Gde pecati?

Gde volite da pecate

  • Reke

  • Jezera

  • Bare

  • Kanali

  • More

  • Tamo gde ima ribe

  • Tamo gde je mirno

  • Tamo gde nema čamaca

  • Tamo gde nema ljudi


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

CTAHOJKO

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.684
Obzirom da je ova tema prethodno lokovana, evo ponovo iste.

Gde pecati? Interesuju me neke lepe mirne vode sa lepom prirodom i to u krugu od 50-60 km od Beograda.
 
Juče neki tip na Tamišu kod Opova iz čamca uhvatio tri soma od tri do pet kila.Koliko sam video sa obale čini mi se da je pecao na čikove.Ja sam za dva sata blinkerisanja imao jednu štuku impozantnih dimenzija-15 cm i 150 grama.
 
Stanojko,znas i sam sto dalje od Beograda to bolje!!Ta distanca o kojoj ti pricas je taman negde na granici.Ja volim da idem na Tisu kod KnicanaKnicani su ti prvo mesto posle Perleza i tamo se stizenaravno Zrenjaniskim putem.Sta da ti pricam o Tisi sem da da ti kazem da je to(kao sto verovatno znas) jedina preostala reka kod nas koja svake godine "cveta".cak su ove godine o tome pravili reportaze na TV-u.reka je tamo siroka,cista,ima ribe,ima sve vrste ribe,ljudi su mirni i ima mesta gde mozes da ozivis osecaj da si sam na svetu.Probaj,malo je dalje ali vredi...
 
Uglavnom kanali i reke :)

Evo posto sam iz Beograda i vec preko 20 godina idem na pecanje u okolini mozda ti mogu ja pomoci...

