Kako da legalno vozite auto na strane table u Srbiji

Dovla:
А како да будемо задовољни кад' је у пракси са СРБ дозволом могуће возити САМО СРБ таблице!!! Многи имају проблема и са рент-а-кар у страним земљама... неће да им дају ауто чак и са међународном дозволом... ова дозвола коју ћу ја извадити ускоро у РС је призната у ЦИПС систему и моћи ћу да возим било где ауто са било којим европским таблицама... а ови наши неће да уведу такве дозволе јер ће онда маса моћи прво да вози црногорце легално у потпуности, а и многи ће возити друге странце без пререгистрације јер је много јефтиније отићи у Немачку и два пута годишње ако треба (а не треба) него платити 40% овој (нећу рећи каквој) држави.


ma banda jedna lopovska demokratska gori su od SPS-a 10 puta.

Dok je bio Sloba mogao si barem kupiti kraden auto ili skinut sa osiguranja za male pare a sad trebas dati 20.000 za recimo 3 godine star auto i preko toga jos 10.000e , tj 3 prosecne srpske plate ovoj drzavi lopovskoj. E sto nece da se vrati Sloba pa da vozimo svi BMW M5 i Mercedes S600 za 3-4000e :mrgreen:

Salim se naravno, resenje bi bilo u smanjenju carine na 1% i liberalizaciji uvoza al bandi smo mi ovce za sisanje tako da od toga nema nista. Zato mora da se domisljamo i trazimo rupe u zakonu da bi izbegli da pljacku ove lopovske drzave.
 
Док РС не уђе на Белу листу не, него се може возити ауто регистрован у ЕУ по целој ЕУ, или нпр у Швајцарској (која није чланица ЕУ) возити на њихове таблице и сл... Само да напоменем да говорим о цивилним аутомобилима... са СРБ возачком (наравно међународном) се углавном могу возити само рент-а-кар док је управљање туђим возилом (неког физичког лица) практично немогуће са СРБ дозволом.
 
Vlado....ja u Italiji 7 godina vozim sa YU dozvolom i nikad me niko nije pitao za IT dozvolu i imam auto registrovan na svoje ime......
.....Vlado za sve to moras da imas prebivaliste u zemlji koje vozis auto,znaci ti sad uzmes vozacku RS i odes u Nemacku i vozis auto.....da,ako imas vizu i ako si se prijavio po dolasku u zemlju....

.......ili si mislio da sa tim autom dodjes i u RS a da nemas mesto prebivalista(na vizi) u zemlji odakle je auto...uzece ti auto odmah,bez razmisljanja i u RS , HRV i SRB.....ma svugde
 
Pa zato ti kazem...
...
..mesto prebivalista ti je vazno,a i ti koji dodjes si duzan da se prijavis u mestu gde boravis,svi stranci su to duzni (malo 'ko i radi to) kao i kod nas.....i mozes da vozis auto i za to vreme sto kratko boravis,pod uslovom da imas ovlastenje za upravljanje istog....
....hocu da ti kazem da vozacka nije nikakav uslov...
 
Dovla:
А како да будемо задовољни кад' је у пракси са СРБ дозволом могуће возити САМО СРБ таблице!!! Многи имају проблема и са рент-а-кар у страним земљама... неће да им дају ауто чак и са међународном дозволом... ова дозвола коју ћу ја извадити ускоро у РС је призната у ЦИПС систему и моћи ћу да возим било где ауто са било којим европским таблицама... а ови наши неће да уведу такве дозволе јер ће онда маса моћи прво да вози црногорце легално у потпуности, а и многи ће возити друге странце без пререгистрације јер је много јефтиније отићи у Немачку и два пута годишње ако треба (а не треба) него платити 40% овој (нећу рећи каквој) држави.
Zar nije bolje za samu drzavu(ne mislim kada kazem drzava na vladu,ljude koji tamo sede,nego narod cija je ta drzava)da se spuste carine i porezi pa da vise ljudi moze da uveze automobila i da se poboljsa vozni park?E,sad,zasto to nije u interesu?Jeste narodu ali nije onima koji drze vlast i ekonomiju i kontrolisu uvoz automobila ali narod je glasao 21.1 i sta se tu moze..uzivajte.
 
