Najvece pljacke Srbije: Kriminalac Dinkic i B92 opljackali drzavnu imovinu!

Jerry Ropero

Poznat
Banovan
Poruka
7.375
Ministar za infrastrukturu Velimir Ilić ponovo je ovih dana zatražio da se utvrdi kako je televizija B92 dobila u zakup državnu zgradu od 3.700 kvadrata u elitnom delu Novog Beograda. Ilić optužuje ministra Mlađana Dinkića da je ovoj televiziji „poklonio zgradu" i tako oštetio državu za milione evra!

- Tražim da se objavi ugovor iz 2002. godine kojim je ta zgrada data u zakup Veranu Matiću. Imam osnovane informacije da B92 plaća pet puta nižu cenu zakupa od tržišne, dok istovremeno brojne državne službe nemaju gde da rade! Ozbiljni ljudi su mi rekli da je Dinkić, koji je u to vreme bio guverner, zgradu poklonio Veranu Matiću! Zato i hoću da vidim taj ugovor. Ali ga ne daju! - kaže Ilić za Press.

Ministar Velimir Ilić kaže da neće odustati dok ugovor ne bude video svojim očima.

- To pitanje sam pokrenuo i na Vladi. Međutim, svi nešto izbegavaju da o tome govore. Imam utisak da svi beže od te priče. Stvarno ne znam zašto, ako se već tvrdi da je to sve čisto i po zakonu... Neću odustati sve dok se ne utvrdi istina o zakupu bivše zgrade Narodne banke od čak 3.700 kvadrata u najskupljem delu Novog Beograda, u kojem se nalazi RTV B92. Pouzdano znam da su oni tolike kvadrate dobili ispod svake cene. E, sramota da se tako nešto radi! To je razbacivanje državnim parama u korist privatne firme. To je sramota i za to neko mora da odgovara! Ne može nama taj B92 da drži lekcije, a ovamo da se bavi najcrnjim kriminalom! - kaže ministar Ilić.

On napominje da je o svemu obavestio i MUP Srbije.

- Ne znam da li je SBPOK ili neko drugi preuzeo istragu, niti me to interesuje. O svemu sam obavestio i ministra policije Dragana Jočića, i očekujem da on samo radi svoj posao. Da se razumemo, ovde se ne radi o nekim ličnim netrpeljivostima između mene i ove televizije, kako neki sada to hoće da iskonstruišu, već samo o poštovanju zakona. Prema tome, ili će da plaćaju punu, tržišnu cenu, ili će da se isele! - dodaje Ilić.

Na pozive Pressa ministar Dinkić juče nije odgovarao, a u G17 Plus kažu da o tome jedino može on da govori, ali tek kada se vrati sa godišnjeg odmora.

S druge strane, funkcioner DSS-a Dragan Šormaz kaže da je ministar Velimir Ilić u pravu.

- Velja je potpuno u pravu kada insistira da se ceo taj slučaj detaljno istraži. Mora da se zna pod kojim je uslovima izdata ta zgrada. Niko ne sme da bude privilegovan, pa ni B92! - kategoričan je Šormaz.

I poslanik DS-a Srđan Milivojević kaže da on lično nema ništa protiv da se utvrdi istina...

- Neka sve bude transparentno! Prema tome, ako javnost treba da zna pod kojim uslovima je ta televizija dobila te silne kvadrate, isto tako građanima mora da se pokaže i ugovor o koncesiji autoputa Horgoš-Požega - kaže Milivojević.

Ministar Velimir Ilić kaže da ugovor o koncesiji „nije nikakva tajna".

- To je zamena teza. Kakve, molim vas, veze ima koncesija sa kriminalnom dodelom zgrade B92?! Sa ugovorom o izgradnji autoputa upoznati su svi ministri, a on će biti objavljen kada to odluči Vlada - kaže ministar Ilić.
 
Vučić: Dinkić „častio" B92 sa deset miliona evra!

Generalni sekretar radikala Aleksandar Vučić kaže da je on pre Ilića pokrenuo priču o zakupu zgrade.

- Ne znam šta to Velja hoće, ali prvi sam ja insistirao na tome i pokazao ugovor sa skupštinske govornice. Prema tome, ne mora Ilić da kuka kako ne može da dođe do ugovora. Evo, ja ću da mu dam - komentariše Vučić.

On tvrdi da je TV B92 dobio u zakup zgradu za skoro tri puta nižu cenu od komercijalne.

- U ugovoru koji je Dinkić tada potpisao, kvadrat je izdat po pet, umesto po 20 evra po kvadratu. Kada se sve to pomnoži sa kvadraturom i brojem meseci, ispada da ih je Dinkić „častio" najmanje sa desetak miliona evra. Malo li je?! - komentariše Vučić.
 
Pazi, keve ti, bas Velja Ilic, dzumara lopovska, da proziva bilo koga za nezakonite ugovore :):):)
Pa samo u "Cirkusu Srbija", moze takva predstava za ludake, da prodje. Lik ladno zakljuci ugovor o koncesiji na izgradnju auto puta , sto je jedan od najvecih , ako ne i najveci strateski znacaj drzave, i suprotno USTAVU......ne da da se objavi ugovor, po kome je na 25 ( DVADESET PET) , EEEEJJJJJJ godina , ustupio naplatu putarine kroz Srbiju koncesionaru.........