Dakle ovako: Sava i Dunav su ti najblizi. Ljudi pecaju svuda. Nekada popularno mesto na Savi je bio zimovnik za camce kod Ade (sidjes na stanici, krenes ka ostrvu onim putem kuda svi idu i umesto levo ka jezeru skrenes desno i tu se odmah raspremis). Radila je krupna babuska i poneki saran, neizbezan cverglan ali krupniji (200+g). Pecalo se na uglavnom na plovak mada je moglo i dubinski ko voli. Zabacivalo se do samih camaca i tu se pecalo. Ako te ne mrzi uvek mozes do Taloznika a kako cujem uskoro ce biti dozvoljen i ribolov na samom jezeru koje je poribljeno pocetkom godine. Na Savi se pecalo i na keju od 25. maja do Brankovog mosta (uglavnom smudj i som), potom na delu keja od Brankovog mosta do Gazele ali sa Novobeogradske strane, pa od bloka 45 nasipom van grada koliko te noge nose (tu ima i kanal "Galovica" na kome nisam pecao ali mnogi ribolovci ga cesto posecuju, ides nasipom sve dok ne naidjes na pumpu...)... Naravno tada nije bilo splavova kao danas ali mi se cini da se jos uvek moze pecati tu.
Sto se Dunava tice, Izdvojio bih deo iza kartonke "Avala". Ide se Visnjickom ulicom pa se jedan semafor pre garaze GSP-a skrene levo... Nekada se tu moglo pecati i na Dunavcu ali su taj deo obale "uredili". Od tada nisam bio na Dunavcu pa ti ne mogu reci koliko je pristupacan za ribolov. Nekada je to bila sumica, mnogo lepih mesta. Lovila se stuka, babuska, deverika... Tu kod Kartonke, na Dunavu, ima bas svega i dosta se pristojno lovi. Naravno moze se produziti i do Visnjice i do Velikog Sela ali se meni vise svideo ovaj deo iza Kartonke. Inace sam Dunav je vrlo pristupacan. Moze se pecati i u Batajnici, Banovcima... Sama ribolovna mesta je relativno lako naci (po sistemu: "Kud svi tud i mali Mujo") a meni se zaista retko desavalo da se vratim sa Dunava bez ijednog udarca.
To bi bilo otprilike to sa "ove" strane Pancevackog mosta. Sigurno sam nesto zaboravio ali ne marim, vec ce me neko dopuniti :)
Kada predjes Pancevacki most ulazis u Raj za beogradske ribolovce. Odmah cim se predje most, sa leve strane, moze se doci do "kubika". Udubljenja uz nasipe koja zadrzavaju odredjenu kolicinu vode tokom cele godine, a na prolece kada se voda povuce zadrzavaju i podosta ribe. Na zalost krivolov cveta i na kubicima pa se jako brzo riblji fond u njima svede na poneku babusku i mnogo sitnih cverglana. Inace kubika ima duz celog dunavskog nasipa, pitanje je samo koliko su pristupacni. Malo dalje, nasipom, od ovih kubika se nalazi Jojkicev dunavac. Sjajno mesto za lov stuke i krupne babuske, jedina mana je sto tamo komarci ne grizu nego odmah sakate. To je moje iskustvo, voleo bih da me neko ispravi. Jojkicev dunavac odvaja ostrvo Capljara (tako ga vikendasi zovu) od kopna. Na samom ostrvu postoji jezerce koje je prepuno ribe, Medjutim da bi se do njega doslo potreban je camac i vodic. A vecina vikendasa ljubomorno cuva to jezero od "stranaca". Doduse kad vidim sta se desava sa mnogim vodama ne mogu da im zamerim.
Ako se nastavi od Pancevackog mosta pravo ka Pancevu ima jos par lepih mesta. Ako se ide nasipom moze se oprobati sreca na par lepih kubika, a ako se ide putem moze se stici do nekog od kanala sistema Sibnica. Prvo zgodno mesto je "kod stare kuce". Na zalost drugacije ne znam da objasnim. Kada se ide ka Pancevu, posle jednog od semafora sa desne strane ima stara oronula kuca. Tu se skrene i ide se kolima do rampe. Uz rampu sa desne strane nalazi se pumpa. Odatle se peske popne na nasip pa nasipom se nastavi malo ka Pancevu i prvim puticem se sidje sa nasipa ka Dunavu. Tu se nalazi Ilicev dunavac. Mesto bogato ribom, stukom pre svih, ali se ne moze prici kada je visok Dunav, i ne moze se pecati kada se nakupi zabokrecina... Drugim recima povelik je rizik izaci na tu vodu, ali ako se dodje i moze se pecati onda se moze ocekivati i pristojan ulov. Prosle godine sam dolazio na Ilicev dunavac negde u oktobru, imao nekoliko stuka na "Pace" ali sam video i neke drvosece kako krce sumu... Nadam se da nista nisu zidali tamo u medjuvremenu. Ako se produzi Pancevackim putem dalje doci ce se do mostica preko glavnog kanala sistema Sibnica. Tu se nekada lovila pristojna stuka i poneka bas krupna babuska. Na zalost taj kanal je vecim delom zarastao u travu pa malo ko tu dolazi na pecanje. Do tog kanala postoji i gradski autobus 108. Dalje se stize u Pancevo pa iz Panceva se moze dalje ka Jabuci (Tamis), Ivanovu(Dunav, Dunavac), Tomasevcu(Tamis,DTD)...
Ako se od Pancevackok mosta nastavi Zrenjaninskim putem ulazi se u mrezu kanala Jabuckog rita. Na samom putu se prelazi preko kanala Sebes. O njemu sam kao dete slusao mnoge price ali se nikada nisam uverio u istinitost tih prica pa sam jos davno odustao od kupanja glisti na tom kanalu. Malo dalje je raskrsnica Borca/Ovca.
Ako se skrene za Borcu i ide tim putem sve do nasipa uz Dunav, preci ce se nakoliko kanala (3) u kojima riblji fond varira iz godine u godinu. 1. kanal je bio sjajan sve dok ga nisu "produbili" i bukvalno ocistili... na 2. nisam nikada pecao jer je suvise uzak za moj ukus a na 3. je nekada radila samo krupna babuska. I taj kanal je zarastao u travu uglavnom. ako se kod 3. kanala popnes na nasip i produzis putem (dobar put utabali ga kamioni) pravo izlazis na sljunkaru. Par puta sam tu pecao, uglavnom smudja. Malo dalje nasipom se izlazi na "Plazu". To je pescani deo obale gde se borcani kupaju leti. Prekoputa je jedno ostrvce, ali ima i dosta lepih mesta za pecanje. Do Borce imas bus 104 pa peske... Poneka 104 ide i dalje, do sela Crvenka koje se nalazi posle 3. kanala. Treba dobro prouciti red voznje. Mada 95-icom se moze doci do onog prvog kanala ali je mostic daleko ako se zeli preci preko....
Ako se skrene za Ovcu, treba ici sve do same Ovce i skoro do izlaza iz sela. Kod diskonta **** se skrene levo i putem kroz njive se dolazi na jedan od boljih kanala u okolini Beograda. Kanal je pun bele ribe, karasa (pravog karasa), stuke i nazalost cverglana. Ovde ide bus 105.
Pravo Zrenjaninskim putem se dolazi do raskrsnice Kovilovo/Jabucki rit.
U Kovilovu ima par manjih kanala ali ako se izadje na nasip moze se doci do mnogo sjajnih i pristupacnih kubika za pecanje. Treba probati.
Duz puta ka Jabuckom ritu se proteze kanal, isti onaj iz Ovce ali se riblji fond podosta razlikuje od dela do dela kanala. Popularno mesto je bilo "kod Zute kuce" i kod mosta. Kada se predje most levo, putem uz stale se stize na Tamis. Za Jabucki rit i za Kovilovo vozi gradski autobus 106.
Dalje Zrenjaninskim putem se prolazi kroz Padinsku skelu (bus 101), kraj Vrbovskog(bus 102), Besnog foka, PKB Dunavca pa se stize do Cente. Gde god da se skrene sa puta stize se na neku vodu za ribolov... Pre skretanja za Opovo se nalazi motel Japanski cvet. Tu se proteze cuveni Opovacki dunavac od Dunava do Tamisa. Nekada mesto koje je obilovalo kapitalcima danas tek ponekada neko nesto ulovi. Posle nasipa se na Opovacki nastavlja Dudin dunavac. Mesto prepuno ribe ali jako nepristupacno. Opovo je jedno od popularniji mesta na Tamisu za beogradske ribolovce izmedju ostalog zato sto mogu gradskim autobusom (107,109) do Japanskog cveta pa posle peske. 107 ide do PKB Dunavca, 109 do Cente.
Karas, kanal koj prolazi ispred Cente, povezuje Dunav i Tamis, je nekada bio sinonim za ribnjak. Do samog kanala se moglo doci autom, i uvek se moglo upecati nesto... ja licno sam tamo ucio da pecam. Jos u vreme dok nije postojala 109, isao sam 107 do Dunavca pa peske... i nije mi bilo tesko. Danas vise ne idem... Od kako su istrebili mrezama prebogat riblji fond place mi se kada ne mogu ni jednu babuskicu da upecam... a secam se kako je nekada bilo. Kazu ljudi da se i danas moze po nesto upecati... Ali samo ponesto. Kada se predje most i krene levo nasipom sa druge strane Karasa imaju 2 jezera i par kanala... Bio sam par puta ali nisam se odusevio. Dalje se od Cente moze nastaviti ka Titelu (Tisa), Zrenjaninu (Begej), Farkazdinu (Tamis)... zavisi od afiniteta.