Jerry Ropero:
Svi su mišljenja da po ovom pitanju treba više uraditi Uprava za indirektno oporezivanje i druge službe, ali niko ne zna reći i šta treba da se uradi. No, nekako se stječe dojam da i ostale državne institucije nemaju puno informacija s kakvim su se problemom uhvatili u koštac. Direktor Uprave za indirekto oporezivanje Kemal Čaušević kaže za «Dnevni avaz» da su informacije o vozilima s Vanuatua itekako zanimljive i da će biti predmet provjere UIO. On kaže da Uprava pomoću odgovarajućih sistema može otkriti koliko ima ovakvih vozila, te da će biti ispitano da li u ovakvim slučajevima ima kršenja zakonskih propisa naše zemlje.
- Na ovu pojavu treba gledati kao na sve moguće modalitete izbjegavanja plaćanja indirektnih poreza. Ne znamo još obim pojave, ali ćemo istražiti. Vjerujem da provjere i otkrivanje evenutaualnih zloupotreba može otkriti kroz kontrolu upotrebe ovih vozila. Mi ćemo provjeravati obim ove pojave i preko našeg informacionog sistema provjerit ćemo broj ovakvih vozila – kaže nam Saudin Terzić, pomoćnik direktora u Sektoru za provođenje i poštivanje carinskih i poreznih zakonskih propisa Uprave za indirektno oporezivanje..
Terzić smatra da ovaj slučaj potvrđuje kako modaliteti prevara u domenu obaveza prema državi koji se primjenjuju u Evropskoj uniji samo preslikavaju u BiH.
- Kriminalci su veoma dobro obaviješteni na koji način kroz rupe u zakonu može izbjeći obaveze prema državi i napraviti zloupotreba – kazao je Terzić.
On kaže da se UIO ne može sam izboriti sa ovom, ali ni drugim sličnim pojavama.
Pojašnjava da je isključiva nadležnost policijskih agencija da u kontroli saobraćaja provjeri na koga je vozilo uvezeno i kako ga neko koristi.
Da se adekvatnim mjerama ovaj trend, ipak, može suzbiti potvrđuje i to da je australska porezna uprava ove je godine stavila u žarište svog rada obračun s izbjegavanjem plaćanja poreza i pranjem novca, a na njezinoj meti posebno je Vanutu.
[/B]
Samo mislim da ce sve to biti kratkog veka,ako su poceli od Bosne do Australije da razmisljaju kako im stati na put sa registracijama na Vanuatu,mogu misliti sta bi ovi ovde...
 
SargeBG:
Zar nije bolje za samu drzavu(ne mislim kada kazem drzava na vladu,ljude koji tamo sede,nego narod cija je ta drzava)da se spuste carine i porezi pa da vise ljudi moze da uveze automobila i da se poboljsa vozni park?

Треба да се спусте порези и царина на НОВЕ аутомобиле. Као кад је Грчка пре 6-7 година обнављала возни парк: нисжи порези, царина 1%. Кад будемо имали јефтина нова кола, нећемо ни размишљати о половним странцима. ;)
 
SargeBG:
Zar nije bolje za samu drzavu(ne mislim kada kazem drzava na vladu,ljude koji tamo sede,nego narod cija je ta drzava)da se spuste carine i porezi pa da vise ljudi moze da uveze automobila i da se poboljsa vozni park?E,sad,zasto to nije u interesu?Jeste narodu ali nije onima koji drze vlast i ekonomiju i kontrolisu uvoz automobila ali narod je glasao 21.1 i sta se tu moze..uzivajte.

tacno bilo bi bolje no drzava kad krene da lapa ne zna gde je granica tako da od toga nece biti nista. u normalnim drzavama carina je 1% na uvoz automobila a u lopovskim kao sto je Srbija je 20% ili 20 puta veca od normalnog.
 
SargeBG:
Samo mislim da ce sve to biti kratkog veka,ako su poceli od Bosne do Australije da razmisljaju kako im stati na put sa registracijama na Vanuatu,mogu misliti sta bi ovi ovde...

netacno sarge ovako nesto je potpuno legalno.

vec 15 godina razne offshore drzave dozvoljavaju registraciju jahti u njihovim drzavama a kao sto vidis 2 su od skora pocele da dozvoljavaju i registraciju automobila.

Da nije lopovskih drzava koje na registraciju jahte ili auta hoce da uzmu 30-40% od njegove vrednosti ne bi se ljudi cimali oko ovoga.

zamisli da imas jahtu vrednu 5 miliona eura i drzava Srbija ti kaze daj 2.5 miliona da ti registrujemo jahtu. Pa dal bi dao 2.5 miliona drzavi ili bi otisao i registrovao jahtu u Vanuatuu, Panami, Belizeu, Delawareu za par hiljada dolara?
 
Jerry Ropero:
tacno bilo bi bolje no drzava kad krene da lapa ne zna gde je granica tako da od toga nece biti nista. u normalnim drzavama carina je 1% na uvoz automobila a u lopovskim kao sto je Srbija je 20% ili 20 puta veca od normalnog.
Zasto su onda u Hrvatskoj polovni automobili 3-5 godina stari skuplji nego u Srbiji za nekih 10%?
Tamo nema ni SPS, ni Dinkica ,ni carine?
 
Jerry Ropero:
netacno sarge ovako nesto je potpuno legalno.

vec 15 godina razne offshore drzave dozvoljavaju registraciju jahti u njihovim drzavama a kao sto vidis 2 su od skora pocele da dozvoljavaju i registraciju automobila.

Da nije lopovskih drzava koje na registraciju jahte ili auta hoce da uzmu 30-40% od njegove vrednosti ne bi se ljudi cimali oko ovoga.

zamisli da imas jahtu vrednu 5 miliona eura i drzava Srbija ti kaze daj 2.5 miliona da ti registrujemo jahtu. Pa dal bi dao 2.5 miliona drzavi ili bi otisao i registrovao jahtu u Vanuatuu, Panami, Belizeu, Delawareu za par hiljada dolara?
Dobro,nemas bas jahtu vrednu 5 miliona ali razumem te,jednostavno te ta lopovska drzava natera da trazis rupe,tako je sa svima,od bogatasa koji razmisljaju sto ja ovo sto sam stekao da dam toliki novac drzavi do obicnih ljudi,koji imaju na cg ili dvojna drzavljanstva,na Bosnu i sve kombinacije koje vrtimo na ovoj temi,citaj Jocicu,siso obijacka :D !!I Ostali,stacemo vam u kraj!
 

Back
Top