opravdanje terorizma

  • Začetnik teme Aaleksandar
  • Datum pokretanja
rdeki:
Aaleksandar:
smatrate li terorizam opravdanom borbom za ostvarivanje politickih i nacionalnih ciljeva

Pa po ovim savremenim shvatanjima Milos Obilic i Gavrilo Princip bi sasvim sigurno bili proglaseni teroristima. Pa sada, da li je bilo opravdano to sto su oni radili?

Bravo CARE ! To je ključni odgovor za celu temu.

Ne mogu se opravdati ideološki i verski terorizam.A ako je u pitanju nacionalni interes,e.. tu bi se moglo već porazmisliti.I tada bi to trebao da bude atentat na odredjenu osobu,bez nevinih žrtava sa strane a ne odvratne samoubilačke akcije koje lično smatram kukavičlukom.
 
Definitivno nisu ubili ovu dvojicu nesretnika,zato što su bili druge verosipovesti ili drugog ideološkog ubedjenja,nego zato da bi odbranili Srpstvo,odnosno svoj narod.A to DEFINITIVNO NIJE terorizam.
 
sch:
rdeki:
Aaleksandar:
smatrate li terorizam opravdanom borbom za ostvarivanje politickih i nacionalnih ciljeva

Pa po ovim savremenim shvatanjima Milos Obilic i Gavrilo Princip bi sasvim sigurno bili proglaseni teroristima. Pa sada, da li je bilo opravdano to sto su oni radili?

Bravo CARE ! To je ključni odgovor za celu temu.

Ne mogu se opravdati ideološki i verski terorizam.A ako je u pitanju nacionalni interes,e.. tu bi se moglo već porazmisliti.I tada bi to trebao da bude atentat na odredjenu osobu,bez nevinih žrtava sa strane a ne odvratne samoubilačke akcije koje lično smatram kukavičlukom.
jos za samoubilacke akcije i kukavicluk: zasto je to kukavicluk. zato sto nema idealnog kontrasredstva protiv njega, zato sto nema mogucnosti represije, zato sto je nemoguca PRIMJENA OD SUPROTNE STRANE...
 
sch:
Definitivno nisu ubili ovu dvojicu nesretnika,zato što su bili druge verosipovesti ili drugog ideološkog ubedjenja,nego zato da bi odbranili Srpstvo,odnosno svoj narod.A to DEFINITIVNO NIJE terorizam.
kko nije kad se uklapa u definiciju terorizma. da je hasim taci ubio milosevica da bi dobio nezavisnost Kosova-da li bi to bio teroristicki ili nacionalno-oslobodilacki akt?!?
 
Anonymous:
sch:
rdeki:
Aaleksandar:
smatrate li terorizam opravdanom borbom za ostvarivanje politickih i nacionalnih ciljeva

Pa po ovim savremenim shvatanjima Milos Obilic i Gavrilo Princip bi sasvim sigurno bili proglaseni teroristima. Pa sada, da li je bilo opravdano to sto su oni radili?

Bravo CARE ! To je ključni odgovor za celu temu.

Ne mogu se opravdati ideološki i verski terorizam.A ako je u pitanju nacionalni interes,e.. tu bi se moglo već porazmisliti.I tada bi to trebao da bude atentat na odredjenu osobu,bez nevinih žrtava sa strane a ne odvratne samoubilačke akcije koje lično smatram kukavičlukom.
jos za samoubilacke akcije i kukavicluk: zasto je to kukavicluk. zato sto nema idealnog kontrasredstva protiv njega, zato sto nema mogucnosti represije, zato sto je nemoguca PRIMJENA OD SUPROTNE STRANE...
zbog cega je opravdan nacionalni a neopravdan vjerski i ideoloski terorizam. zar su nacionalni ciljevi vazniji od vjerskih i ideoloskih?
 
