Волимо Србију више но себе саме!

Premijeri Srbije i RS uživali na Saboru trubača, Koštunica poručio da je centar Srbije u Guči, a Dodik da Srbi iz RS vole Srbiju više nego sebe same

GUČA - Predsednik Vlade Republike Srpske Milorad Dodik otvorio je juče u Guči finalno takmičenje trubača, a sa pozornice je hiljadama ljudi na gučanskom stadionu poručio da i on i narod Republike Srpske Srbiju vole više nego sami sebe!

- Dolazim iz RS da vam kažem da volimo Srbiju, da joj želimo sve najbolje, da živimo za njeno dobro i njenu snagu. Pokazali smo da smo jedan narod, da nas Guča spaja, da Guča pokazuje koliko smo kao narod željni radosti. Guča je radost, Guča je pesma i Guča mora da pokaže svetu šta je Srbija, šta su Srbi, šta su ljudi dobre volje - rekao je premijer Dodik. Predsednik Vlade Republike Srpske na glavnu pozornicu Guče izašao je u pratnji premijera Srbije Vojislava Koštunice i ministra Velje Ilića, koji se prvi obratio saborašima porukom da je Srbija za pet dana u Guči svima koji je mrze pokazala da smo mi kao narod uopšte - mirni, dobri i gostoljubivi.

Premijer Koštunica nije se sa pozornice obratio saborašima, već je samo nekoliko puta ljubitelje trube pozdravio visoko uzdignutom rukom.

- Guča je prestonica Srbije i najveći grad u ovom času koji oličava pravo raspoloženje i ambicije naroda - izjavio je premijer Vojislav Koštunica novinarima. Predsednik Vlade je po dolasku na završnicu Dragačevskog sabora trubača u Guči rekao da ta varošica spaja narode iz čitavog sveta, a posebno Srbije i Republike Srpske.

- Guča je zasnovana na autentičnim vrednostima, gde se spajaju tradicija i moderno, što potvrđuje i broj mladih koji prisustvuju manifestaciji - rekao je Koštunica.

MILE NE ŠTEDI, VOJA CICIJA

Malo pre premijera iz hotela su izašli i zadovoljni trubači. Nisu hteli da kažu koliko su para predsednici Vlade Srbije i Vlade Republike Srpske ostavili dok su ručali u Guči, ali imali su kratak komentar:
- Dodik galantniji od Koštunice! Nije štedeo!





Dvojica premijera stigli su u Guču malo posle podneva, pravo u najveću vrevu, među narod i trubače. Prošetali su nakratko gradskim ulicama, Dodik je svratio i u kafić preko puta gučanskog SUP. Onda su se, po tradiciji, preselili u hotel "Lučani", na kraju varošice. Novinarima je pristup u hotel bio strogo zabranjen, ali, koliko se kroz odškrinute zavese moglo videti, unutra su sem dvojice premijera na ručku bili i prestolonaslednik Aleksandar Karađorđević sa suprugom Katarinom, ministar Ilić, njihovi najbliži saradnici...
Ručak je, dok nisu stigli trubači, počeo u strogoj tišini, napolju. Na Guču i saboraše, nekako u isto vreme, stuštila se žestoka oluja, kiša je lila kao iz kabla, duvao je jak vetar, sve dok unutra trubači nisu grunuli: "U boj krenite, junaci vi, kren'te i ne žal'te život svoj..." Uz trubače brzo je nestalo oblaka nad Gučom. Kada su se kojih pola sata kasnije premijeri pojavili ispred hotela, već je nad Dragačevom naveliko sijalo sunce.