Eto toliko od mene. Veci deo mesta koje sam ti opisao sam obisao peske... Danas retko idem na pecanje. Stigle godine i obaveze ;) ali ako i odem i ako sam u Beogradu to je na Dunav iza Kartonke, u Opovo ili Farkazdin na Tamis, u Ovcu na kanal... Na Dunav u Novom Sadu idem mnogo cesce (jednom mesecno :)) jer slobodno vreme uglavnom provodim tamo...

Nadam se da je ovo bar malo od koristi...
 
Brate 2big, ovaj izvestaj ti je 2big i veliko hvala na tome. Voleo bih da stignem sad u sezoni da sve obidjem, ali idemo jedno po jedno.

U medjuvremenu sam odlazio na jedno uredjeno pecaliste, koje ipak nije bazen sa ribama poput Debeljace i slicnih mesta. Iako sam slusao o mnogim trofejima uhvacenim tamo, ja se nesto nisam napecao komada, izgleda da sam masio dane kada je riba radila, ali sam uzivao u miru i tisini. Vodio sam i klince, bez bojazni da ce upasti u vodu ili blato. Po meni je za odmor i pecanje extra. Pored Zimovnika u Ivanovu, ovo mi je omiljeno za sada. Jezerce je u Banatskom Karlovcu, pa procni(te) kako je:

b1yi0.jpg

b2xm7.jpg

b3ru3.jpg

b4ol6.jpg
 
peca259:
Juče neki tip na Tamišu kod Opova iz čamca uhvatio tri soma od tri do pet kila.Koliko sam video sa obale čini mi se da je pecao na čikove.Ja sam za dva sata blinkerisanja imao jednu štuku impozantnih dimenzija-15 cm i 150 grama.