Aaleksandar:
sch:
Definitivno nisu ubili ovu dvojicu nesretnika,zato što su bili druge verosipovesti ili drugog ideološkog ubedjenja,nego zato da bi odbranili Srpstvo,odnosno svoj narod.A to DEFINITIVNO NIJE terorizam.
kko nije kad se uklapa u definiciju terorizma. da je hasim taci ubio milosevica da bi dobio nezavisnost Kosova-da li bi to bio teroristicki ili nacionalno-oslobodilacki akt?!?

Teroristicki,a u suprotnom nacionalno-oslobodilacki jer Albanci su okupirali srpsku zemlju,a ne obratno,u tome je razlika. :x
 
Anonymous:
sch:
rdeki:
Aaleksandar:
smatrate li terorizam opravdanom borbom za ostvarivanje politickih i nacionalnih ciljeva

Pa po ovim savremenim shvatanjima Milos Obilic i Gavrilo Princip bi sasvim sigurno bili proglaseni teroristima. Pa sada, da li je bilo opravdano to sto su oni radili?

Bravo CARE ! To je ključni odgovor za celu temu.

Ne mogu se opravdati ideološki i verski terorizam.A ako je u pitanju nacionalni interes,e.. tu bi se moglo već porazmisliti.I tada bi to trebao da bude atentat na odredjenu osobu,bez nevinih žrtava sa strane a ne odvratne samoubilačke akcije koje lično smatram kukavičlukom.
jos za samoubilacke akcije i kukavicluk: zasto je to kukavicluk. zato sto nema idealnog kontrasredstva protiv njega, zato sto nema mogucnosti represije, zato sto je nemoguca PRIMJENA OD SUPROTNE STRANE...

Kako nema kontrasredstva?Zar mislisda i suprotna strana to ne bi mogla raditi?
 
Gavrilo Princip se borio za srpstvo??? E svasta sam cuo... Majmun je bio inicijarna kapisla prvog svetskog rata, koji je bio najveca katastrofa u istoriji za srpstvo.

Terorizam je sprovodjenje terora nad nekim. Teror je i ubistvo, i masakr, i etnicko ciscenje, i proterivanje... Kad se govori o danasnjem terorizmu, obicno se misli na ekstremiste finansirane od strane kriminalaca da bi se postigao neki cilj (od nestabilnosti neke zemlje, do pukog terora odredjenog naroda).

Teroristi smo bili i mi, nad Albancima, jer smo ih isto klali i ubijali kao sto su i oni nas. Ono sto se na Kosovu odvijalo moze se smatrati sukobom dve teroristicke grupacije (drzavnog i ekstremistickog terora), tako da su obe strane krive. A sad uhvatite se za to da smo mi samo branili nasu zemlju, i da je to nasa zemlja pa mozemo da radimo sa njom sta hocemo, ali ako se to ne proglasi terorizmom, onda bi mogli Madjari lepo da zajasu Vojvodinu i da pokolju sve sto je tamo, jer smo mi njima tu zemlju ukrali na isti brutalni nacin na koji su Albanci uzeli Kosovo.

NEMA opravdanja za BILO KAKVU upotrebu sile, represije i terora nad BILO KIM, osim u samoodbrani!
 
Ja upravo i govorim o samoodbrani.
E moj Inco,sad si se baš upleo.A smatram te pametnim.
Ajd pročitaj još jednom ono što sam napisao.Pa nije Miloš otišao u Istambul da ubije Murata,niti Gavrilo u Sarajevo,osim ako smatraš da mi nismo imali pravo na Bosnu kao Srpsku zemlju.

P.S. Da li si ikada bio na Kosovu.E,ja jesam i dobro znam ko je tu bio terorista a ko je branio svoju zemlju.Bilo je to još u vreme stare Jugoslavije.Mi njih NI NA KOJI NAČIN nismo ugrožavali,a oni nas bogami jesu, i to na svaki mogući način.
 
