Vladika Filaret: Gladovaću na granici

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Vladika mileševski Filaret najavio je u pismu Vladi Crne Gore i ministru unutrašnjih poslova Jusufu Kalamperoviću da će 28. avgust, na Veliku Gospojinu dočekati u obnovljenom manastiru Dovolji, koja slavi svoju slavu.
- Ukoliko i dalje budete insistirali na protivzakonitoj zabrani mog ulaska u Crnu Goru, obaveštavam Vas da ću na graničnom prelazu Ranče, tog dana u 13 časova, započeti štrajk glađu - rekao je vladika Filaret u pismu upućenom crnogorskim zvaničnicima.
- Bio sam na lekarskoj kontroli u Beogradu i za dan-dva se vraćam svojim obavezama - rekao je vladika za "Novosti". - I ne odustajem od odlaska u Dovolju.
Kako zabranu ulaska u Crnu Goru policijski službenici na granici obrazlažu zahtevom Haškog tribunala, vladika Filaret u pismu podseća na nedavnu izjavu savetnika haškog tužioca Karle del Ponte, Antona Nikiforova, "da Crna Gora ne bi snosila nikakve posledice ukoliko bi se episkop mileševski Filaret našao na njenoj teritoriji. Vladika Filaret podseća da na Nikiforevljevu izjavu da se "Haški tribunal neće mešati u odluku crnogorskih vlasti da li će episkopu Filaretu dozvoliti da služi obrede u crkvama na teritoriji Crne Gore".
- Ova izjava - piše vladika Filaret - otvara sasvim drugo pitanje - pitanje stvarnog razloga zabrane ulaska episkopa mileševskog u svoj deo eparhije u Crnoj Gori. Nije li to perfidan pokušaj da se osujeti delovanje Srpske pravoslavne crkve na teritoriji Crne Gore?
CRNA GORA NE BI BILA KAŽNjENA
NA pitanje šta bi se dogodilo da Crna Gora "poništi" sopstvenu zabranu vladici Filaretu da uđe u Crnu Goru, Anton Nikiforov, savetnik glavnog tužioca Haškog tribunala Karle del Ponte, potvrdio je za Novosti, da Crna Gora ne bi bila kažnjena, jer nije članica EU. Komentarišući pozivanje vladike mileševskog na njegovu nedavnu sličnu izjavu Nikiforov za "Novostio" kaže da nije precizno citiran.
- Tužilaštvo je zahtevalo od Crne Gore da primeni mere EU, kojima se pojedinim osobama za koje se sumnja da pomažu haškim beguncima zabranjuje ulaz i prolaz kroz njenu teritoriju. Da se pridržavaju ove odluke, pozvane su kako države članice EU, tako i one koje su kandidati.
- Crna Gora se kao suverena država svojevoljno pridružila merama EU - kaže Nikiforov. - Smatramo da stalni pritisak na pomagače može da dovede do begunaca.
E. R.


NAUMOV
- SRPSKI ministar vera Radomir Naumov najavio je danas da će Vlada Srbije uložiti napore da se episkopu mileševskom Filaretu omogući slobodan ulazak u Crnu Goru.
- Učinićemo to molbama i apelima, a ne na silu - rekao je Naumov koji je, inače, prošle nedelje uputio protestno pismo crnogorskom ministru unutrašnjih poslova Jusufu Kalamperoviću, u kojem je izrazio ogorčenje Vlade Srbije zbog "ugrožavanja i ograničavanja službenih prava episkopa Filareta".

http://www.novosti.co.yu/code/navigate.php?Id=4&status=jedna&vest=107287&datum=2007-08-13
 
Buwahahahahaha..ministar unutrashnijh poslova a Mudza...Jusuf..pa oni su ga zabrazdili mnogo vishe nego shto sam i ja ochekivao,Milo izgleda bash morao da se odreshi za podrshku na referendumu....ja sam im davao bar 20-30 godina a izgleda da ako doguraju do 1 decenije bice dobro.:lol:
 
Derer:
Buwahahahahaha..ministar unutrashnijh poslova a Mudza...Jusuf..pa oni su ga zabrazdili mnogo vishe nego shto sam i ja ochekivao,Milo izgleda bash morao da se odreshi za podrshku na referendumu....ja sam im davao bar 20-30 godina a izgleda da ako doguraju do 1 decenije bice dobro.:lol:
On je punopravni građanin Crne Gore, u čemu je problem? A Filaret bi taman mogao malo i da smrša.
 
