Ludo... luda...

Sokolica_M

Domaćin
Poruka
4.429
Mislim da sam počela da ludim. :) A evo kako se to zbilo...
Izgledaće kao ponavljanje, jer već postoje neke slične teme (Da li verujete svom osećaju, Intuicija) koje delom zahvataju moju priču, ali ne celu...
Ne tako davno, pravila sam društvo koleginici kad je bila u poseti jednoj ženi.
Nisam se puno upuštala u razgovor, jer me se nije ticao, ali kada je krenula priča o intuiciji, onako sasvim uzgredno, ja sam tu rekla kako mene muči to što ne umem da se oslonim na svoj predosećaj, uvek me obmane...
Onda je ona rekla da to nije tačno... dalje ide priča o tome... Žena je inženjer, ali i nekakav bioenergetičar, počne mi priču o tome kako imam ogromnu unutrašnju energiju...
Pa reč po reč... Uradismo tzv. retroskop. Strašno! :)
Ismejasmo se, ja u to ne verujem baš...
Ali sve u svemu, bilo je to zabavno i čudno veče.

Da bih ja počela posle toga mnogo više da ispitujem neke unutrašnje mogućnosti.
Pa tako i da osećam neke vibracije.
Sitne stvari, ali na primer: rekla sam da će autobus da nam se pokvari, pokvario se.
Osobu sa kojom samo poslovno sarađujem sam u sred odmora pozvala da pitam kako je, bio je u bolnici.
Onda sam rekla drugarici da je jedan momak sa ''tom i tom'' curom, iako nije bilo izgleda za njihovu vezu.
Kada smo se vratile kući i čule, ona mi je rekla da sam nenormalna.
Pa sa jednim momkom sam razvila gotovu telepatsku komunikaciju, pitam ga i kažem ono što pomisli, a osetim to, zbilja. I on mi rekao da sam nenormalna.

Nisam postala vidovita, to sigurno. Možda samo luda. :)
Ali interesuje me zašto mi se to dešava, da li opet to ima veze sa autosugestijom i podsvešću?
Kako razvijamo te sposobnosti šestog čula, za koje je sigurno da ga svi imamo?
 
Pa..istina je da su ljudske misli i um vrlo mocni i da su doooosta neiskoriscene. Ali nemoj mnogo razmisljati o tome sto ti se desava, pusti neka traje dok traje (ako uopste i traje, mozda je to neka cudna slucajnost) i nemoj se siliti i dokazivati to drugima. Ako tebi ili drugima te "sposobnosti" koriste, onda je to dobro. Ti samo budi smirena oko svega toga. Tu se lako covek moze izgubiti i...zavrsiti na TV Stankom kao prorok kome ljudi bezgranicno veruju. :D
 
Ja sam jednom sanjala da sam srela drugaricu i pitala je da li je primljena na Muzicku akademiju i rekla je da nije i pocela da place... Sutradan sam cula da je ta devojka u bolnici, a dan kasnije je umrla...
Desavalo mi se ito tako da sanjam da sam na takmicenju osvojila neku nagradu i da sutradan saynam da sam istu tu nagradu osvojila...
 
Sve se to moze objasniti logicno. Ljudski mozak je cudo, i iako ti toga mozda nisi svesna, on sam izvodi logicne zakljucke koje ti onda plasira u svest i tako ti to padne na pamet.
Doduse to za kvar autobusa moze jos da se objasni "losom energijom" koju si emitovala dok si razmisljala i pricala o tome, a moze da se desi da si jednostavno osetila smrad koji dolazi iz motora ili tako nesto, pa je tvoj mozgic opet bez svesti o tome izveo logican zakljucak.
 
Sokolica_M:
Kako razvijamo te sposobnosti šestog čula, za koje je sigurno da ga svi imamo?
ja imam gomilu slicnih primera iz svog zivota. vec sam se navikla, ponekad me to plasi doduse (sreca pa su vecinom sitnice).

nemam pojma sta je to. mislim da je moguce da jednostavno percipiramo gomilu signala iz spoljnog sveta, i da ih dobro i efikasno uoblicimo u misli - iako nismo svesne, tj. ne mozemo racionalno da objasnimo - kako smo do zakljucaka dosli.
 
lepo je piti lud, tako je divno biti lud, nažalost, oni stvarno šašavi misle da su zdravi i obratno.Našla sam kompromis-hipohondrija, umišljam da sam luda i tako se i ponašam.Ovo je tajna, možda ću na sudu, morati da se branim kao neuračunljiva
 

Back
Top