Razgovori sa Bogom

Lepi moj Bože,
ne znam Ti ime, a nadam se da mi opraštaš
što se obraćam sa
Ti,
Ali sigurna sam
da znaš onu pesmu
"...ja govorim Ti
svima koje volim..."
Bože.ovih dana
odoše
Laste
a jeboga dana
Ja Znam
doleteće
Šta će mi
veće čudo
koje dokazuje
Tvoje postojanje
Dragi Bože
Hvala
na kafi sa šećerom
na piramidama
i mom kosmajskom Hrastu
Hvala
na mom jastuku
od perja
Hvala
na mojoj mami
i komšinicinim palačinkama
sa džemom od kajsije
Dragi Bože
još samo jedna stvar
za mene
Pozdravi mi
Tatu
i reci mu
da moje nasledsvo
grm onih najcrvenijih ruža
Opet je
ovog leta
Rodio
dvadeset sedam
Ruža
Hvala dobri moj Bože
i poljubi mi baku
 
Mogu li nešto da Vas zamolim, znam da se ovde radi o knjizi, ali verovatno će svraćati i oni koji ,kako se to kaže, pa valjda, razgovaraju sa Bogom? Imam za njih, jednu malu, možda i veliku, recite mi, molbu,pošto ja baš i nisam neki vernik, pa ne baš uopšte, ali jako slabo komuniciramo, tek poneka razglednica iz Raja, kada napravim džinovsku glupost, pa ako možete, da ga pozdravite, da mu kažete da sam, sve u svemu dobro (malo me boli zub) i da nisam ljuta što je zabranio Gabrijelu da mi pomaže.Ali da se ni on ne ljuti, što još nisam odustala od obojice.Unapred hvala
 
Neki Rusi koji su bili zatvarani zbog optužbe da su "paraziti", pisali su krvlju stihove po zidovima ćelije. Ti si malo povukla na komunizam. "pucajte, ovo su komunističke grudi" zvuči kao "koža mojih grudi", a zapravo bi moglo i "koža moje duše/krv zidova moje duše" tj. "Krvlju po koži mojih zidova". Samo predlog. Ja sam bio u Raju neki dan, kažu da ne možeš da se vratiš odatle kad jednom stigneš, i govore čudan jezik, fale im imenice i pridevi. Nisu čuli ni za tebe, ni za mene. Gledaju, valjda, svoja posla.
 
samouka:
Mogu li nešto da Vas zamolim, znam da se ovde radi o knjizi, ali verovatno će svraćati i oni koji ,kako se to kaže, pa valjda, razgovaraju sa Bogom? Imam za njih, jednu malu, možda i veliku, recite mi, molbu,pošto ja baš i nisam neki vernik, pa ne baš uopšte, ali jako slabo komuniciramo, tek poneka razglednica iz Raja, kada napravim džinovsku glupost, pa ako možete, da ga pozdravite, da mu kažete da sam, sve u svemu dobro (malo me boli zub) i da nisam ljuta što je zabranio Gabrijelu da mi pomaže.Ali da se ni on ne ljuti, što još nisam odustala od obojice.Unapred hvala

Može to Tito da Mu prenese, te tvoje želje.

Ja ne pričam sa Bogom, ja sam svoj Bog. Tako ta knjiga piše. Šta ću, ne vidim dalje od svog beskraja...

Ma to te On samo zaje*avao kad ti slao razglednicu, jer Raj ne postoji. Ni Pakao.
A možda ni On ne postoji. Jer On je možda Ti.
Ne postoji ispravno i pogrešno, nisi mogla da napraviš glupost... Ne možeš, i da hoćeš...

Eto, nije sve u životu tako kako zvuči...
Pozzzzzz...
 
Postoji samo ono što čovek oseća da postoji. Dakle, ako osećaš da pakao postoji verovatno si već u njemu, pa gledaj šta radiš i pazi. Važi za sve. Ono što mi mislimo da je univerzalno, je u stvari navika, i genetska navika. Kod iz nesvesnog. Dakle, ako ti misliš da si u paklu, ne znači da sam i ja, iako postoji velika verovatnoća da ako si ti u paklu, onda sam i ja u paklu, samo što nisam planirao da se tamo zateknem. Plan da se zateknem bilo gde privlači pažnju boga, te on ili pomaže, ili zeza. Najlakši način da pričaš sa bogom je da izvršiš sve smrtne grehe (počni od obljube maloletnika, kao što to naši vrli popovi čine), pa da vidiš šta ti onda on kaže na to. Nemoj se pokajati, nego teraj tvrdoglavo dalje (kao naši popovi). I tako, jednog dana ćeš čuti glas.

P.S.: Bog je prost.
 
Ko_vidi?:
Postoji samo ono što čovek oseća da postoji. Dakle, ako osećaš da pakao postoji verovatno si već u njemu, pa gledaj šta radiš i pazi. Važi za sve. Ono što mi mislimo da je univerzalno, je u stvari navika, i genetska navika. Kod iz nesvesnog. Dakle, ako ti misliš da si u paklu, ne znači da sam i ja, iako postoji velika verovatnoća da ako si ti u paklu, onda sam i ja u paklu, samo što nisam planirao da se tamo zateknem. Plan da se zateknem bilo gde privlači pažnju boga, te on ili pomaže, ili zeza. Najlakši način da pričaš sa bogom je da izvršiš sve smrtne grehe (počni od obljube maloletnika, kao što to naši vrli popovi čine), pa da vidiš šta ti onda on kaže na to. Nemoj se pokajati, nego teraj tvrdoglavo dalje (kao naši popovi). I tako, jednog dana ćeš čuti glas.

P.S.: Bog je prost.

Upravo. Vidi se kad čovek razume. :)

A i donosi sudove... onako... po pravdi... BOGA... :)
 
boli me zub
i glava
i pala sam sa konja
pravo na ekser
i dugujem lovu
i nemam para
i bolesna sam ko smrt
i poročna ko oni ludaci
što igraju celodnevni valcer
sa gore pomenutom smrću
i nemam posao
i ne želim da ga nađem
jer se ceo dan krijem u krevetu
i lepa sam
i kad ponekad i izađem na ulicu
hranim skitnice i golubove i kučićiće i mačke
i volim svoju mamu
i dva druga
i imam stvarno dobru dušu
i jašem konje
kada pada kiša
i obošavam drveće

i šta će mi drugi Raj i Pakao?
 

Back
Top