BOLESNO, Hrvatski cinizam

ilkebgd

Primećen član
Poruka
855
BOLESNO

Hrvatski mediji puni komentara građana koji izražavaju radost zbog tragedije srpskih putnika u nesreći kod Karlovca!!! "Samo dvoje mrtvih - šteta" i "Trebali su ostati na Adi Ciganliji", samo su neki od skandaloznih komentara na TV "Nova" i na sajtu "Jutarnjeg lista"

Pojedini građani Hrvatske se na sav glas raduju tragediji putnika iz autobusa Beograd-Split, koji su kod Karlovca doživeli tešku saobraćajnu nesreću?! Naime, dva dana posle udesa u kome su poginule Jelka Damjanović (66) iz Obrenovca i Kata Šimulija (48) iz Novog Sada, a 45 putnika autobusa povređeno, forumi hrvatskih medija prepuni su komentara u kojima "patriote" izražavaju neskrivenu radost zbog tragedije Srba!!!

Koliko ljudska glupost i bezosećajnost nemaju granica videlo se po sadržaju brojnih SMS-ova, koji su pušteni na hrvatskoj komercijalnoj televiziji "Nova", a u kojima su gledaoci izražavali žaljenje zbog samo dvoje mrtvih Srba!!!

Građani Hrvatske su u brojnim porukama "pozdravljali" agenciju koja je organizovala ovo putovanje, ali i ispisivali skandalozne poruke tipa: "Samo dvoje mrtvih - šteta", "Ubice i kasapi su ponovo krenuli u pohod na Hrvatsku", "Iskreno se nadam da će Srbi izgubiti volju za povratak u Hrvatsku"...
Slični skandalozni komentari mogu da se pročitaju i na forumu tiražnog zagrebačkog "Jutarnjeg lista" - "Autobus bratstva i jedinstva za Beograd", "Vidiš da ih neće more"...
Šta reći o komentaru "Jelka Damjanović je majka poginulog srbskog dragovoljca, koja je išla na godišnjicu smrti svog palog srbskog borca", a koji se odnosi na ženu koja je u nesreći kod Karlovca poginula?! Srbima se na kraju prosto poručuje "Trebali su ostati na Adi Ciganliji"! Sasvim je interesantno da su moderatori na sajtu "Jutarnjeg lista" jedan komentar izbrisali jer je bio pisan velikim slovima, dok su komentari prepuni mržnje objavljeni bez problema?!

Istina, na forumima ima i mnogo poruka u kojima normalni građani Hrvatske kažu da ih je "stid i sram" što žive u zemlji u kojoj je bilo ko sposoban da se raduje tuđoj smrti. "Kad čitam vaše komentare, stidim se što živim u ovoj državi", piše u jednoj poruci na forumu "Jutarnjeg", dok jedna čitateljka pita sugrađane: "Bi li tako komentirali da su vam roditelji i sestre bili u tome busu?".


Pupovac: Odgovorni mediji

Milorad Pupovac, poslanik Samostalne demokratske srpske stranke u Saboru, kaže da je žalosno da se i u ovakvim situacijama mogu videti komentari koji odišu govorom mržnje. On je naveo da TV "Nova" spada u medije koji šire govor mržnje.


- Odgovornost za sadržaj tih poruka snose i mediji koji su dali svoj prostor za to. Mi smo pokrenuli inicijativu da se mediji koji objavljuju ovakav govor mržnje kažnjavaju. Jasno je da postoje zakonski osnovi da se zabrane forumi na kojima su se pojavili ovakvi komentari - rekao je Pupovac.

Krunoslav Borovec, portparol direktora hrvatske policije, kaže za Press da će policija pregledati sve objavljene poruke kako bi utvrdila da li u njima ima elemenata krivičnog dela.

- Nakon što pregledamo sve poruke, konsultovaćemo se sa državnim tužiocem da li u njima ima elemenata krivičnog dela širenja nacionalne, rasne i verske mržnje - rekao je Borovec.Na naše pitanje da li će zbog poruka biti sankcionisani i mediji koji su ih objavili, Borovec kaže:

- Pitanje je u kojoj meri televizija može uticati na komentare koji se objavljuju. Cilj televizije, verovatno, nije bio širenje mržnje, nego pokazivanje javnosti da još postoje ljudi koji podstiču nacionalnu mržnju. U svakom slučaju odgovornost je na onima koji su pisali takve poruke, a u dosta slučajeva je teško utvrditi njihov identitet, jer su poruke slali sa mobilnih telefona - rekao je Borovec.