Nisam ja rekao da se nismo branili, ali branili smo se od necega sto smo sami proizveli... Prvo je nas 'dragi' Tito otvorio granicu prema Albaniji dve cele godine posle II svetskog rata, pa se naselilo buljuk Albanaca, onda smo mi poceli da im prodajemo nasa imanja i kuce za velike svote novca (cuvena srpska pohlepa... prodas stracaru na periferiji Peci i kupis trosoban stan na Dorcolu), pa su se jos vise naselili i rasirili... I onda gosn. Tito umro, pocelo sve to da se raspada, i nama konacno postao uocljiv 'problem Albanaca na Kosovu', tacnije, problem da Srba gotovo i da nema na Kosovu, i da smo dole u drasticnoj manjini, a mi je zovemo nasom zemljom. I onda nekoj tamo moronskoj sviti (ukljucujuci i Slobu) padne na pamet da pocnu da vrse postepenu represiju, misleci da ce tako Albanci odustati od 'kolonizacije' Kosova. Da su im lepo dali 50-50 upravu, ovoga danas ne bi ni bilo, a mi bi mogli da izvrsimo obrnutu kolonizaciju... No, to sto su oni uradili je bas bilo 'cackanje' mecke... I tako polako Albanci i Srbi zaratise (zvanicno, oni dole ratuju decenijama)... I onda mi dole posaljemo golu vojnu silu da smlati Albance... Vide to Albanci, naoruzaju se do zuba, i krene opsti pokolj, sto sa nase, to sa njihove strane... Tu se jos umesaju ratni profiteri pa se napravi prava klanica dole... I eto, tako mi ostadosmo bez Kosova sopstvenom krivicom... A mi smo dole terorisali isto kao i Albanci, dok to nije preraslo u rat... A posle je bilo kasno da se branimo... Dodjose Ameri i ko-zna-koji, i rekose nam sta cemo da radimo...

E zato smatram da smo i mi podjednako krivi, i podjednako teroristi kao i Albanci, sto se Kosovskog pitanja tice... Mi smo na isti nacin kolonizovali Vojvodinu, i sad kad bi nas Madjari napali (i sravnili sa zemljom), onda bi to mogli da opravdamo kao odbranu a ne kao terorizam??? ... Sta je bilo, bilo je... Istoriju ne mozemo promeniti... Ali me prosto nervira to velicanje i glorifikovanje naseg naroda. Kao da smo mi najbolji, pa nam svi zavide i hoce da nas uniste. To sto su kvazi-nacionalisti i lazne patriote servirale godinama, pa i decenijama, je izgleda nazalost duboko uslo u narod, pa vecina veruje da mi nikad nikome nismo naudili.

Inace, sto se Gavrila Principa tice, ja zaista ne vidim sta je postigao tim sramnim cinom, sem sto je inicirao rat koji je Srbiju osiromasio za 60% mlade populacije spremne za reprodukciju, i samim tim napravio Srbiju kao jednu od najstarijih nacija na svetu...

Cinjenice su cinjenice...

P.S. Bio sam na Kosovu, mnogo puta... dok sam mogao... I sam poticem iz Juzne Srbije, i imao sam dosta rodbine na Kosovu... Ali necu poreci srpsku krivicu u problemu Kosova... Nasa stara kaze: Sta si seo, to ces i znjati...
 