Derer:
Buwahahahahaha..ministar unutrashnijh poslova a Mudza...Jusuf..pa oni su ga zabrazdili mnogo vishe nego shto sam i ja ochekivao,Milo izgleda bash morao da se odreshi za podrshku na referendumu....ja sam im davao bar 20-30 godina a izgleda da ako doguraju do 1 decenije bice dobro.:lol:
Uh jako smesno a nama je zato crnogorac iz Danilovgrada i to bivsi delikvet tako da ne znam cemu se smejes kada su oni ipak bolje prosli sa tim mujom .
 
Alekasandar3:
Vladika mileševski Filaret najavio je u pismu Vladi Crne Gore i ministru unutrašnjih poslova Jusufu Kalamperoviću da će 28. avgust, na Veliku Gospojinu dočekati u obnovljenom manastiru Dovolji, koja slavi svoju slavu.
- Ukoliko i dalje budete insistirali na protivzakonitoj zabrani mog ulaska u Crnu Goru, obaveštavam Vas da ću na graničnom prelazu Ranče, tog dana u 13 časova, započeti štrajk glađu - rekao je vladika Filaret u pismu upućenom crnogorskim zvaničnicima.
- Bio sam na lekarskoj kontroli u Beogradu i za dan-dva se vraćam svojim obavezama - rekao je vladika za "Novosti". - I ne odustajem od odlaska u Dovolju.
Kako zabranu ulaska u Crnu Goru policijski službenici na granici obrazlažu zahtevom Haškog tribunala, vladika Filaret u pismu podseća na nedavnu izjavu savetnika haškog tužioca Karle del Ponte, Antona Nikiforova, "da Crna Gora ne bi snosila nikakve posledice ukoliko bi se episkop mileševski Filaret našao na njenoj teritoriji. Vladika Filaret podseća da na Nikiforevljevu izjavu da se "Haški tribunal neće mešati u odluku crnogorskih vlasti da li će episkopu Filaretu dozvoliti da služi obrede u crkvama na teritoriji Crne Gore"- Ova izjava - piše vladika Filaret - otvara sasvim drugo pitanje - pitanje stvarnog razloga zabrane ulaska episkopa mileševskog u svoj deo eparhije u Crnoj Gori. Nije li to perfidan pokušaj da se osujeti delovanje Srpske pravoslavne crkve na teritoriji Crne Gore?
CRNA GORA NE BI BILA KAŽNjENA
NA pitanje šta bi se dogodilo da Crna Gora "poništi" sopstvenu zabranu vladici Filaretu da uđe u Crnu Goru, Anton Nikiforov, savetnik glavnog tužioca Haškog tribunala Karle del Ponte, potvrdio je za Novosti, da Crna Gora ne bi bila kažnjena, jer nije članica EU. Komentarišući pozivanje vladike mileševskog na njegovu nedavnu sličnu izjavu Nikiforov za "Novostio" kaže da nije precizno citiran.
- Tužilaštvo je zahtevalo od Crne Gore da primeni mere EU, kojima se pojedinim osobama za koje se sumnja da pomažu haškim beguncima zabranjuje ulaz i prolaz kroz njenu teritoriju. Da se pridržavaju ove odluke, pozvane su kako države članice EU, tako i one koje su kandidati.

Pravi srpski heroj je ovaj Filaret, nema sta.
 
kad se neko nadje na nekoj listi haga kao simpatizer i pomagach
voli milosevica, i biva redovan na koktelima preminule partije mire markovic
uz to namiguje debelom vojvodi shekiju
puna mu usta o zapadnjackom zlu,sotoni i pederima
>
ne moze da ocekuje da ce biti docekan sa simpatijama, kao nevin popa,
i moze da ocekuje probleme

a cg ima pravo da nekog pusti, nekog ne...so...
 
Jerry Ropero:
vidim prepoznao si se antihristu. dal bi mogao da mi objasnis zasto mrzis vladiku filareta i srpsku pravoslavnu crkvu uopste? Sta je tebi SPC uradila da bi je toliko mrzeo i njenim vladikama prizeljkivao zlo?
СПЦ као институција ми се ништа није замерила, а то што ми појединци из те цркве нису баш најомиљенији опет не значи да сам антихрист.
 
Derer:
Buwahahahahaha..ministar unutrashnijh poslova a Mudza...Jusuf..pa oni su ga zabrazdili mnogo vishe nego shto sam i ja ochekivao,Milo izgleda bash morao da se odreshi za podrshku na referendumu....ja sam im davao bar 20-30 godina a izgleda da ako doguraju do 1 decenije bice dobro.:lol:

sledece godine kazu da ce svi dukljani koji se osunete platiti manji porez....
 
