Shum na srcu

-Air Stefan-

Aktivan član
Poruka
1.895
Danas u 8 ujtro sam bio da izvadim ljekarski koji mi je bio neophodan za trening ukoliko mislim da igram utakmice u predstojecoj sezoni...
Doktorica mi nije dala ljekarski, jer misli da imam shum na srcu, shto nisam imao prije 3 meseca kada sam ishao na pregled iz slichnog razloga...
Vec 5 godina treniram kosharku, a sad mi kazu da treba da donijem potvrdu da mogu da se bavim sportom. UZASH!!!
Jeli to opasno oboljenje i je li prolazno?
I josh da na pomenem da sam prije pregleda bijo na trchanju, oko 1500 m...
 
Da, moze da bude opasno, secas se da je skoro neka mala umrla u sali za fizicko jer je imala srcano oboljenje koje nije bilo prepoznato i dijagnostikovano. Pre uradjenog ultrazvuka srca danas ti vise niko nece dati uredan nalaz ako cuje bilo kakav nalaz na srcu stetoskopom, prema tome - pravac na kompletnu dijagnostiku srca pa onda sport. Pozdrav

P.s. Sum na srcu nije prolazan, ali moze biti fizioloski, odnosno to znaci da nije bitan i da mozes da se bavis sportom. Sa druge strane ako su te dobro pregledali i pre 3 meseca nisu culi nista a sad cuju sum, to moze da znaci da imas problem koji se zbog naprezanja i bavljenja sportom povecao za 3 meseca. Svakako - obavezno idi d auradis sve potrebne dijagnosticke pretrage a UZ srca je prva od njih.
 
Bio sam kod lekara za srce i uradio snimanje srca(Sve je bilo OK)... Doktorka me je preslushala i takodje primetila isti shum, kao na prvom pregledu, ali je rekla da je to samo funkcionalni shum, tako da je sve ispalo u redu...:lol: :mrgreen:
 
Moj kardiolog kaže da ima preko 30 vrsta šumova, i treba tačno utvrditi koji je u pitanju. I meni su tako govorili: dok ti ne smeta, u redu je. E pa pre 5 dana sam zbog toga imala operaciju na otvorenom srcu, i još su mi rekli da sam trebala pre više godina da je obavim, dok se srce još nije toliko nabildovalo. Kao da svaki pacijent zna sve o medicini pa može sam da traži ili zahteva operaciju.
A za WithdrawnWater imam posebnu poruku: Ako nisi siguran (sigurna) u ono što tvrdiš, a ti brate, ćuti. Jednom sam pitala da li neko ima iskustva sa takvom operacijom i da li se seče grudna kost, a ti si se našao kompetentan da mi tvrdiš kako to niko više na svetu ne radi. E pa nemaš lično iskustvo, a ni blagog pojma: seku brate, i to kao svinjsku polutku!
 
.............................. NEKO KAO STRUCAN PROSIPA OVAKVU GLUPOST!!!!!!...........PA KAZE: Da, moze da bude opasno, secas se da je skoro neka mala umrla u sali za fizicko jer je imala srcano oboljenje koje nije bilo prepoznato i dijagnostikovano. Pre uradjenog ultrazvuka srca danas ti vise niko nece dati uredan nalaz ako cuje bilo kakav nalaz na srcu stetoskopom, prema tome - pravac na kompletnu dijagnostiku srca pa onda sport. Pozdrav

Dodala bih samo,veoma utesno.....,aman covece dragi,imas li pojma sa psihologijom licnosti,sugestijom,autosugestijom,.......Gde jos ima ovakvih komparacija od strane nekoga ko je profesionalan,ko se iole razume u postupnost lecenja i izlecenja pacijenta.Poredis detetu smrt u sali,sa njegovim sumom na srcu.Pa i da je crno,bez imalo belog,ovako se ne moze odgovarati,ne narocito sa decom!!!!!I sta se postize????Bolest bez bolesti,ili nesto jos opakije.Ne mogu da verujem,da citam ovakav odgovor.....Cime li sa bavi ovaj nik W..............?????
 
Imam, malo vise od tebe svakako imam. A covece dragi, ili slatka moja, ne znam kome se obracam pod tvojim nikom, ovako se jedino moze naterati dete adolescennog uzrasta da ozbiljno shvati zdravstveni problem i obrati se lekaru i ODREAGUJE na ono sto mu lekar kaze, pa ako je to trajna zabrana sporta ond ai na to (cak i ako je profesionalni sportista), a ne da u adolescentnom maniru sebi prosapce 'ma sta mi bre fali, ja sma mlad, nemam nikakve tegobe, do pre 3 meseca nista nisam imao a sad ce neko da mi zabrani da se bavim kosarkom - uzas, glupost, ma ko ih sisa!'

Istina moze biti bolna, ali istina je uvek ISTINA, i uvek je spasonosna ako se kaze u adekvatnom momentu,, i itekako se ovako moze razgovarati sa decom od 15-18 godina. ALi ovaj tvoj nick se sigurno bavi bas psihologijom dece i zdravljem adolescenata, pa zna bolje....pretpostavljam, obzirom na sokirana velika slova. (Srbijo, glupost ti je ime!)
 
K aja:
...A za WithdrawnWater imam posebnu poruku: Ako nisi siguran (sigurna) u ono što tvrdiš, a ti brate, ćuti. Jednom sam pitala da li neko ima iskustva sa takvom operacijom i da li se seče grudna kost, a ti si se našao kompetentan da mi tvrdiš kako to niko više na svetu ne radi. E pa nemaš lično iskustvo, a ni blagog pojma: seku brate, i to kao svinjsku polutku!

A ti prvo moras da mi citiras pitanje i odgovor da bi i ja a i svi ostali znali o cemu se radi(lo)pa onda mozemo da diskutujemo. Ako je pitanje bilo da li se za zamenu mitralne valvule reze grudna kost, odgovor je bio na mestu: zamena mitralne valvule (ukoliko se radi o rutinskoj operaciji ove vrste) odavno se radi bez otvaranja grudnog kosa i to nije nikakva moja umotvorina. To sto su tebe ko svinnjsku polutku isekli (cudne li komparacije, ali ako bas insistiras!), to ne znaci neophodno da ja nemam blagog pojma niti d amoj odgovor nije bio na mestu: to samo znaci da tvoje pitanje nije bilo specificno i da si na opste pitanje dobila jednako opsti (generalni) odgovor. Ali zasto bi bilo ko citao lepljivu o tome kako se postavljaju pitanja, zar ne?!
 

Back
Top