Sat u Windows-ima mi brljavi i ne pokazuje tačno vreme

dakyorlando

A picker, a grinner, a lover, and a sinner
Moderator
Poruka
40.000
U poslednjih par dana nešto mi nije u redu sa satom, naravno govorim o ovom što stoji u donjem desnom uglu... Čini mi se da se zaustavi kad isključim računar, jer kad ga narednog dana upalim vidim da kasni bar par sati! Ja ga namestim opet prema tačnom vremenu, ali posle izvesnog vremena, posle dan ili dva, opet ista priča. Kako da proverim da li je negde uključena opcija za rad sata kada je komp isključen? Šta bi mogao da bude uzrok grešci jer do pre par dana sat je najnormalnije radio?
 
Ma na matičnoj ploči postoji baterija koja služi da održava neke stvari dokle je računar isključen kao što su podešavanja u BIOS-u i sat.Pošto ne znaš ni šta je matična ploča najbolje je da odneseš komp u neki servis gde će ti je zameniti za 5min.Što se cene tiče stvarno ne znam nikad je nisam kupovao nije više od 200-300din predpostavljam.
 
Da li ces moci sam da je zamenis to je vec pitanje na koje niko ne moze da ti da odgovor.

CMOS Baterija se nalazi na ploci:

Maticnaploca.jpg


Kad otvorish kuciste i pogledas plocu, naci ces je. Izvadi bateriju ( nemoj na silu da je vadis, pronadji joj caku ) idi u neku prodavnicu sa baterijama ili cak neki komp servis i trazi istu takvu. Posle je samo stavish u leziste i to je to.
Ne kosta puno - 100-200-300 dinara. Uostalom, ta baterija traje i traje, pre ces kupiti nov komp nego sto ce ti ponovo crci :mrgreen:
 

Back
Top