Jerry Ropero:
vidim prepoznao si se antihristu. dal bi mogao da mi objasnis zasto mrzis vladiku filareta i srpsku pravoslavnu crkvu uopste? Sta je tebi SPC uradila da bi je toliko mrzeo i njenim vladikama prizeljkivao zlo?

OPRAŠTAJTE!
KAJEM SE!

Svaki dan od kad ustanem pa dok ne legnem ponavljam mudre Šekijeve reči:
"Patrijarh je srpski izdajnik", "Patrijarh je srpski izdajnik", "Patrijarh je srpski izdajnik"...

 
nesha taxista:
On je punopravni građanin Crne Gore, u čemu je problem? A Filaret bi taman mogao malo i da smrša.
Ako ti mislish da je to "praksa"u svetu i da je to tek tako..sluchajno,pazi da se npr.na chelu CIA ne pojavi neko islamske veroispovesti...
Lepo je prichati besmislice ali neke stvari,ma koliko deklarativno se propagirale se NE rade ni na tom zapadu a kamoli ovde.
 
Шон:
sledece godine kazu da ce svi dukljani koji se osunete platiti manji porez....
Ne razumesh ti to,mi smo zatucani nacionalisti koji ne shvatamo kako funkcionishe demokratija.On je tu izabran legitimno bez politikantskog dila sa Shiptarima i sigurno radi u interesu CG kao drzave a mi samo podmecemo zlonamerne insinuacije bez osnova...i Azem Vlasi je npr.radio za dobrobit Jugoslavije a shto se to posle sasvim sluchajno promenilo,samo je stvar okolnosti.
 
Derer:
Jesu jesu..sigurno.:lol:
Ti i pokazuje koliko je CG demokratska drzava.:lol:
Ti bosnjaci kakvi , takvi su autohtono stanovnistvo u CG koji tamo zive stotinama godina i ima ih oko 17 % pa onda nije ni cudo da dobiju mesto ministra ,dok Jocicevi crnogorci u Srbiji su najobicniji uljezi i dahije koje je Tito navukao posle rata da cede krv postenom narodu kao direktori ,generali ,udbasi,cinkarosi ... a ovaj nas baksuz je uz sve to i obijac trafika pa je postao ministar za zaustavljanje kriminala .
 
Zato ja cenim Djukanovica sto je prekinuo tu blasfemicnu drzavnu vezu Srbije i CG od koje smo uglavnom mi Srbi iz Srbije imali samo stete dok su oni uglavnom imali koristi i to ogromne tako da je razdvajanje bilo prvi korak da ta losa praksa prestana ,jedino je zalosno sto se niko od nasih politicara nije setio da to sprovede nego su uz par casnih izuzetaka svi bili protiv ,pa nam je nezavisnost doneo Djukanovic i uz sve mane koje ima a one su mnogobrojne za to mu skidam kapu .
 
.....хехехе.......милојевићи су начисто скренули са ума.....



SPR:CGORA-FILARET-MUP
POLICIJA ĆE ODLUČIVATI O UKIDANJU ZABRANE ULASKA FILARETA
14.8.2007 8:45 PODGORICA (Tanjug) - Crnogorski ministar unutrašnjih poslova i javne uprave Jusuf Kalamperović najavio je danas da će policija odlučivati o ukidanju zabrane ulaska episkopu milesevskom Filaretu u Crnu Goru.

Kalamperović je rekao da još nije dobio pismo episkopa Filareta kojim traži da mu ukine zabranu ulaska u Crnu Goru i poručio da će to pismo, čim ga dobije, proslediti Upravi policije Crne Gore.




SPR:CGORA-FILARET-POLICIJA
VELJOVIĆ: POLICIJA NEĆE UKINUTI ZABRANU ULASKA FILARETU14.8.2007 18:04 PODGORICA (Tanjug) - Uprava policije Crne Gore neće ukinuti zabranu ulaska episkopu Mileševskom Filaretu, jer za to nije nadležna, naveo je danas u pisanoj izjavi Tanjugu, direktor policije Veselin Veljović.

Episkopu mileševskom Filareti zabranjen je ulazak u Crnu Goru jer s nalazi na spisku lica osumnjičenih da su pružali pomoć haškim optuženicima iz Srbije i Republike Srpske
 

Back
Top