kalorije

Daj imaš 18 godina, jedi normalno šta ti mama skuva i ne opterećuj se glupostima.

bug.gif
 
srećica:
Na nekom proizvodu imamo npr. 77.88KJ/ 18.63 kcal. Sad mene zanima, koje se gleda za kalorije?
Srecice, kcal su ti kilokalorije - to si pitala. nisi pitala - a ja brbljiva alapaca da ti kazem - mani se tog brojanja - nego lepo i sa merakom trosi svoje unete kalorije i zivi ko covek :)
 
hvala na odgovoru, u opste mi nije to potrebno zbog sebe ( nisam opterecena kolikoo treba da unosim ili ne), veczbog nagradne igre koju sam u tom trenutku igrala. Zasto odmah mislite da coveku tako nesto treba ako pita???
 
Taman sam se ponadala da se ova tema bavi
prerachunavanjem dozvoljenih kalorija. :(
Zna li uopshte neko, koliko je mozhe kalorija da se unese,
u zavisnosti od tezhine osobe, dnevno, a
da ne dodje do debljanja?
Setjam se da smo to uchili nekada davno, u 7om razredu,
na chasovima domatjinstva..
 
Bas me briga vise sta misle, samo kad pocnem da putujem, putovacu u banje, neka misle sta god hoce, meni se to svidja da pazim na zdravlje iako sam zdrava, svidja mi se taj fazon, da gledam koliko ima gvozdja, vitamina C u proizvodima, koliko ima kalorija... Svidja mi se da znam sta je dobro za zdravlje, i inpresioniraju me lekovite biljke, lekovitost sunca, vode, voca, banje... Ima da idem u banje.
 
Ima, samo sto mnoge lice na prava lecilista sa sanatorijumima koji lice na bolnice. Nadam se da cu naci neke lepe hotele u nekima od tih banja u kojima necu sretati samo bolesnike nego i zdrave turiste.
 
StoRmyGirl:
Zna li uopshte neko, koliko je mozhe kalorija da se unese,
u zavisnosti od tezhine osobe, dnevno, a
da ne dodje do debljanja?
Gojiš se kad uneseš više kalorija nego što si potrošila i to je cela filozofija.
Npr. tokom dana si unela 2000 kalorija, a potrošila 1500, višak energije se taloži u vidu sala kao rezerva.
Kao dobronameran predlog mogu samo reći- ne opterećujte se kalorijama, trudite se da se hranite zdravo i kada ste gladni, redovno vežbajte i nikada ne idite ni u jednu krajnost!!!...jer krajnost vodi direktno u bolest (anoreksija, ortoreksija, bulimija, kompulzivno prejedanje....itd). Umerenost je najvažnija i ona će vas nagraditi dobrim zdravljem i lepim telom (naravno spram sopstvene građe).
 
StoRmyGirl:
Taman sam se ponadala da se ova tema bavi
prerachunavanjem dozvoljenih kalorija. :(
Zna li uopshte neko, koliko je mozhe kalorija da se unese,
u zavisnosti od tezhine osobe, dnevno, a
da ne dodje do debljanja?
Setjam se da smo to uchili nekada davno, u 7om razredu,
na chasovima domatjinstva..
Muškarci: 66 + 13,7 × težina [kg] + 5,0 × visina [cm] – 6,8 × starost [godine]

Žene: 655,1 + 9,563 × težina [kg] + 1,8 × visina [cm] – 4,676 × starost [godine]

Brojka koja se dobija označava broj kalorija koje svakodnevno treba uneti kako bi se zadovoljile potrebe bazalnog metabolizma. Naravno, ako je čovek aktivan, treba mu i više kalorija. Koliko više, zavisi od vrste aktivnosti.
 
NATASA_7:
Ajdee,šta je sad ovo? Ispade po ovom gore proračunu da treba da unesem 1,7 kalorija ??! Nešto nije u redu sa tim proračunom...
Ti tu nešto nisi dobro izračunala. Meni je ispalo 1389 kcal. Pošto piše da je to dovoljno za potrebe bazalnog metabolizma, pretpostavljam da svaka dodatna aktivnost (a kod mene je hvala Bogu ima- roleri, pilates, ples...) povećava ovu vrednost za par stotina kcal, u zavisnosti od vremena utrošenog na vežbanje i inteziteta istog.
 
NATASA_7:
Ajdee,šta je sad ovo? Ispade po ovom gore proračunu da treba da unesem 1,7 kalorija ??! Nešto nije u redu sa tim proračunom...
Loše si izračunala. Evo primer: ženska osoba, visoka 170 cm, 65 kg, 25 godina. Dakle: 655,1 + 9,563 x 65 + 1,8 x 170 - 4,676 x 25 = 655,1 + 621.6 + 306 - 116,9 = 1465,8
Znači, dnevo treba da unosi 1466 kcal.
 
havalius:
Muškarci: 66 + 13,7 × težina [kg] + 5,0 × visina [cm] – 6,8 × starost [godine]

Žene: 655,1 + 9,563 × težina [kg] + 1,8 × visina [cm] – 4,676 × starost [godine]

Brojka koja se dobija označava broj kalorija koje svakodnevno treba uneti kako bi se zadovoljile potrebe bazalnog metabolizma. Naravno, ako je čovek aktivan, treba mu i više kalorija. Koliko više, zavisi od vrste aktivnosti.

Hvala! :)
 

Back
Top