Stanje puteva u Srbiji

Jerry Ropero

Poznat
Banovan
Poruka
7.375
mislim da je stanje puteva u srbiji najblaze receno blagi ocaj i uzas. Imamo drzavu od 8 miliona stanovnika i to sa jednim jedinim autoputom napravljenim pre 40 godina.

Ova drzava uzme sto na gorivu sto na registracijama vozila svake godine preko 4 milijarde eura i mesto da se taj novac ulozi u izgradnju novih autoputeva te pare idu ko zna gde.

eto poredjenja radi registracija za auto preko 3000 kubika u srbiji iznosi od 700 do 1000e dok u americi ta registracija nije vise od 300 dolara. placamo prema licnim dohodcima 10 puta vece registracije nego na zapadu , sa niskim platama od 300 eura placamo EVROPSKU cenu goriva od 1 euro a imamo puteve na nivou Afrike.

Znaci strasno.
 
ma de su dobri brate na 90% magistralnih puteva imas 40 ogranicenje brzine zamisli ti u 21 veku 40 ogranicenje ko da zivimo u 19tom, pa u 19tom veku su auta mogla da idu 40 a ne danas . to dokazuje da nam je stanje puteva ocajno. na magistralnom putu minimalna brzina treba biti 80 ogranicenje oko 100 a na autoputevima minimum 120 a ogranicenje 160.

sto je najjace od svega imamo registracije i carine na vozila kao u najbogatijim skandinavskim drzavama, placamo gorivo kao u svedskoj a putevi su nam kao u mozambiku.

sta reci za nemacku gde nema ogranicenja brzine na autoputevima?
 
Registracija je napolju još skuplja, no i plate su bolje. Meni ne smeta toliko što nemamo mnogo autoputeva, nego što nisu sređeni obični putevi i ulice. Vozio se ja tako Mađarskom pre 15 godina, nije tad bilo nekih autoputeva, ali nigde rupe! Juče usred Beograda umalo trap nisam slomio! Znači, da se krene od malog, a megalomanske ideje ako ostane para mogu se realizovati.
 
Jerry Ropero:
ma de su dobri brate na 90% magistralnih puteva imas 40 ogranicenje brzine zamisli ti u 21 veku 40 ogranicenje ko da zivimo u 19tom, pa u 19tom veku su auta mogla da idu 40 a ne danas . to dokazuje da nam je stanje puteva ocajno. na magistralnom putu minimalna brzina treba biti 80 ogranicenje oko 100 a na autoputevima minimum 120 a ogranicenje 160.

sto je najjace od svega imamo registracije i carine na vozila kao u najbogatijim skandinavskim drzavama, placamo gorivo kao u svedskoj a putevi su nam kao u mozambiku.

sta reci za nemacku gde nema ogranicenja brzine na autoputevima?

Ogranicenja postoje sa razlogom posebno na putevima koji prolaze kroz kanjone ili pored litica
za zadnjih 8 meseci dosta sam proputovao srbiju i uglavnom nesrece koje sam video bile sa na mestima ogranicenja
ja mislim da to nesto govori za sebe

aprpo toga u crnoj gori panduri voze pasate civilne sa kamerama i meracima brzine
nemozes mu pobeci a kad te zaustavi u 99 posto slucajeva dozvola se oduzima
ja sam za to i ovde
 
Стање путева је знатно боље него што је било пре неколико година што неко већ и рече, али... ти исти путеви који су прављени већ почињу да пропадају и кроз пар година ће бити исти уколико се не буду одржавали јер се данас раде изузетно НЕквалитетно. Што се тиче пара... пара има... одраше нас на гориву и царини... додуше путарине на ауто-путевима су нам ништавне, ако се нпр упоредимо са Хрватском где је путарина од границе до Загреба 15ЕУР!!! а код нас путарина за толике километре не би изашла више од 400дин... у сваком случају стање путева је лоше, али ипак знатно боље него раније.
 
