sta je ovo?

Svabov

Buduća legenda
Poruka
25.294
ajmo (pravi) astronomi, ljubitelji zavera, UFO-a i ostalog.
sta je to?

meteorsurprise_tezel.jpg


kkave su ovo linije na snimku sa ekspozicijom od 40 minuta?
s ozbirom na vase znanje i poznavanje zavera mislim da nece biti problema oko oktrivanja porekla svetlih linija na snimku.
Lokacija je Turska, a deo neba koji se posmatra mozete otprilike odrediti po Plejadama...
 
ne ulapa se u expoziciju od 40 minuta, mislim da je slika montirana... vidi se svetlost sunca na zalasku (izlasku) i mnogo zvezda... ne biva... a da je 40 min expo, zvezde bi bile vise mutne... bile bi kao te linije.. mozda krace doduse... sta su linije? ogrebotine na socivu aparata ;) IMHO
 
ne ulapa se u expoziciju od 40 minuta, mislim da je slika montirana... vidi se svetlost sunca na zalasku (izlasku) i mnogo zvezda... ne biva... a da je 40 min expo, zvezde bi bile vise mutne... bile bi kao te linije.. mozda krace doduse... sta su linije? ogrebotine na socivu aparata IMHO
to je svetlost sunca na izlasku. Sa te strane sunce izlazi u odnosu na sazvezdje plejada.
Ako je slika napravljena nedavno mislim da je meteorska kisa posto je u proteklih par dana bilo " meteorski oblacno";-)
 
proximo:
to je svetlost sunca na izlasku. Sa te strane sunce izlazi u odnosu na sazvezdje plejada.
Ako je slika napravljena nedavno mislim da je meteorska kisa posto je u proteklih par dana bilo " meteorski oblacno";-)
Proximo, prilicno sam siguran da nije svetlost sunca na izlasku.

Sliku je napravio Tunc Tezel, u blizini Ankare.
Ovo su EXIF podaci izvuceni sa originalne slike sa APOD-ovog sajta:
Make - Canon
Model - Canon EOS 300D DIGITAL
Software - Adobe Photoshop 7.0
DateTime - 2007:08:13 19:14:11
ExifOffset - 220
ExposureTime - 56 seconds
FNumber - 3.50
ISOSpeedRatings - 1600
DateTimeOriginal - 2007:08:12 04:28:23
ApertureValue - F 3.50
Flash - Not fired
FocalLength - 10 mm

Prema tome, rec je o fotografiji od jedno-minutne ekspozicije. Posto opis govori o 40-minutnom periodu, rec je o vise fotografija spojene u jednu pomocu Photoshop-a.

Ovo je opis sa Spaceweather.com-a:
I took a 100-picture series of 105-second wide angle pictures using a Canon EOS 300D camera at ISO1600 and a 10-22 mm lens at 10 mm f/3.5, looking east. In 3 hours 20 minutes that I took the pictures, I recorded 12 Perseids and 9 others. Close inspection showed all these 9 to be possibly originating from Alpha Ursae Majoris, source of an otherwise weak shower. I want to submit this composite picture of 5 bright Alpha Ursae Majorid meteors striking Orion in less than 40 minutes' time.

Sliku je prezentovao dr. Nemiroff (koji je veliki expert po ovim pitanjima) uz pitanje "sta je ovo", sto je samo po sebi vrlo interesantna cinjenica, pa se mnogi pitaju da li su eksperti napravili trik sliku kako bi videli kako ce zainteresovana javnost da reaguje (nasta navodi svetlost na brdu i 4 odbleska u liniji od nje). S druge strane, Heavens-Above ima za Ankaru za dati datum sledeca dva podatka:
Iridium 5 12 Aug 00:42:09 UT
Iridium 8 13 Aug 00:35:49 UT
Posto Iridium-i slede jedan drugi na svakih 9 minuta, a slika je kompozit od slika pravljenih otprilike u tom intervalu, deluje mi kao da je rec o bljeskovima Iridium satelita.
(da, znam da se vreme ne slaze; kao sto rekoh, ima nekih nedorecenosti u vezi sa doticnom slikom...)
 
Proximo, prilicno sam siguran da nije svetlost sunca na izlasku.