Kao sto rekoh na onom Topic-u:JA BOLJE DA CUTIM O KOSOVU.Neki su bili kao deca,neki kao turisti,ja Bogami nekako drugacije.Dva oziljka i kosmarni snovi(i dan danas!) mnogo govore.Ne kazem da nije bilo pijanih budala ,ratnih profitera,ali nikako ne MESATI VJ(i sve one jedinice koje su bile u njenom sastavu) sa bagrom koja je cinila svasta.Tu je i razlika."Mi" smo imali pojedinacne skupine,Shitpari su bili svi zajedno.Dosli AMERI(iz vasduha,koneno su pokusali,pa prosli kako su prosli),i sad ih niko vise ne otera.E tu se vec slazem:Kosovo vise nikad nece biti Srpsko.Zasto?Prosto,to opet ponavljam:VECINA VLADA!U slucaju Kosova OGROMNA VECINA.Nisu se Shiptari ODJEDNOM nakotili toliko kolko ih ima sad.Ko je sa Kosova,ili blizu Kosova,blizu SHIPTARA,zna o cemu pricam.Nesto drugo je tu mnogo opasnije.Sto Shiptari hoce sve do Crvene jabuke(KP dom NISH),do Krusevca,do Berana,i zapadnu Makedoniju,kao i severo-zapadnu Grcku.I tu ce biti svasta.E sad bi valjalo samo ne ponavljati greske.
A ovo ...za Madjare.Pa sad,sta su ucinili od nase vojske,tesko da bi i sa mnogo slabijima izasli na kraj.Dzaba nam iskustvo,razbili su oni sve!ONI,zna se na kog mislim.Inco,znam odakle si ti,ja sam jos i blize,zar ne.Na samom rubu,prvi smo na udaru.Sta bude,bice.Za mene nista novo.Daj boze da nikad vise nista ne bude.Kome se vise ratuje?Srbima sigurno ne.Bar vecini.Ali...pa i da pustim(ovo govorim u ime svih Juznjaka,ako ne svih ono bar 90%) da me neko u sred Srbije gazi...e pa to,malo morgen.No,na kraju svih krajeva,KO NAS VISE ZA ISTA PITA?Niko.......
 
limunada:
Anonymous:
sch:
rdeki:
Aaleksandar:
smatrate li terorizam opravdanom borbom za ostvarivanje politickih i nacionalnih ciljeva

Pa po ovim savremenim shvatanjima Milos Obilic i Gavrilo Princip bi sasvim sigurno bili proglaseni teroristima. Pa sada, da li je bilo opravdano to sto su oni radili?

Bravo CARE ! To je ključni odgovor za celu temu.

Ne mogu se opravdati ideološki i verski terorizam.A ako je u pitanju nacionalni interes,e.. tu bi se moglo već porazmisliti.I tada bi to trebao da bude atentat na odredjenu osobu,bez nevinih žrtava sa strane a ne odvratne samoubilačke akcije koje lično smatram kukavičlukom.
jos za samoubilacke akcije i kukavicluk: zasto je to kukavicluk. zato sto nema idealnog kontrasredstva protiv njega, zato sto nema mogucnosti represije, zato sto je nemoguca PRIMJENA OD SUPROTNE STRANE...

Kako nema kontrasredstva?Zar mislisda i suprotna strana to ne bi mogla raditi?
kao prvo koje je koga okupirao to je disjutabilno na Kosovu. treba imati na umu da smo se mi i prije kriticnih dogadjaja odselili s Kosova a oni doselili, zatim i oni su tu bili prije, doduse u manjem broju! a kao drugo, protiv samoubilackih akcija terorista nema kontramjere napadnuta drzava jer ako pokusa istu mjeru gubi kredibilitet medjunarodne zajenice i postaje i sama teroristicka organizacija-lekcija iz Predmeta Terorizam i politicko nsilje!!!
 