Putevi su nam losi i bice jos losiji ako nastave ovako da ih odrzavaju. Recimo kako smeju putari da dozvole da na putu od Sapca do autoputa (zaboravio sam tacno mesto, negde na pola), na pravcu kojim se vozi brze i cesto pretice, 6 meseci stoji jedna prilicno velika i duboka rupa pored desne ivice trake? Moze tocak da ti ostane u njoj. Sramota. A nas hvaljeni autoput je posebna prica, skoro su krpili gazelu nesto, eno vec utonuo asfalt na zakrpama a nije ni dva tri meseca proslo. Posle ko zna koliko vremena su okrpili rupe u brzim trakama ispod autokomande, pa zar se moralo cekati godinama na to?
A ogranicenja na magistralnom su verovatno u skladu sa zakonom, ali u tom zakonu ne pise da cete morati voziti u koloni sa traktorima punim sena, gomilom sporih kamiona, biciklistima, pesacima, preko loseg puta sa rupama. I onda kad iznervirani vozac posle pola sata gnjavljenja konacno dodje na pravac i nagazi malo preko ogranicenja da obidje kamione i da mu se motor ohladi, eto pandura. Jeste po zakonu, ali nije fer.
Ogranicenja na autoputu treba uzeti od drugih zemalja. Najveci broj nesreca izazivaju neispravna vozila, recimo jedno vreme je svakih par dana bio neki prevrnut/slupan yugo il kec na sred gazele. A i u drugim sudarima najcesce je ucesnik neki krs. Znaci, da ne pustaju neispravna vozila na tehnickom za 300 din nego da ih nateraju da poprave kocnice.
Autoput u Madjarskoj je fenomenalan. A vinjeta kosta nekih 5 E za nekoliko dana, sto je jeftinije nego da odes jednom od beograda do nisa( i pritom naletis na 4-5 deonica koje se asfaltiraju pa je ogranicenje 60).
Mi smo najgora stoka, sta drugo reci.
 
ajde shto su rupe na auto putu nego loshe asvaltiraju,znam pre neku godinu kad su serdjivali auto put izmedju hrvatske granice i beograda na nekim deonicama se treslo u autu kako su ga "dobro" uradili,sve ostao neravan asvalt.
U Hrvatskoj je super put,nema nijedne jedine rupe,super obelezeno,na divota voziti po njemu.Kad bi se barem malo ugledali na hrvate bilo bi mnogo bolje u Srbiji.
 
promozgaj sta ti je ekonomski isplativije i tu ulaži novac ja tako razmisljam
ja prvi ne volim velju ali svaka mu cast kako sredjuje magistralu ibarsku
ako bog da i taj autoput prema moru
jos da se sredi autoput prema subotice i da se naprave dobra magistrala prema rumuniji ako ne autoput
odvajanje za bugarsku i makedoniju
 
pa vidi,do pre neku godine uopshte nije bilo auto puta prvih 30-40 kilometara kad udjesh u Hrvatsku na granichnom prelazu Batrovci,ali sad je sve auto put do same granice,chim s enjima isplati i nama bi s eisplatilo,ja prolazim tim putem svake godine 2 puta,i po meni jako je opteretjen,chak ima dosta nashih koji idu u HR i vratjaju se iz HR.
 
Путеви су све лошији а путарине све веће ... По мени је главни разлог за лоше стање путева то што се једноставно не праве како треба - танак асфалт. Фирме мало закину на материјалу а парице у џеп, е сад то што нормалан свет сјебава кола то њих заболе ...

Такође подсетимо се да пре пар година грчка издвојила сиииииииилне паре за поправку наших 'ауто путева' и шта је са тим парама? шта је са нашим путевима?

Ауто пут Београд - Нови Сад не знам ни да ли да напомињем, пола је затворено, ко што неко рече ограничење је 40 ... ужас ...
 
Master_Chief:
pa vidi,do pre neku godine uopshte nije bilo auto puta prvih 30-40 kilometara kad udjesh u Hrvatsku na granichnom prelazu Batrovci,ali sad je sve auto put do same granice,chim s enjima isplati i nama bi s eisplatilo,ja prolazim tim putem svake godine 2 puta,i po meni jako je opteretjen,chak ima dosta nashih koji idu u HR i vratjaju se iz HR.

vidis po tvojim recima ti taj put koristis 2 puta godisnje
a ja koristim novosadski autoput , autoput beograd nis , beograd sid , magistralu non stop

a za zadnjih mesec dana prosao sam kanjon morace i tare jedno 15 puta

znam neko ce reci da sam sofer ili cergar ali nisam takav mi je posao
ali veruj mi da ima dana kad mozes na peste nabrojati kola na sidskom autoputu
ako ti to nije dovoljan reper pogledaj u kakvom su stanju kafane I benzinske stanice na sidskom autoputu
a pogledaj niski a o ibarskoj da ne pricam
nema putnika na sidskom putu
 
W.A.S.P.:
Путеви су све лошији а путарине све веће ... По мени је главни разлог за лоше стање путева то што се једноставно не праве како треба - танак асфалт. Фирме мало закину на материјалу а парице у џеп, е сад то што нормалан свет сјебава кола то њих заболе ...

Такође подсетимо се да пре пар година грчка издвојила сиииииииилне паре за поправку наших 'ауто путева' и шта је са тим парама? шта је са нашим путевима?