Šta je to čikov? Da nije možda isto što i peš?
 
CTAHOJKO:
Brate 2big, ovaj izvestaj ti je 2big i veliko hvala na tome. Voleo bih da stignem sad u sezoni da sve obidjem, ali idemo jedno po jedno.

Ma izvini, htedoh ukratko ali se oduzilo... mada kad bolje razmislim i jesam napisao samo u grubim crtama :)

Nego kazi mi koliko je dnevna dozvola na ovom jezercu... Mozda povedem par prijatelja na izlet tamo :)
 
Dnevna dozvola je 400 din, a nocna 300. Mislim da je noc bolja za saransko pecanje. Inace riba koju nosis se NE placa, samo mozes da poneses jedan komad, i to izmedju 1,5 i 4 kg, cini mi se. TO vazi za sarana i amura, a za ostalu ribu, isto 1 komad, ali nisam siguran za kilazu. Mirno je i pristojno i ljudi su veoma korektni.
 
Bio sam u Banatskim Karlovcima na tom jezeru,zove se Beli bager.Epilog:amur 5 kg.,saran 3.9kg.,saran 2 kg.-golac,saran 1.2 kg-golac.Jezerce je lepo ali sam imao isuvise komercijalni trip,osetio sam nekakvu teskobu,ne znam...Nedaleko od Karlovaca je kanal DTD.Gde god da uhvatite mesto-banja!bacaju malo mreze poneki(koliko sam cuo) ali nista strasno.Priroda je extra,probajte...
 
MaGnEt:
Bio sam u Banatskim Karlovcima na tom jezeru,zove se Beli bager.Epilog:amur 5 kg.,saran 3.9kg.,saran 2 kg.-golac,saran 1.2 kg-golac.Jezerce je lepo ali sam imao isuvise komercijalni trip,osetio sam nekakvu teskobu,ne znam...Nedaleko od Karlovaca je kanal DTD.Gde god da uhvatite mesto-banja!bacaju malo mreze poneki(koliko sam cuo) ali nista strasno.Priroda je extra,probajte...

Taj DTD kod Karlovca je fenomenalan potez, gde god da uvatis mesto, a ima ih 5 :shock: super je. Salim se, prilaz je malo tezak, ali je priroda nezaboravna, nema nikoga, pa ni camaca, ni ljudi. Mada ubi babuska i to krupna. Kao cverglan, nista sem nje nemozes da zakacis... :lol: Ja i nisam bas neki expert za fishing, ali volim prirodu, tamo sam se nauzivao. Pa da dodam DTD kod karlovca u moji licnu preporuku.

I jos nesto, Farkazdin... To mesto je malo postalo previse IN za moj ukus, mislim previse ljudi, ja tu osecam teskobu. Ali je sjajno za kamp i visednevni boravak u prirodi. Ima sve sto covek pozeleti moze, samo camaca ima puno i riba je naviknuta na kukuruz. Oni seljani tamo bacaju tone u vodu. Ali takodje preporuka.
 
Крими Миле:
Није, то је рибица (врло живахна) коју сом обожава мада смо ловили и сумђа на њега.

Cikov je koliko ja znam zakonom zasticen jer je ugrozen i ne sme se loviti, sto znaci ni koristiti za mamc!
To sam cuo pre neke godine i ne znam koliko je podatak relevantan!
 
Dnevna dozvola je 400 din, a nocna 300. Mislim da je noc bolja za saransko pecanje. Inace riba koju nosis se NE placa, samo mozes da poneses jedan komad, i to izmedju 1,5 i 4 kg, cini mi se. TO vazi za sarana i amura, a za ostalu ribu, isto 1 komad, ali nisam siguran za kilazu. Mirno je i pristojno i ljudi su veoma korektni.