DON:
Kao sto rekoh na onom Topic-u:JA BOLJE DA CUTIM O KOSOVU.Neki su bili kao deca,neki kao turisti,ja Bogami nekako drugacije.Dva oziljka i kosmarni snovi(i dan danas!) mnogo govore.Ne kazem da nije bilo pijanih budala ,ratnih profitera,ali nikako ne MESATI VJ(i sve one jedinice koje su bile u njenom sastavu) sa bagrom koja je cinila svasta.Tu je i razlika."Mi" smo imali pojedinacne skupine,* su bili svi zajedno.Dosli AMERI(iz vasduha,koneno su pokusali,pa prosli kako su prosli),i sad ih niko vise ne otera.E tu se vec slazem:Kosovo vise nikad nece biti Srpsko.Zasto?Prosto,to opet ponavljam:VECINA VLADA!U slucaju Kosova OGROMNA VECINA.Nisu se Shiptari ODJEDNOM nakotili toliko kolko ih ima sad.Ko je sa Kosova,ili blizu Kosova,blizu SHIPTARA,zna o cemu pricam.Nesto drugo je tu mnogo opasnije.Sto Shiptari hoce sve do Crvene jabuke(KP dom NISH),do Krusevca,do Berana,i zapadnu Makedoniju,kao i severo-zapadnu Grcku.I tu ce biti svasta.E sad bi valjalo samo ne ponavljati greske.
A ovo ...za Madjare.Pa sad,sta su ucinili od nase vojske,tesko da bi i sa mnogo slabijima izasli na kraj.Dzaba nam iskustvo,razbili su oni sve!ONI,zna se na kog mislim.Inco,znam odakle si ti,ja sam jos i blize,zar ne.Na samom rubu,prvi smo na udaru.Sta bude,bice.Za mene nista novo.Daj boze da nikad vise nista ne bude.Kome se vise ratuje?Srbima sigurno ne.Bar vecini.Ali...pa i da pustim(ovo govorim u ime svih Juznjaka,ako ne svih ono bar 90%) da me neko u sred Srbije gazi...e pa to,malo morgen.No,na kraju svih krajeva,KO NAS VISE ZA ISTA PITA?Niko.......
slazem se manje-vise s tobom! samo ono sto se tice da je Kosovo izgubljeno, ne bih da zvucim kao velikosrpski nacionalista iz 92, ali mislim da ce za jedno 10-20 godina Kosovo opet biti nase! kako? mislim da ce sami siptari i albanci tome doprinjeti svojom ekspanistickom politikom (prema Makedoniji, i sto je jos vaznije prema Grckoj izgubice i ono malo kredibiliteta koje im je jos ostalo), kriminalnim aktivnostima (na zapadu polaka ali sigurno vlada misljenje da su albanci samo prljavi kriminalci koji njihovoj djeci prodaju drogu, a ne nekakve zrtve necije politike), nesuglasicama i sukobima izmedju sebe (iako su pripadnici iste nacije i giovore slicnim-istim jezikom izmedju njih postoje ogromne razlike, kako izmedju njihovih lidera tako i izmedju samih teritorijalnih zajednica koje ce vrlo brzo rezultirati i otvorenih sukobima(ugledace se na nas Srbe)), ignorisanjem medjunarodne zajednice njihovog problema (nisu vise diplomatski centar svijeta) isl. svi ovi faktori ce vremenom dovesti i do razgradnje i onog sto sad imaju!!!
 
i nama konacno postao uocljiv 'problem Albanaca na Kosovu', tacnije, problem da Srba gotovo i da nema na Kosovu, i da smo dole u drasticnoj manjini, a mi je zovemo nasom zemljom. ...
I onda mi dole posaljemo golu vojnu silu da smlati Albance... Vide to Albanci, naoruzaju se do zuba, i krene opsti pokolj, sto sa nase, to sa njihove strane... Tu se jos umesaju ratni profiteri pa se napravi prava klanica dole... I eto, tako mi ostadosmo bez Kosova sopstvenom krivicom... A mi smo dole terorisali isto kao i Albanci, dok to nije preraslo u rat... A posle je bilo kasno da se branimo... Dodjose Ameri i ko-zna-koji, i rekose nam sta cemo da radimo...



Mislim da nisi upravu: Kosovo i Metohija nikad nisu imali prerogative drzave, visok stepen autonomije da, ali drzava nikad, cak ni po ustavu iz 1974. godine, na koji se siptari i pozivaju. Sto dalje znaci, da po tebi, svaki deo Srbije, kao n.pr. Novi Pazar i okolina, ako u njoj Srbi nemaju vecinu, moze da se otcepi. Dalje kazes da smo mi onda na KiM "poslali golu vojnu silu"-pogresno receno: legitimno pravo svake drzave je da se bori protiv terorizma, sopstvenim policijskim i vojnim snagama, odnosno sluzbama bezbednosti, sto ce dalje reci, da dok god na KiM bude bio i jedan jedini Srbin KiM ce biti srpska zemlja. Jedino sto se slazem sa tobom je u tome da smo gresili i to jedino na planu spoljne politike gde nismo uspeli da borbu protiv siptara predstavimo na pravi nacin, sto je ona i bila: BORBA PROTIV TERORIZMA, koja je naravno kasnije i prerasla u oruzanu pobunu. Medjutim, taj indiferentan odnos Rusije i navijacki odnos SAD prema problemu terorizma, ove velesile, na zalost njihovih naroda, vec su platile (11. septembar, moskovski metro) i jos ce placati.
Naravucenije: terorizmu je opasno praviti ustupke, bilo gde.
 