Sliku je napravio Tunc Tezel, u blizini Ankare.
Ovo su EXIF podaci izvuceni sa originalne slike sa APOD-ovog sajta:
Make - Canon
Model - Canon EOS 300D DIGITAL
Software - Adobe Photoshop 7.0
DateTime - 2007:08:13 19:14:11
ExifOffset - 220
ExposureTime - 56 seconds
FNumber - 3.50
ISOSpeedRatings - 1600
DateTimeOriginal - 2007:08:12 04:28:23
ApertureValue - F 3.50
Flash - Not fired
FocalLength - 10 mm

Prema tome, rec je o fotografiji od jedno-minutne ekspozicije. Posto opis govori o 40-minutnom periodu, rec je o vise fotografija spojene u jednu pomocu Photoshop-a.

Ovo je opis sa Spaceweather.com-a:

Citat:
I took a 100-picture series of 105-second wide angle pictures using a Canon EOS 300D camera at ISO1600 and a 10-22 mm lens at 10 mm f/3.5, looking east. In 3 hours 20 minutes that I took the pictures, I recorded 12 Perseids and 9 others. Close inspection showed all these 9 to be possibly originating from Alpha Ursae Majoris, source of an otherwise weak shower. I want to submit this composite picture of 5 bright Alpha Ursae Majorid meteors striking Orion in less than 40 minutes' time.



Sliku je prezentovao dr. Nemiroff (koji je veliki expert po ovim pitanjima) uz pitanje "sta je ovo", sto je samo po sebi vrlo interesantna cinjenica, pa se mnogi pitaju da li su eksperti napravili trik sliku kako bi videli kako ce zainteresovana javnost da reaguje (nasta navodi svetlost na brdu i 4 odbleska u liniji od nje). S druge strane, Heavens-Above ima za Ankaru za dati datum sledeca dva podatka:
Iridium 5 12 Aug 00:42:09 UT
Iridium 8 13 Aug 00:35:49 UT
Posto Iridium-i slede jedan drugi na svakih 9 minuta, a slika je kompozit od slika pravljenih otprilike u tom intervalu, deluje mi kao da je rec o bljeskovima Iridium satelita.
(da, znam da se vreme ne slaze; kao sto rekoh, ima nekih nedorecenosti u vezi sa doticnom slikom...)

Ladno znaci namestaljka. ;-)
 
Pričaš nam da ne treba da postavljamo takva pitanja sa natprirodnim i NLO,a ti ih postavljaš.Ja u te gluposti ne verujem.Vanzemaljci da postoje i da imaju razvijenu tehnologiju,oni bi došli na Zemlju i upoznali bi se sa nama,a nebi nam tako kružili iznad glava,iza brda i tako da mi mislimo juj video sam NLO!
 
Pričaš nam da ne treba da postavljamo takva pitanja sa natprirodnim i NLO,a ti ih postavljaš.Ja u te gluposti ne verujem.Vanzemaljci da postoje i da imaju razvijenu tehnologiju,oni bi došli na Zemlju i upoznali bi se sa nama,a nebi nam tako kružili iznad glava,iza brda i tako da mi mislimo juj video sam NLO!

Ovo je prilicno plikto razmisljanje. Zasto ti mislis da su i sami ljudi sa ove planete???;-)
Druga stvar 2003. godine u portoriku su uhvatili signal i delom desifrovali.
No, da ne pokrecem novu temu unutar ove, cisto budi malo bojektiviniji i otvoreniji.
 
proximo:
Ovo je prilicno plikto razmisljanje. Zasto ti mislis da su i sami ljudi sa ove planete???;-)
Druga stvar 2003. godine u portoriku su uhvatili signal i delom desifrovali.
No, da ne pokrecem novu temu unutar ove, cisto budi malo bojektiviniji i otvoreniji.

O.o Ovo nisam cuo. I sta je glasila poruka, barem taj deo? Jesu li desifrovani delovi bili nesto matematicko?

Hej, sta ti bi ovo sa ljudima koji nisu sa ove planete? Zar i ti sine Brute ode u SF mistiku? :P
 
Obersturmfuehrer:
ne mora da znaci :)
obratite paznju na izvor svetlosti na brdascetu :)
Iza brda je požar koji se pojavio na onom ćuviku, sada su požari "u modi", a one linije voda koju su izbacili avioni koji ga gase.:D
Nemojte da me pitate gde su poziciona svetla aviona i zašto je voda horizontalno postavljena.
Šalu na stranu, mislim da je ovo neka foto montaža.
 

Back
Top