E pa bio ja da vidim ovo jezerce... Vozio se dobrih 70ak km do tamo. Nisam mesecima bio na vodi pa sam resio da idem tamo gde moze nesto i da se upeca... Pomislih: Bas mi je doslo da pecam malo sarana na plovak! Kako sam se za*ebo!
Em sam ub'o dan kada je bilo takmicenje u lovu sarana, em za 2 dana svi takmicari zajedno su imali 8 amura i 1 sarana i to sve dan ranije, em sam pokis'o, em nisam imao ni jedan udarac. A i kako bih kada su oni "profesionalci" na'ranili ribu. Svako od njih je bacio za prihranu boile u vrednosti 100-150 eur!? Bre kakav je to hobi!? Ja da prodam auto ne bih mogao da pecam sa njima... Uz sve to jezero ima skroz cudnu konfiguraciju , ima rupe na nekim mestima odnosno grebene na drugim i ko prvi put dodje na vodu bez vodica moze da se slika. Da ne pricam sto od bele ribe nije bilo ni traga ... zato cverglana od celih 5 cm ima a bogami i poneka suncica. I tako meni propade vikend...

Na zalost ne mogu ga nikome preporuciti. Mozda ako neko misli da je majstor u lovu sarana i da ga moze uloviti i tamo gde ga nema... Neka oproba srecu na ovom jezeru... Da se razumemo, ribe u jezeru ima, ali je naviknuta na odredjenu vrstu hrane koja prevazilazi domene ribolova iz hobija. Moj rezon je da ako odes na komercijalnu vodu, i ako je ulov ogranicen na neki nacin (kao ovde) onda se ne sme desiti da ceo dan niko nista ne ulovi. Bio sam na slicnim vodama u BiH i Hrvatskoj i znam o cemu govorim. Na stranu sto na obali uredno ima kafance i sto okolni mestani dolaze ne jezero na piknik i sl... Kao da sam pecao na novobeogradskom keju! Ne verujem da cu opet otici tamo...
 
Evo mesta na kojima sam bio u okolini beograda.

Tamis kod Opova.
1. Vir na krivini Tamisa. Nalazi se na kraju Opova kod Hotela. Moguc Prilaz Kolima. Dubina preko 12 (dvanaest) metara. Garantujem kapitalce.
Kad riba Radi ima svega. Som, smudj, saran babuska, deverika... Sve krupno. Zackoljica je da ima puno zakacki koje je tesko izbeci.Ko uspe da zabaci dovoljno daleko i ne zakaci granu taj izvlaci ribu sigurno.
2. Tamis izmedju Opova i Barande. Na pola puta od Opova ka Barandi skrene se levo u njive, kod napustenog vocnjaka. Peske pola sata, kolima 10 minuta.
Kolima moze samo ako prethodna tri dana nije padala kisa ili ako idete terenskim vozilom. Ima preko 10 lepih mesta za pecanje.
Radi saran i ima bas, bas krupnih, pa predlazem da nosite bas jaku opaku opremu. Radi stuka, saran, babuska, deverika...
3. Stari (mrtvi) Tamis izmedju Opova i Barande. Na pola puta do mesta pod rednim brojem 2. nalazi se stari tok tamisa koje je super za stuku i babusku.
Na svim ovim mestima Lovi se na plovak 4 grama ili hranilicu na kukuruz ili glistu. Za stuku 80-100 cm od dna keder na dubinca i sa olovom preko 50 grama. Ako pocne da vam se kaci sitan bandar na glistu odmah predjite na kukuruz. Koristite hranu za primamu sa aromom meda ili vanile. Najlon za dubinca nikako tanji od 0.35 nosivosti ne manje od 8 Kg.
 
Ja volim da pecam negde blizu prodavnice... Posto kad idem na pecanje sa drugarima, obicno ja idem u radnju i dovlacim pivo.
Posto inace ne znam da pecam... idem cisto da bi se zezao i uzivao kraj reke...
 
Alo majstori jel zna bre neko da li negde radi riba i da je ok a da nije 500km od Beograda,mislim na ove mirne vode pošto su reke poludele,ajd neki savet išlo bi se sutra....
Poz!
 
Gulum,mozes da probas na Knicu,to ti je oko Kragujevca,javlja se deverika,karas i bodorka.Ali ako ides tamo obavezno ponesi crvene larve,jer oni tamo na knicu koji pecaju,mislim starosedeoci,neznaju za taj mamac.A ako ces da pecas soma mada mislim da slabo radi ponesi durdubak,pijavicu,ili navataj keder.Raspitaj se malo oko ovih bara,neznam gde zivis,ali oko beograda imaju dobra mesta.Potrudi se malo i tu je riba.A ako ides na Knic obavezno larva!!!!! pozz B I S T R O
 

Back
Top