legitimno pravo svake drzave je da se bori protiv terorizma, sopstvenim policijskim i vojnim snagama, odnosno sluzbama bezbednosti

Korzika,i pored svog nagomilanog arapskog šljama po ostalom delu zemlje,ostaje najveći problem takozvanog TEMELJA DEMOKRATIJE u svetu (čitaj Francuske) E... ,ali sve dok se ne pretera.Pa zar nisu upotrebili čak i Legiju stranaca da bi ugušili pobunu i bilo je krvi do kolena.Demokratija DA,ali do odredjenih granica.Ali,opet ponavljam,na SOPSTVENOM tlu SVAKA odbrana je dozvoljena,pa čak i sila. Na Kosovu smo bili suviše neodlučni.Trebalo ih je prognati iz zemlje jer su velika većina bili ilegalni imigranti i niko nam to ne bi zamerio,ali da je to uradjeno na vreme.Setite se samo kada su pre petnaestak godina Bugari isterali nekoliko STOTINA hiljada Turaka iz zemlje i nikom ništa !
 
DON:
Kao sto rekoh na onom Topic-u:JA BOLJE DA CUTIM O KOSOVU.Neki su bili kao deca,neki kao turisti,ja Bogami nekako drugacije.Dva oziljka i kosmarni snovi(i dan danas!) mnogo govore.Ne kazem da nije bilo pijanih budala ,ratnih profitera,ali nikako ne MESATI VJ(i sve one jedinice koje su bile u njenom sastavu) sa bagrom koja je cinila svasta.Tu je i razlika."Mi" smo imali pojedinacne skupine,* su bili svi zajedno.Dosli AMERI(iz vasduha,koneno su pokusali,pa prosli kako su prosli),i sad ih niko vise ne otera.E tu se vec slazem:Kosovo vise nikad nece biti Srpsko.Zasto?Prosto,to opet ponavljam:VECINA VLADA!U slucaju Kosova OGROMNA VECINA.Nisu se Shiptari ODJEDNOM nakotili toliko kolko ih ima sad.Ko je sa Kosova,ili blizu Kosova,blizu SHIPTARA,zna o cemu pricam.Nesto drugo je tu mnogo opasnije.Sto Shiptari hoce sve do Crvene jabuke(KP dom NISH),do Krusevca,do Berana,i zapadnu Makedoniju,kao i severo-zapadnu Grcku.I tu ce biti svasta.E sad bi valjalo samo ne ponavljati greske.
A ovo ...za Madjare.Pa sad,sta su ucinili od nase vojske,tesko da bi i sa mnogo slabijima izasli na kraj.Dzaba nam iskustvo,razbili su oni sve!ONI,zna se na kog mislim.Inco,znam odakle si ti,ja sam jos i blize,zar ne.Na samom rubu,prvi smo na udaru.Sta bude,bice.Za mene nista novo.Daj boze da nikad vise nista ne bude.Kome se vise ratuje?Srbima sigurno ne.Bar vecini.Ali...pa i da pustim(ovo govorim u ime svih Juznjaka,ako ne svih ono bar 90%) da me neko u sred Srbije gazi...e pa to,malo morgen.No,na kraju svih krajeva,KO NAS VISE ZA ISTA PITA?Niko.......

