Idemo od pocetka,

Solo yo

Početnik
Poruka
14
:lol: .........zelela bi da apliciram za iseljenicku vizu, ima li nekoga ko je to vec prosao da mi prvo objasni i kako se uopste aplicira (poslala sam i mail i zvala telefonom - vec mesec dana ne dobijam odgovor). :confused:
Help plizzzzz
 
Nasi zaborave srpski cim predaju aplikaciju najbolje ti je da odes na zvanicni sajt procitas osnovne informacije pa onda krenes da listas stare teme na forumima da bi videla kako su neki od nasih resavali probleme koji nastaju zbo razlika izmedju naseg i australijskog sistema
 
Gvozdeni:
Nasi zaborave srpski cim predaju aplikaciju najbolje ti je da odes na zvanicni sajt procitas osnovne informacije pa onda krenes da listas stare teme na forumima da bi videla kako su neki od nasih resavali probleme koji nastaju zbo razlika izmedju naseg i australijskog sistema
Gvezdeni nemoj da si takav!!!
Znas i sam da nas ima koji zelimo pomoci.Medjutim stvarno ama sve zivo pise na sajtu Australije(vlade) i vremenom ti dojadi vise ponavljati po sto puta iste stvari a one postoje na sajtu.Jedini je problem sto je do j..a obiman i treba jako dobro znati engleski da bi mogao po njemu da se snalazis.
 
damir dz:
Gvezdeni nemoj da si takav!!!
Znas i sam da nas ima koji zelimo pomoci.Medjutim stvarno ama sve zivo pise na sajtu Australije(vlade) i vremenom ti dojadi vise ponavljati po sto puta iste stvari a one postoje na sajtu.Jedini je problem sto je do j..a obiman i treba jako dobro znati engleski da bi mogao po njemu da se snalazis.

Ali naš Daki do j... zna engleski, nije kao ja - ponavljač, pa je to sve lijepo skuvao 8-)
 
Solo yo:
damir dz:
Gvezdeni nemoj da si takav!!!

I pored toga sto sam sajt presla hiljadu puta i sto prilicno dobro znam engleski, odgovora jos uvek nema :confused:

U svakom slucaju, drustvo hvala na savetima, ja sad idem da ceprkam po arhivi :roll:

Da bih ti ja rekla sve što znam moraš mi reći zanimanje, školu godine staža , porodica itd pa ću te uputiti ne sajtove da ti skratim put. :)

Ovo ti je kao kod gatare ;) moraš sve o sebi da kažeš.
 
Ovo ti je kao kod gatare ;) moraš sve o sebi da kažeš.[/QUOTE]




To si potpuno u pravu!
Aj gatarice moja, kazi mi moju buducnost :razz:

Zavrsila sam medicinsku, iskustvo od 5 godina, udata i imam dvoje dece i 30 godina!
I idemo svi zajedno :lol:
 
Solo yo:
Ovo ti je kao kod gatare ;) moraš sve o sebi da kažeš.




To si potpuno u pravu!
Aj gatarice moja, kazi mi moju buducnost :razz:

Zavrsila sam medicinsku, iskustvo od 5 godina, udata i imam dvoje dece i 30 godina!
I idemo svi zajedno :lol:

Jes da nisam gatara...
Tebe bi zanimao sajt http://www.anmc.org.au/index.php .
Oni se bave medicinskim sestrama, ako ti "završila sam medicinsku" znači da si to.
Jedino što je meni rečeno, od strane jednog agenta, da za med. sestru treba viša škola da bi prošla assessment, tj. postsecondary education.
Ako proveriš tu informaciju, reci i meni, jer mi je supruga med. sestra sa srednjom školom, pa me zanima da li će moći da se zaposli tamo kad odemo.
 
Nisam stigla da pregledam taj sajt ali važnije je da pogledate ovaj koji ću vam navesti.To je najbolji put za pronalaženje potrebnih informacija za assessment.

Na strani 6, SOL formulara 1121i : http://www.immi.gov.au/allforms/pdf/1121i.pdf
pod NURSE imate razna zvanja ovog zanimanja, a za procjenu kvalifikacija određena je ANMC (Australian Nursing and Midwifery Council).Informacije o ovoj organizaciji naći ćete na str.15 istog formulara gdje imate i web adresu.Na sajtu bi trebalo da pronađete sve informacije koje vam trebaju u vezi sa ocjenjivanjem, radnim iskustvom, školovanju itd.
Tako sam ja pronašla TRA za kuvare i na njihovom sajtu se informisala o svemu.

Takođe mislim da za zanimanje medicinske sestre treba viši nivo engleskog jezika (min.6.0 u svakoj oblasti ili čak 7.0) što opet zavisi od tipa vize. Sačekajmo 1. sept. pa ćemo vidjeti.Čak mislim , pošto NURSE nije trade (zanat) već Professionals da bi trebao Academic a ne general.

Pročešljajte malo po tom sajtu pa možda nađete i taj podatak za engleski.

POzz...
 
Ma pusti agenta to Kolja hoce samo da te smori nije da se pravim pametan ali mislim da bi med. sestra imala vece sanse da dobije sponzorisanje od drzave nego bilo koje drugo zanimanje pa cak i damirovo pogotovo ako se radi o regionalnoj vizi
 

Back
Top