Cetvrtinu veka , ce neki likovi, Veljini pajtosi da uzimaju pare od svakog bicikla koji prodje tim putem........milijarde i milijarde idu u njihov dzep........a za to ce , da parama koje ce da naplacuju iz postojeceg dela auto puta , da grade polagano .......:):):):):)

Pa takva budalastina ni u Tanzaniji ne prolazi......i ???......Nikom nista.....polovina naroda nema vise zivaca da se yebava sa lopovima, a druga polovina im se jos i divi, kako sarmantno, onako seljacki, trpaju milijarde u dzep....

Velibor, Velja, Ilic.....ignorise cak i naredbu vlade, da objavi ugovor, krseci ustav i sve zakone ove drzave, i zdrave pameti.............i jos pritom , ima dovoljno dzona na obrazu da nekoga proziva za bilo sta...........

Ali, moze mu se........Srbija je puna retardiranih, idiota, ko sto je ovaj , sto je postavio temu, koji nista ne znaju i nista ne razumeju........ali, vole, brata Velju, vise nego mamu im i tatu.......
 
inagadadavida:
Pazi, keve ti, bas Velja Ilic, dzumara lopovska, da proziva bilo koga za nezakonite ugovore :):):)
Pa samo u "Cirkusu Srbija", moze takva predstava za ludake, da prodje. Lik ladno zakljuci ugovor o koncesiji na izgradnju auto puta , sto je jedan od najvecih , ako ne i najveci strateski znacaj drzave, i suprotno USTAVU......ne da da se objavi ugovor, po kome je na 25 ( DVADESET PET) , EEEEJJJJJJ godina , ustupio naplatu putarine kroz Srbiju koncesionaru.........

Cetvrtinu veka , ce neki likovi, Veljini pajtosi da uzimaju pare od svakog bicikla koji prodje tim putem........milijarde i milijarde idu u njihov dzep........a za to ce , da parama koje ce da naplacuju iz postojeceg dela auto puta , da grade polagano .......:):):):):)

ne opravdam velju ni najmanje... ali ako iole imas pojma o ekonomiji, znaces da je to uobicajen period na koji se daje koncesija... sta si ocekivao: da ti neko sagradi autoput a ti mu dopustis da 0,5h (POLA SATA), EEEEEEEJ sata, ustupis naplatu putarine a da on pri tome bude zadovoljan :roll:
 
De_Sisti:
ne opravdam velju ni najmanje... ali ako iole imas pojma o ekonomiji, znaces da je to uobicajen period na koji se daje koncesija... sta si ocekivao: da ti neko sagradi autoput a ti mu dopustis da 0,5h (POLA SATA), EEEEEEEJ sata, ustupis naplatu putarine a da on pri tome bude zadovoljan :roll:

Ne , ne......nisi me razumeo..........

Napisao sam EEEEJJJJJJJJJJ......25 godina eksploatacije koncesije, zato da bi poneki shvatili da EEEEEEEEJJJJJJJJJJ.........takav ugovor ne moze biti tajna za gradjane zemlje, koji ce 25 godina, placati putarinu, koncesionaru, koji je dil napravio tajno sa Veljom.......

Ako imas pojma o ekonomiji, ni tenderi ni koncesije, narocito tako kapitalne, ne mogu biti tajna za gradjane ..............EEEEEJJJJJJJJ
 
inagadadavida:
Pazi, keve ti, bas Velja Ilic, dzumara lopovska, da proziva bilo koga za nezakonite ugovore :):):)
Pa samo u "Cirkusu Srbija", moze takva predstava za ludake, da prodje. Lik ladno zakljuci ugovor o koncesiji na izgradnju auto puta , sto je jedan od najvecih , ako ne i najveci strateski znacaj drzave, i suprotno USTAVU......ne da da se objavi ugovor, po kome je na 25 ( DVADESET PET) , EEEEJJJJJJ godina , ustupio naplatu putarine kroz Srbiju koncesionaru.........

Cetvrtinu veka , ce neki likovi, Veljini pajtosi da uzimaju pare od svakog bicikla koji prodje tim putem........milijarde i milijarde idu u njihov dzep........a za to ce , da parama koje ce da naplacuju iz postojeceg dela auto puta , da grade polagano .......:):):):):)

Pa takva budalastina ni u Tanzaniji ne prolazi......i ???......Nikom nista.....polovina naroda nema vise zivaca da se yebava sa lopovima, a druga polovina im se jos i divi, kako sarmantno, onako seljacki, trpaju milijarde u dzep....

Velibor, Velja, Ilic.....ignorise cak i naredbu vlade, da objavi ugovor, krseci ustav i sve zakone ove drzave, i zdrave pameti.............i jos pritom , ima dovoljno dzona na obrazu da nekoga proziva za bilo sta...........

Ali, moze mu se........Srbija je puna retardiranih, idiota, ko sto je ovaj , sto je postavio temu, koji nista ne znaju i nista ne razumeju........ali, vole, brata Velju, vise nego mamu im i tatu.......

Dokle god ta lopurda, Duke of Gucha ne bude bila corkirana zemlja Srbija ce biti tamni vilajet kao sto ti rece za Rasiju.
 

Back
Top