...I JA BOLJE DA CUTIM...Shqipetarima se terorizam ocigledno isplatio...
...a koji ne traje unazad 10-15 godina, vec mnogo duze...procitajte knjigu PISMA SRPSKIH KONZULA IZ PRISTINE 1890-1900...iste metode nasilja i tada...a nikada se niko nije nasao da im bar kaze no, no...
...na vuka povika, a lisice drzavu izedose...
...i dosta mi je vise te price da smo mi radili ovo, da smo radili ono, da smo ih u ratu ( a i pre...) satirali...
...hocu bre dokaze za to...

...a Kosovo i Metohija...pa tu se nalaze gotovo svi znakovi srpskog nacionalnog i civilizacijskog identiteta...od zvanicno popisanih 1445 naselja na Kosovu i Metohiji u 1090 se nalazi(lo) oko 1300 manastira, crkava i crkvista...samo u Velikoj Hoci (opstina Orahovac) se nalazi pet zivih crkava i ostaci jos sest...selo se pominje u darovnom pismu koje je Stefan Nemanja izdao 1198-1199 manastiru Hilandaru...
...i,moglo bi da se pise, i da se pise...
...na zalost, mnogi i nisu svesni sta smo izgubili....

...a terorizam se i dalje sprovodi...
...na granici sam (unutrasnjoj) te projektovane Velike Albanije, za koju neki kazu da postoji samo u glavama srpskih nacionalista...no, kako je krenulo, ili, kako se nastavlja...bojim se da ce i to jednog dana postati realnost...

...Mica Popovic je davno uradio sliku pod nazivom OVAJ NAROD SPAVA...

...hvala na pitanju...i dalje spava..
 
sch:
Ja upravo i govorim o samoodbrani.
E moj Inco,sad si se baš upleo.A smatram te pametnim.
Ajd pročitaj još jednom ono što sam napisao.Pa nije Miloš otišao u Istambul da ubije Murata,niti Gavrilo u Sarajevo,osim ako smatraš da mi nismo imali pravo na Bosnu kao Srpsku zemlju.

P.S. Da li si ikada bio na Kosovu.E,ja jesam i dobro znam ko je tu bio terorista a ko je branio svoju zemlju.Bilo je to još u vreme stare Jugoslavije.Mi njih NI NA KOJI NAČIN nismo ugrožavali,a oni nas bogami jesu, i to na svaki mogući način.

Posto sam ja iz Sarajeva logicno je da reagujem, a pogotovo kad se javi neko KO NIJE UOPSTE IZ SARAJEVA PA ODLUCUJE O TOME CIJA JE BOSNA ZEMLJA. Ti sine mozes odlucivati o Djordju Balasevicu, jesenjoj zetvi a u Sarajevu mozes biti samo turista,
PO KO ZNA KOJI PUT - BOSNA NIJE NI SRPSKA NI HRVATSKA NI BOSNJACKA (ili muslimanska) zemlja) VEC BOSANSKA. Bosna je zemlja svakog ko je smatra domovinom i voli je kao svoju, pa bio on Srbin, Hrvat,Bosnjak ili Jevrej.
A sto se Gavrila tice za nekog je dobro to sto je on ucinio, a za nekog lose. Mislim da je to suvise diskutabilno da bi se tacno moglo opravdati ili ne opravdati.

Pozdrav svim dobronamjernim ljudima
 
ISTINA I PRAVDA:
...NEMA OPRAVDANJA TERORIZMU,ma od koga on poticao(mudžahedina,Hrvata,Srba....)Postoji institucija pregovora,pa i rata u krajnjem slučaju za rešavanje problema!!! :roll:

Hmmm... Moram samo nesto da primetim:

Tesko je ratovati protiv nekoga ko te gadja raketama nekoliko hiljada kilometara udaljen od tebe, ko te gadja sa visine od 10 km i slicno. Ili drugim recima, za mene je apsolutno isto teroristicko delo kada se u ime demokratije ubijaju ljudi, i kada avion udari u najvisu zgradu u Njujorku. Za mene su teroristi i oni koji su naredili da se gadja RTS, i oni koji su automobilom bombom pobili silan narod u Bagdadu.
 

Back
Top