U međuvremenu, iz separea hotela gde su na ručku bili premijeri i prestolonaslednik jedna za drugom ređale su se, uz miris kupusa i jagnjetine, dobre stare srpske pesme. Od "Stani, stani, Ibar vodo", preko "Jelke krivodelke", "Đurđevdana", do Hankine "Ja te pjesmom zovem", koja je na repertoaru verovatno bila na inicijativu premijera Dodika...
- Ej, milovanje moje kraj Morave... - odjekivalo je iznutra.
Pre dvojice premijera iz motela je izašao vidno raspoložen Dobrivoje Budimirović Bidža, koji je novinarima naročito naglasio da je ministar Velje Ilića doprineo tome da Guča postane ovo što sada jeste...

0131%20beta.jpg


nema bez dodika guce :lol:
 
minos:
Да,али они то далеко више показују...верујем да их све ово око Косова занима далеко више него Београђане...

Slažem se...i sa onim gore da je u RS srpstvo ugroženo, pa da je samim tim i izraženije, ali ne možeš sve Beogra]ane da trpaš u isti koš :smile:

Na temi FENOMEN sam opisala slučaj babe Hrvatice, koja je od Srbije uzela sve što se moglo uzeti...od stana od preko 100 kvadrata, super penziju i svašta nešto i na kraju svu svoju imovinu ostavlja nekoj lopini hrvatskoj, izbeglici tzv iako ima svoju rodbinu u Dalmaciji, al' razlog je : " Pa ona je 'rvatica k'o i ja"...toliko o tome ko se sve naziva Beograđaninom. Mi pravi svakako volimo svoju zemlju i svoju naciju. :smile:
 
a33:
gledam juce taj tv prenos,.
i ne mogfu od muke da se nacudim.
ljudi,zasto?evo zasto:
1.dodik dize 3 prsta!on Srbin?on koji je sa baba Biljanom Plac\vsic izdao i prodao sve sta se moglo izdati jos 2000-2001g.,.pa i sada nas gura u unitarnu bh,...taj ratni profiter,sada je Srbin jer dize 3 prsta?jadno!!
2.on voli Srbiju?
1. Dodik je jedina prepreka unitarnoj BiH, buduci da su se SDS-ovci pokazali kao korumpirani i nesposobni.

On ratni profiter? Kol'ko ja znam, za vreme rata je jedino on u RS imao mooda da saspe Karadzicu u lice da je *****, i da, ratni profiter.

2. On voli i bori se za RS, da li voli Srbiju potpuno je nebitno .

Debelom ne moze da prismrdi ni jedan politicar sa ovih prostora i gradjani RS (Srbi, Bosnjaci i Hrvati) su srecni sto ga imaju.
 
Yopa:
1. Dodik je jedina prepreka unitarnoj BiH, buduci da su se SDS-ovci pokazali kao korumpirani i nesposobni.

On ratni profiter? Kol'ko ja znam, za vreme rata je jedino on u RS imao mooda da saspe Karadzicu u lice da je *****, i da, ratni profiter.

2. On voli i bori se za RS, da li voli Srbiju potpuno je nebitno .

Debelom ne moze da prismrdi ni jedan politicar sa ovih prostora i gradjani RS (Srbi, Bosnjaci i Hrvati) su srecni sto ga imaju.

Često pomislim da i nama ovde treba jedan Dodik...u pravu si...koliko sam ja upratila, čovek zaista ima m.uda da se suprotstavi onoj bošnjačkoj bagri. :smile:
 
SANDRINAbg:
Često pomislim da i nama ovde treba jedan Dodik...u pravu si...koliko sam ja upratila, čovek zaista ima m.uda da se suprotstavi onoj bošnjačkoj bagri. :smile:

Imali smo mi Dodika, nego smo ga upucali, jbg. Ali naslucujem da nam se tu misljenja razilaze.

Sto se Bosnjaka tice, nazovi me luDJakom, ali ja sam ubedjen da ce oni jednom shvatiti da je jedini nacin da BiH postane funkcionalna drzava federalizacija i da ce oterati Silajdzica and co. gownjivom motkom sa vlasti.

A stvarno ne bih voleo da preko Drine opet izbije pichvajz, jer gotivim Bosance, onako generalno.
 

Back
Top