju pa ju je preveo, kao što sad ja prevodim seriju iz naslova ove teme. Jedva čekam da vidim kako sve to izgleda u pokretnim slikama...

A za "Američkog ćalca" sam već rekao... još se nisam upoznao s tom serijom, ali gotovo sigurno hoću jednog dana... 8-)
 

Back
Top