S druge strane, Daniel Ivin iz hrvatskog Helsinškog komiteta kaže za Press da je ovakav govor mržnje za svaku osudu i zgražavanje.- Mediji koji puštaju takve kolaže komentara moraju biti sankcionisani, jer oni direktno snose odgovornost za to - rekao je Ivin.


http://www.pressonline.co.yu/vest.jsp?id=17727
 
I shta je tema?Da i kod Hrvata puno retardiranih klinaca ide na net?
To sam i sa ovog 4uma sam mogao da zakljuchim....
Ja nisam za cenzuru.
Ako te neko ne voli ima prava to i da kaze.
To se zove sloboda govora.
Druga je stvar shto sam sebe tako diskriminishe kao debila likujuci nad lichnom tragedijom dvoje ljudi.
Opshte je poznato kakav je vecinski odnos jednih spram drugih nakon svih ovih ratnih deshavanja a prmitivci su svakom drushtvu najglasniji.
Dokle god nije krivichno delo,a ma koliko jezivo zvuchalo izneti stav da se radujesh shto je enko umro mislim da nije,ne mogu da ih gone.4umi za to i sluze,da svako kaze shta misli.Jedino shto mogu je da ih banuju zbog retardiranih izjava.
 
Uzas. :( Mislim sta vise reci? Mogu zamisliti samo kako je bilo porodicama poginulih i nastradalim ljudima iz autobusa koji su to videli?
Kao sto neko rece, gomila klinaca koji se izivljavaju na internetu a i ne shvataju sta time rade, i kakav efekat svaka rec ima na neciju bol!!!
 
Pregledao sam sajt Jutarnjeg lista i nisam našao takvo nešto kao službeno
u listu. To što neka budala može da izjavi po forumu pa se naknadno to
skine, u međuvremenu neko vidi pa zloupotrijebi da bi širo mržnju

U svakom slučaju za osudu tih maloumnika koji pišu po forumu i ne znaju što čine
i onih velikoumnika što zloupotrjebe i znaju što čine

Mir i pokoj Božji tim dvjema poginulim ženama
 
To je izaslo u komentarima na forumu J. L., a na TV NOVA su izlazile SMS poruke. Pogledaj za jucerasnje izdanje pod komentari ispod texta o saobracajnoj nesreci. Ako ga u medjuvremenu nisu skinuli videvsi da ce morati da odgovaraju za to. Kako to mislis "neko vidi, pa zloupotrebi da bi sirio mrznju"? Neko je morao da skrene paznju na to. Mrznju sire ti mediji koji su dozvolili da izadju takve poruke, a brisali su komentare napisane velikim slovima, jer to nije po pravilima neta.
 
gazela:
To je izaslo u komentarima na forumu J. L., a na TV NOVA su izlazile SMS poruke. Pogledaj za jucerasnje izdanje pod komentari ispod texta o saobracajnoj nesreci. Ako ga u medjuvremenu nisu skinuli videvsi da ce morati da odgovaraju za to. Kako to mislis "neko vidi, pa zloupotrebi da bi sirio mrznju"? Neko je morao da skrene paznju na to. Mrznju sire ti mediji koji su dozvolili da izadju takve poruke, a brisali su komentare napisane velikim slovima, jer to nije po pravilima neta.
Slažem se s ovim što je napisano, pametni ljudi suosjećaju nad
tragedijom, a bolesni likuju, a ovi koji su još uvijek žedni rada
to koriste da kao propagandu za širenje mržnje
 
Derer:
A shta vas briga ako nas mnogi Hrvati mrze?
Mene bole ona stvar za njih...
To nek se brinu oni koji bi tamo da letuju.
Evo zašto Japanac ljetuje u Turskoj a ne u Hrvatskoj
 

Prilozi

  • TURKISH BATH.jpg
    TURKISH BATH.jpg
    90,4 KB · Pregleda: 10
Strašno...strašno...likovati nad nečijom tragedijom i toliko ciničnih poruka...blago rečeno...užas...kakvi su to ljudi uopšte... :roll: :confused:

Ima i ovde svakakvih komentara ali nikad nikad nisam videla da je neko ovde i pomislio da se slično izrazi o nekoj aktuelnoj tragediji...i nisu to klinci...daleko od toga.
:evil:

Najviše me i iznenađuju ljudi koji im za ovo nalaze opravdanje. :roll: :evil:

A da će biti istrage i kažnjavanja...mačku o rep...mrka kapa. :x :evil:

Ipak smo mi civilizacija za te tamo. :roll:

Mir Božji za nastradale. :cry: :cry: :cry:
 
...нека види Србија и српски народ ко су хрвати, част изузетцима, али много је тамо фашистичке и проусташке гамади...довољан је пример томсонов концерт у сред Загреба...
 
žalosno je što mediji to tolerišu, pošto je na ovim prostorima pod slobodom govora podrazumeva "hebanje majke i žaljenjem što više nema mrtvih"
nov@ ja inače desničarska televizija, i verovatno je i gledaju teletabisi kojima je vrh da upute takvu poruku. Takvih na svim stranam i meridijanima, samo nemaju toliki medijski prostor kao na ovom poluostrvu.
 

Back
Top