Ауто пут Београд - Нови Сад не знам ни да ли да напомињем, пола је затворено, ко што неко рече ограничење је 40 ... ужас ...


upravo tako . ovo je drzava lopova , i krade se na sve strane. tako kad se radi neki put tj obnavlja stavi se tanji sloj asfalta i sodera nego sto je potrebno tako da taj put brzo propadne jer po njemu prolaze vozila teza nego sto on moze da izdrzi. i onda jovo nanovo. ja jos nisam viode drzave gde brze propadaju putevi srbije.

inace netacno je ovo sto nesha kaze da je registracija automobila veca u evropi nego u srbiji.
 
Јел неко скоро ишао новосадским аутопутем, први семафор после Грмеча ка Новом Саду? Колотрази су ужас, а пут је поправљан у јулу прошле године!
Потпуно се слажем да се не ради како треба! :mad:
 
Putevi u Srbiji su priča za sebe. Tačno je da se prevlačenje uglavnom loše izvodi ali ima problema i sa time što su podloge mnogih puteva loše odrađene i zbog toga putevi brzo propadaju. Sa druge strane npr. Ibarska magistrala je dobro odrađena, ali taj put jednostavno ne može da izdrži toliki obim saobraćaja pogotovo kamionskog i već počinju da propadaju deonice obnovljene pre 3-5 godina. Autoput BG-Niš ima problem i sa kamionima koji prevoze rasteresit materijal i koji se zbog zarade preopterećuju preko 10 tona po osovini, a putevi se jednostavno ne projektuju za takve uslove i onda brzo dolazi do pojave kolotraga.
Šta će se desiti sa Beogradom kada krenu Gazelu da rade, to ćemo tek videti. Spajanje Ostružnice sa Orlovačom, odnosno produženje obilaznice do Ibarske magistrale nije završeno, a kad će ne zna se...Tako da Beogradu preti kolaps.
Cena goriva po meni nije toliki problem, gorivo je uvozna roba i nema tu mnogo mesta za spuštanje cene, problem je kvalitet goriva koji je očajan.
 
Ljudi pa vi zaboravljate da je ovo Srbija....''malo cudno selo'' na Balkanu.Ajde necemo o politici ali strasno mi smeta kad se Velja ILic pojavi na tv-u i kaze ja sam napravio ovo pa ja sam napravio ono,pa cekaj bre pa gde je tu resorno ministarstvo ili covek mozda tamo radi sam pa je jedini zasluzan,gde su firme koje sve to prave projektuju grade ili covek ima carobnu lopatu pa i to sve odradi sam,da me neshvatite pogresno nemam licno nista protiv coveka,da je neki Pera Peric na tom mestu i ponasa se slicno isto bih bio ogorcen.Pa ljudi lako je njemu to,covek uzme lovu,predpostavljam,iz budžeta ili nacionalnog investicionog plana,tek sada se spominju koncesije i ajde da pravimo po Srbiji.Pa to moze i moja baba Zorica.Ali te pare treba stvoriti znaci ja od poreza placam deo a ostatak love ide od prodaje firmi preduzeca i fabrika koje su napravljene jos u doba komunizma,stvarno nevidim da su te pare napravljene nekim trudom.
Osvrt na stanje puteva u nasoj divnoj Srbiji u odnosu na raniji period putevi su u odlicnom stanju za nase uslove, ne mozemo ocekivati da nam putevi budu kao u Svedskoj kad nemamo njihov standard,budimo realni.Tacno je da postoje problemi na pojedinim deonicama,ali da nam je to jedini problem svi bi bili srecni.
A sta da kazemo o znakovim ogranicenja brzine iz doba dok su se vrata na fici otvarala na suprotnu stranu,strasno.Znaju i nadlezni da je automobilska industrija napredovala da automobili bolje koce i ubrzavaju ali ovako em skinu odgovornost sa sebe za nemar na pojedinim deonicama em se tu nacrtaju i panduri pa samo radar i radar mislim da 90 procenata kazni naplate od radara.I posle bio sudar neprilagodjena brzina a ko sve danas dobija dozvolu nije ni cuda a a veca sramota su oni vozaci koji se hvale dozvolom starom 20-30 god i milionima predjenih kilometara a pojma nemaju o voznji,pa ljudi nije voznja samo ajde da se prevezemo od tacke A do tacke B,pravi vozaci ce me razumeti oni za koje je voznja nesto vise.
 
Put od Sapca do Loznice se radi vec 5 godina! Neki dan sam tuda prolazio, i naravno da je opet jedna veca deonica zatvorena i da sam 45 minuta isao kroz okolna seoca u koloni sa kamionima po uskom puticu (koji je btw kvalitetniji od ovog novog koji ce postaviti). I tako je godinama, sto nije sprecilo cika Velju da pre neku godinu objavi kako je put zavrsen.
 

Back
Top