Gde idu pare koja nam drzava otme na carinama, registracijama, gorivu?

Jerry Ropero

Poznat
Banovan
Poruka
7.375
citam danas poginulo troje momaka i devojaka kod zlatibora i zapitam sebe pa dal je moguce da u srbiji u 21 veku mi imamo samo jedan jedini auto put i to napravljen pre 40 godina?

mislim da je stanje puteva u srbiji najblaze receno blagi ocaj i uzas. Imamo drzavu od 8 miliona stanovnika i to sa jednim jedinim autoputom napravljenim pre 40 godina.

Ova drzava uzme sto na gorivu sto na registracijama vozila svake godine preko 4 milijarde eura i mesto da se taj novac ulozi u izgradnju novih autoputeva te pare idu ko zna gde.

eto poredjenja radi registracija za auto preko 3000 kubika u srbiji iznosi od 700 do 1000e dok u americi ta registracija nije vise od 300 dolara. placamo prema licnim dohodcima 10 puta vece registracije nego na zapadu , sa niskim platama od 300 eura placamo EVROPSKU cenu goriva od 1 euro a imamo puteve na nivou Afrike.

znaci imamo stanovnika kao u svedskoj, carina na vozila nam je 40% (u svedskoj 0%), registracija nam je skuplja nego u svedskoj uglavnom, a cenu goriva imamo isto kao i svedjani!

e a svedjani imaju autoputeve koji se zimi greju sa grejacima odozdo a mi imamo jedan jedini auto put u drzavi i taj je qrcina.

znaci u ovoj drzavi se skuplja novac za puteve jednak ili slican onom u svedskoj ali te pare idu negde drugde?

sta mislite gde odlazi taj novac koji nam drzave otme preko raznih carina, akciza, poreza, registracija, taksi posto u razvoj putne infrastrukture ocigledno da ne odlazi?
 
SIGNATURE 350:
tema je debilna.
krpi rupe u budzetu a sta si ti mislio. oces opet poceti tiradu o lopovima...
ide u penzije, u socijalni mir, u subvencije propalih fabrika......

cekaj zasto je tema debilna. zar ne bi novac prikupljen od vozaca trebao da se ulaze u putnu mrezu? Dokle da se otima jednima a daje drugima?

znaci tebi je pravedno da mi placamo registraciju,carinu i gorivo skuplje nego na zapadu a da imamo puteve ko u africi?
 
Jerry Ropero:
cekaj zasto je tema debilna. zar ne bi novac prikupljen od vozaca trebao da se ulaze u putnu mrezu? Dokle da se otima jednima a daje drugima?

znaci tebi je pravedno da mi placamo registraciju,carinu i gorivo skuplje nego na zapadu a da imamo puteve ko u africi?
Ма овим самозваним демократа и јесте то нормално што си навео!! Само да их питамо да ли и примају такве плате, тј. афричке? И Џери пређи на ћирилицу, видећеш да се овакви дебили попут овога никада више неће појављивати на оваквим темама!
 
SIGNATURE 350:
tema je debilna.
krpi rupe u budzetu a sta si ti mislio. oces opet poceti tiradu o lopovima...
ide u penzije, u socijalni mir, u subvencije propalih fabrika......


cekaj a zar niste vi dosmanlije optuzivali milosevica da tudjim parama kupuje socijalni mir, subvencionise propale fabrike i slicno? kako to da vi isto radite danas? de su nasi novci lopovi?

i ovaj auto put sto ce da se pravi kroz srbiju pravice se parama stranaca a ne parama koje vi otmete od nas gradjana Srbije!
 
Marqueaux:
Да ли сте ви свесни колико кошта изградња и одржавање једног ауто-пута????


kosta 10-15 milijardi zavisno od terena. eto hrvati su uzeli kredit , pa lepo otplacuje drzava autoput na kredit i to funkcionise. a u srbiji ? sta je napravljeno kapitalno od ovog novca? Nista

ovaj autoput na koncesiju ne racunam. to ce stranci da uloze pare. ja samo pitam gde su ove pare sto nama drzave otme.
 

Back
Top