bol u grudima

H

Halle

Gost
[/b
Osecam bolove desne gornje stranje tela. ne znam da li je srce u pitanju ili dojka, uglavnom ne mogu da disem, osecam aritmije, desna ruka mi se koci,podrhtava, bolovi u lopatici... ??? Imam 26 godina :(
 

To traje od pre tri dana, samo sto je sinoc i nocas bilo intenzivno, cak nisam mogla ni da spavam. osecam i vrtoglavicu. Inace, i ranije sam osecala slicne simptome, ali u manjem intenzitetu, s vremena na vreme, tako da sam to ignorisala. By the way, pusac sam, mozda ima neke veze sa tim!? Osecam ubrzan rad srca, aritmiju, malaksalost, ruka mi je teska i boli me, a plasim se da odem kod lekara :cry:
 
Jesi li pod nekom vrstom stresa?
Sve zajedno tvoji simptomi se ne mogu prepisati necem konkretnom,bar ne tako napamet bez laboratorijskih analiza.
Posto si mlada,probodi ili bolovi koje ti opisujes mogu biti uzrokovani anemijom,to je ono najcesce sto bi islo sa tom vrtoglavicom , malaksaloscu i lupanjem srca.Sad sto se tice aritmije,jesi li bas sigurna da ti preskace srce?Mlada si pa zato pitam da li bas osecas preskakanje,nepravilan rad ili samo utisak da ti srce toliko lupa da ce iskociti iz grudi,to su dve razlicite stvari.E sad to kocenje i podrhtavanje ruke,samo jedan ruka ili obe.Da ti se tresu obe ruke to bi vec moglo da znaci nesto ali jedna...
Tebi treba jedan kompletan pregled,nalaz krvi,urina i ekg.To pod obavezno a onda hormoni stitaste zlezde,mozda i test na koksaki koji vec par puta ovde pretresamo...pa tek nakon toga se moze reci sta ti je.
Ali strah ne sme da ti bude izgovor da ne odes kod lekara.
 
Kad smo vec kod toga, eto i meni se cesto (da ne kazem svakodnevno) desi da imam cudne bolove u predelu grudi... Ponekad mislim da to misic boli, ali mi se nekad cini da je nesto 'dublje'... Inace bol se manifestuje na mestu izmedju ramena i srca, s' prednje strane (negde ispod tetive misica)... Zivim sto zdravije mogu, ako iskljucim pusenje (a bas pusim kao turcin), i nedovoljnu fizicku aktivnost... Srce ume da mi se razlupa, ali ne bih to nazvao preskakanjem ili aritmijom... Pritisak mi je uglavnom u 'normali' (bar po mojim pojmovima), ili nesto ispod (varira od 115/80 do 140/90)... Delimicno sam malokrvan, ali nista preterano strasno (po recima doktora)

Najcesce sa taj bol, mada je vise nelagodni osecaj, javlja ujutru, i vec do popodne se izgubi...

Pa eto, mozda dr ima neku sugestiju... Ovo mi ne deluje kao stvar za odlazak kod doktora (mada bih trebao da skoknem cisto da proverim krvnu sliku jer mislim da imam povisen holesterol), a i obzirom na moje godine ne verujem da mi srce otkazuje, ali eto, cisto da budem siguran...

Hipohondrija nisam, ali eto, volim da budem siguran da nije nista ozbiljno (koliko se to moze utvrditi na osnovu recenih simptoma)...
 
To lici na bol medjurebarnog misica i kod mladjih osoba se odmah javi strah da je srce u pitanju,opis ide kao ubod nozem ,neprijatan bol ali nista sto zahteva neku posebnu terapiju.Naravno da me pogresno ne razumete iza takvog bola se mogu kriti jako ozbiljne stvari ali s obzirom na godine forumasa koji postavljaju pitanje nije potrebno sad nabrajati takve stvari jer da je to ne daj boze,ne bi sedeli ispred kompjutera nego bi jurili u urgentni centar.
 
imam 28 god iosjecam bol u grudima nekada vise na lijevoj strani nekada u prsa a nekada na desnoj strani radio sam ekg vise puta krv su mi provjeravali prepisali su mi neke terapije ali nepomazu bol i dalje imam kao da me neko bide iglom hvata me panika i cesto mislim gotov sam srce je u pitanju nekada se znojim srce mi pocne lupati brzo zivim u austriji radili su mi ekg 3 puta cak i na biciklu ekg i vele da srce nije misici kazu da su u pitanju ali mene mozak i dalje ide na srce vjerujte nevjerujem ja ovim swabskim doktorima oni nemaju pojma

:hahaha:idem na elektro terapije bol mi je vec nestao ali i dalje u toku dana osjecam kako me nesto bode ko igla i na lijevoj i desnoj i u prsima uza stepenice se nenormalno umaram imma m ojsecaj da ce mi srce prestati raditi htio bih vas pitati koliko je ekg tacan i moze li ekg da bude tacan a da nesto sa venama nije u redu unaprijed zahvaljujem
 
Pokusaj da koristis interpunkcijske znake i osnovna pravila pravopisa kako bismo te lakse razumeli.
EKG je potpuno tacan samo moze netacno da se procita.
Ali posto vidim da je tebi dijagnoza vec postavljena s obzirom da i terapiju primas, nemas se cega bojati, opusti se i veruj doktorima.
 
Molim vas za pomoc.Grudi su pocele da me bole pre 15 dana,ali ne osecam bol vec samo kada ih dodirnem i to me isto bole i jedna i druga.Kada ih dodirnem bol je bas jak.Nike mi se to desavalo do sada pa sam se zabrinula.Hvala!!!
 

Back
Top