Ko su nasi preci???

Ko je u pravu?

  • Evolucionisti

  • Kreacionisti

  • Ni jedni ni drugi


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
san82:
E sa ovim se slazem u potpunosti...nekima ljudima je to zaista potrebno, to neko strahopostovanje da bi se oduprli zlim nagonima...nekima je jednostavno ta vjera potrebna da bi lakse gurali kroz zivot, ono kao padovi i usponi...ne smeta meni sto ljudi vjeruju da bi lakse prolazili kroz zivot ali meni to nije potrebno, ja svrsto stojim na zemlji i vjerujem u sebe...ali me nervira kad se od svega toga pravi citava fama, citava kultura sa nekakvim nazovi cinjenicama a nigdje dokaza...i sad nauka treba da dokazuje sve to, da dokazuje religiju umjesto da ova dokazuje sama sebe...

То је скроз ок.
Религија би требала да представља обичаје и норме одређеног друштва, како је говорио Диркем.
Религија и наука су две различите ствари и оне не стоје једна наспрам(против) друге, већ једна поред друге. Верник верује, он не зна, он верује и не може изнети доказе(који би били релевантни за науку) о постојању Бога. По том принципу, ни наука не може избети доказе за непостојање Бога. Једни верују а други знају, имају искуствене чињенице.
 
crow:
pa Tvorac ne moze da bude samo ono neshto Dobrog u nama
pored onog Zlog...

Tvorac mora da bude sveobuhvatan
najpribliznija ljudska osobina koja sme da mu se pripishe je Pravednost

nikako ljubav ili dobrota...

Dobro, tu se naravno ne slazemo. Ali to nije nista cudno: ATHEISTS Vs. BELIEVERS (round 100 354) :D
A dualizam u nama samima itekako postoji. Tu nije potrebna religija da bi se videlo.
 
All u need is love:
Dobro, tu se naravno ne slazemo. Ali to nije nista cudno: ATHEISTS Vs. BELIEVERS (round 100 354) :D
A dualizam u nama samima itekako postoji. Tu nije potrebna religija da bi se videlo.

moze da bude Andjeo VS Djavo
mnogo unizavash Boga ako ga stavljash u tu ravan...

p.s. nisam ateist
agnostik sam

a belivers je mnooooooooooooooooogo neodredjen izraz
zato budi precizan ;)
 
"Blizanci u materici razgovaraju...

- Verujes li u zivot posle rodenja?
- Naravno, sigurno postoji nesto nakon rodenja.
- To je glupost. Nema zivota posle rodenja. Kako bi taj zivot uopste izgledao?
- Ne znam tacno, ali uveren sam da ce biti vise svetla i da cemo moci
da hodamo i jedemo svojim ustima...
- To je potpuna glupost. Znas da je nemoguce trcati i jesti svojim
ustima, za to imamo pupcanu vrpcu. Kazem ti, posle rodenja nema
zivota.
- Pupcana vrpca je prekratka. Uveren sam da postoji nesto posle
rodenja. Nesto sasvim drugacije od ovoga sto zivimo sada.
- Ali niko se nije vratio odatle. Zivot se posle rodenja zavrsava.
Osim toga zivot nije nista drugo do postojanje u uskoj i mracnoj
okolini.
- Pa ne znam bas tacno kako izgleda zivot posle rodenja, ali cemo u
svakom slucaju sresti nasu mamu. Ona ce zatim brinuti za nas.
- Mama?! Ti verujes u mamu? Pa gde bi, po tvome, ta mama bila?
- Svuda oko nas, naravno. Zahvaljujuci njoj smo zivi, bez nje ne bi
uopste postojali.
- Ne verujem. Mamu nisam nikada video, zato je jasno da ne postoji.
- Da moguce, ali ponekad, kad smo potpuno mirni, mozemo je cuti kako
peva i miluje nas svet. Znas, uveren sam da zivot posle rodenja
zapravo tek zapocinje... "
 
san82:
E sad, zamisli dijete rodjeno totalno izolovano od vjere, religije itd. Znaci, da mu niko nista ne govori o bogu itd. Pa sama logika je da to dijete nece ni znati ma ni razmisljati o bogu jer cak ne zna za taj pojam uopste. Znaci li to da Isus ne zeli da dijete bude vjernik ili je to sve plod necije maste? Jer to nije urodjeno u nama vec se stice, jer u suprotnom ne bismo ni imali ateiste.
Vidiš kako si postavila dobro pitanje. Ja bih ti kao vernik odgovorio da to dete ima neke stvari 'usađene', kao i svaki čovek, a to su savest i sloboda izbora. Ima ih još, ali ove su vezane za tvoje pitanje.
 
kastelece:
Vidiš kako si postavila dobro pitanje. Ja bih ti kao vernik odgovorio da to dete ima neke stvari 'usađene', kao i svaki čovek, a to su savest i sloboda izbora. Ima ih još, ali ove su vezane za tvoje pitanje.

to uopste ne odgovara na moje pitanje...

p.s. i ako moze bez privatnih poruka sa sadrzajem tipa strasni sud...itd itd...
 

Back
Top